Reklama

Neočekávané zjištění těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 21:27
Neočekávané zjištění těhotenství

Ahoj holky. Jsem teď v situaci, kterou musim rychle řešit a budu ráda za názory. Vkládám anonymně nevím kdo se tu případně může pohybovat.
Ve zkratce. Vyměnila jsem práci jsem aktuálně po zkušební době, ale není to moc dlouho.
Byla jsem teď nemocná nicméně nemoc jsem přechodila. Přesto jsem se necítila dobře a nechala si udělat testy krve u známé.
Když mi volala výsledky čekal mě šok. Řekla mi, že jsem těhotná… V prvni chvíli jsem nevěřila a tak jsem urychleně spěchala ke gyndařce. Ta mi těhotenství potvrdila. A teď ta největší sranda jsem ve 14 týdnu… Beru ant nebo jsem brala do chvíle než mi gynekoložka potvrdila tehu. Byl to pro mě velký šok, neměla jsem žádné příznaky tehu a navíc mě prášky dosud nezklamali a to je beru již několik let. Z hlediska partnerství a tak to neřeším, manžel s tím problém nemá já to zatím jeste neplanovala ale nijak nás to netizi.
Co řeším je práce. Gyndarka mi doporučila práci kterou dělám nevykonavat a nastoupit na PN, za prvé proto že jsem neměla realizován 1.trimestralni screening ještě mi ověřuje jestli mi ho budou moct dodatečně udělat jinak mě čekají triple testy a zároveň i proto že jsem celodenne na cestach cca 300 km denně. Říkala mi že riziko tukancu v autě je netřeba riskovat. Řekla jsem ji ať mi počká týden, že to potřebuji zpracovat, oznámit v práci (kde Teda budu zamestnanec roku)…
Jde o to že mám těsně po zkušebce a je mi až blbě teď přijít a říct jdu na PN jsem ve 4 měsíci. Jak byste se k tomu stavěly vy? Díky za názory.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lianys
Kecalka 282 příspěvků 08.05.18 21:34

No jestli nechceš riskovat zdraví plodu kvůli tomu, že je ti blbé to říct v práci, tak nemáš míč na vybranou… 8o

Agneth
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 08.05.18 21:39

No tak holt budeš „zaměstnanec roku“. Po svých zkušenostech bych na to vůbec nebrala ohledy. Mnohokrát jsem si v okolí ověřila, že drtiva většina zaměstnavatelů by na Tebe také žádné ohledy nebrala.

P4ja
Kelišová 5384 příspěvků 08.05.18 21:39

No chytré horákyně tady ti řeknou, že nevyhovující práce není důvod pro PN.
Ale osobně bych se určitě domluvila v práci, co a jak. A jinak se nedá nic dělat, pokud bys měla někde nehodu, tak taky ze dne na den budeš třeba v nemocnici. Já to znám taky jsem si PN vyčítala, i když to v práci věděli, ale kvůli krvácení jsem musela ze dne na den zůstat doma a ležet a jinak to nešlo.

vertunka
Závislačka 4578 příspěvků 08.05.18 21:40

No zalezi asi na Tobe. Pokud se na praci necitis, tak se na to vyprdni a jdi marodit. Pokud by se neco stalo tak si to budes akorat vycitat :nevim:. Ale na druhou stranu pokud se citis dobre, tak bych do prace chodila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 21:41

Já vím jen nejsem moc dobrá v konfrontacich a když si představím že to šéfce oznámím tak mám osypky. Nicméně určitě to udělám jen z toho mám obavu z hlediska toho oznámení. Musím to udělat zítra (ona je čtvrtek pátek pryč) a tak se mi to pořád honí hlavou… Zjistila jsem to včera kdy jsem byla u genokolozky tak je to teď hrozně všechno nahonem.

Tarinka
Echt Kelišová 8195 příspěvků 1 inzerát 08.05.18 21:43

Hele nenadelas nic, jinak to tejne nevymyslis :nevim: v praci to prezijes a budes mit klid 8) akorat si sver narok na. materskou, at treba kvuli par dnum o ni neprijdes ????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 21:43
@Anonymní píše:
Já vím jen nejsem moc dobrá v konfrontacich a když si představím že to šéfce oznámím tak mám osypky. Nicméně určitě to udělám jen z toho mám obavu z hlediska toho oznámení. Musím to udělat zítra (ona je čtvrtek pátek pryč) a tak se mi to pořád honí hlavou… Zjistila jsem to včera kdy jsem byla u genokolozky tak je to teď hrozně všechno nahonem.

Myslím, že ženská by tohle měla pochopit, neboj :) A kdyby byla nepříjemná, tak to aspoň budeš mít brzy za sebou. Moje kamarádka zjistila těhotenství v 6. měsíci, musela hned na neschopenku. Při oznamování šéfové si prý připadala, jako když jí to X měsíců tajila. Hrozně se toho předem bála. No a šéfka to vzala naprosto v pohodě a ještě se strachovala, jestli bude vše v pořádku, když to tak dlouho nevěděla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 21:46
@vertunka píše:
No zalezi asi na Tobe. Pokud se na praci necitis, tak se na to vyprdni a jdi marodit. Pokud by se neco stalo tak si to budes akorat vycitat :nevim:. Ale na druhou stranu pokud se citis dobre, tak bych do prace chodila.

Tak já se víceméně cítím dobře, gynekolozka ale říkala ať si uvědomím že jsem neprošla tím klasickým 1.trim scr. a že tím pádem nevíme jak na tom dítě je, mám nízký tlak a v tomto počasí se mi často dělá špatně a bolí mě hlava. Nehledě na to, že jsem po celou dobu veselé brala prášky na migrénu měla jsem i antibiotika na začátku února a tak. Takže si říkám že půjdu na PN a uvidím jak to dopadne z hlediska zdravotního miminka. Stejně jak by mi rostlo břicho což tak daleko už není tak by pro mě celodenní sezení v autě 12 hodin asi nebylo moc pohodlné…

P4ja
Kelišová 5384 příspěvků 08.05.18 21:46
@Anonymní píše:

Hele šéfové jsem to kvůli náhradě za mě hodně brzo a potom i neschopenku, ale vzala to naprosto v pohodě, protože obě svoje těhotenství musela kompletně proležet. Bohužel někdy se stane.

Lianys
Kecalka 282 příspěvků 08.05.18 21:46
@Anonymní píše:

To zvládneš. :palec: Jasně, příjemné to nebude, ale nedá se nic dělat. Hodně štěstí. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 21:49
@Anonymní píše:
Myslím, že ženská by tohle měla pochopit, neboj :) A kdyby byla nepříjemná, tak to aspoň budeš mít brzy za sebou. Moje kamarádka zjistila těhotenství v 6. měsíci, musela hned na neschopenku. Při oznamování šéfové si prý připadala, jako když jí to X měsíců tajila. Hrozně se toho předem bála. No a šéfka to vzala naprosto v pohodě a ještě se strachovala, jestli bude vše v pořádku, když to tak dlouho nevěděla.

No prave taky si budu připadat jako kdybych to tajila zvlášť když to vyšlo zrovna tak že jsem po zkusebce, navíc oni sami mě oslovili ať jdu k nim a nabídli mi lepší plat… Ta ant mě opravdu překvapila, beru ji už 8 let a nikdy nic. Nicméně jak jsem měnila praci onemocněl mi blízký rodinný příslušník a bylo dost hektické a stresující plus ty antibiotika jinak si to nedokážu vysvětlit…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 21:50
@Lianys píše:
To zvládneš. :palec: Jasně, příjemné to nebude, ale nedá se nic dělat. Hodně štěstí. :)

Moc děkuju

Zwetta
Kecalka 370 příspěvků 6 inzerátů 08.05.18 21:52

Zažila jsem něco podobného a dopadlo to happy endem, tak ti přeji totéž.. ;) taky jsem byla poprvé u gynekologa na potvrzení těhotenství a oznámil mi 16 tt.. :zed: takže první test jsem nestihla, navíc jsem byla předtím na operaci v celkové anestezii, brala antibiotika atd a miminko je v pořádku :oops: :palec: :andel:

Helileli
Závislačka 2759 příspěvků 08.05.18 21:52

K nám nastoupila holka, stihla být asi dvakrát nemocná a otěhotnět a to vše ve zkusebce :lol: Ale samozřejmě si to nechala pro sebe a oznámila to až po ní. Takový je život. Já kdysi ukončila studium, co mi moc nešlo a nastoupila do práce jen abych mohla mít dítě, na konci zkušebky jsem už byla v tom a v půlce těhotenství šla na PN. Holt mimino si člověk v krámě nekoupi a těhotenství může být i nečekané.
Neřeš zaměstnavatele, zaříd se v zájmu svého dítěte.
Až budeš jednou patřit v zaměstnání k těm zralejším, určitě taky potkáš nějakou jako jsi teď ty a budeš se na ni moct usmat a říct „to je v pohodě, to se stává“ ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama