Neocate - do kdy příspěvek na recept?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1281 příspěvků 06.05.19 14:33
Neocate - do kdy příspěvek na recept?

Hezký den,

Po úplném ukončení kojení a přechodu na Nutrilon a mléčné výrobky (ve věku 13 měsíců) jsem zjistila, že nám syn začal ubývat na váze, měl hrozné průjmy, neustálou rýmu a v noci dusivý kašel s výrazným zahleněním. Nejdříve jsem to přičítala zubům a nachlazení, ale když problémy neustávaly, napadla mne ABKM. Nasadili jsem bezmléčnou dietu Allergy Care a následně Neocate a všechny příznaky během 2 týdnů takřka zmizely. Nyní je syn bez průjmů, začal přibývat a v noci začal spát bez bolení břicha. Vzhledem k tomu, že je syn sice částečně na příkrmech, ale přesto vyžaduje mléko (3 denně), zeptala jsem se lékařky, zda je možné dát Neocate na recept, ale bylo mi řečeno, že se proplácí pouze do 5ti měsíců věku dítěte. Chci se tedy zeptat, zda je to skutečně realita a musíme se smířit s tou šílenou cenovkou 1500,– Kč za 400g balení Infant. :,( nebo zda se dá ještě ve 14ti měsících dítěte žádat o příspěvek na recept.

Reakce:
lucynka25
Echt Kelišová 9687 příspěvků 06.05.19 15:25

@Petrusska007 kamaradky syn pije nutrilon alergy care a pojistovna ji ho proplacela do 3let.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16357 příspěvků 06.05.19 17:40

@lucynka25 ale musí být ta alergie prokázána testy, což je problém, jelikož v tomto věku jsou často falešné negativní, přestože dítě příznaky má.

Tejule
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 06.05.19 18:12

Musí být prokázána alergie testy, hospitalizace, vyšetřování, odběry krve, expoziční test atp. Může ho predepisovat pouze gastroenterolog v pozdejsim věku.

andulina.h
Nováček 9 příspěvků 06.05.19 18:32

@Petrusska007 Dobry den, mohu se zeptat jak jste zjistili, ze vam nesedi ten Nutrilon Allergy care? Moje mala je plne na Neocate od 3 tydnu (ted je ji 5 mesicu) a pojistovna nam zatim proplaci vse…

andulina.h
Nováček 9 příspěvků 06.05.19 18:40

Jeste jsem chtela napsat, ze dle nasi doktorky mame narok na 5 ks Neocate mesicne, ale pise nam i vic a problem s tim nebyl. O tom, ze by nam ho mohla predepisovat jen do 5. mesice nic nerikala, tak jste me ted trochu vydesila :)

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1281 příspěvků 06.05.19 19:46
@andulina.h píše:
@Petrusska007 Dobry den, mohu se zeptat jak jste zjistili, ze vam nesedi ten Nutrilon Allergy care? Moje mala je plne na Neocate od 3 tydnu (ted je ji 5 mesicu) a pojistovna nam zatim proplaci vse…

Při Allergy Care - příznaky se hodně zmírnily ale nezmizely úplně… sem tam byl ještě průjem, kašel, rýma… na Neocate průjem zmizel úplně, kašel jen cca 1× denně, rýma už jen na dva kapesniky přes den (neteče proudem), začal pěkně přibývat… v tom vidím ten rozdíl.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1281 příspěvků 06.05.19 19:48
@Tejule píše:
Musí být prokázána alergie testy, hospitalizace, vyšetřování, odběry krve, expoziční test atp. Může ho predepisovat pouze gastroenterolog v pozdejsim věku.

Zítra jdeme na konzultaci k doktorce, co dal. Předpokládám, ze budeme muset proběhnout alergologií. S hospitalizaci jsem tedy nepočítala - to je opravdu nutné? 8o :think: :,(

lucynka25
Echt Kelišová 9687 příspěvků 06.05.19 19:50

@Tejule kamaradce to normalne pise pediatra (ten nutrilon),teda psala, ted uz jsou klukovi skoro 4roky a plati si to sama.

andulina.h
Nováček 9 příspěvků 06.05.19 19:58

@Petrusska007 moc dekuju. Ja myslela, ze mezi Neocatem a Nutrilon AC neni zas az takovy rozdil a myslela jsem, ze az budeme mit problem s proplacenim u pojistovny, tak ze prejdeme prave na ten Nutrilon AC, ktery je financne podstatne prijatelnejsi. Za mesic nas ceka prvni reexpozicni test, tak uvidim, jak dopadneme…

andulina.h
Nováček 9 příspěvků 07.05.19 20:22
@Petrusska007 píše:
Zítra jdeme na konzultaci k doktorce, co dal. Předpokládám, ze budeme muset proběhnout alergologií. S hospitalizaci jsem tedy nepočítala - to je opravdu nutné? 8o :think: :,(

Jak vam to dneska dopadlo?

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1281 příspěvků 07.05.19 23:13
@andulina.h píše:
Jak vam to dneska dopadlo?

Dostali jsem předpis na Allergy Care, prý je Neocate moc „extrémní“, máme dát šanci AC. V létě pak na reexpoziční test. Dnes jsem tedy už nedala Neocate, ale znovu Allergy Care a vrátila se trochu ta vodová alergická rýma, tak doufám, že se to zase nezhorší :think:

andulina.h
Nováček 9 příspěvků 10.05.19 18:50
@Petrusska007 píše:
Dostali jsem předpis na Allergy Care, prý je Neocate moc „extrémní“, máme dát šanci AC. V létě pak na reexpoziční test. Dnes jsem tedy už nedala Neocate, ale znovu Allergy Care a vrátila se trochu ta vodová alergická rýma, tak doufám, že se to zase nezhorší :think:

Drzim palce, at si to brzy sedne a hlavne at je malenu dobre :srdce:

Váš příspěvek
Reklama