Neocení, že doma makám

Anonymní
5.4.20 11:25

Neocení, že doma makám

Ahoj, píšu ještě dost rozčílená…
Zrovna jsem se pohádala se svým chlapem. Od rána mi není nejlíp, ale jak bylo domluveno, vstala jsem, šla vyvenčit a nakrmit psa, vařit oběd, připravovat moučník pro tchána a tchýni.
Běžná rutina v této době je taková, že já vstávám před chlapem (pracujeme oba z domova), Postarám se o psa a připravím snídani. Pk jdu pracovat. On vstane a pak jde pracovat. Oběd dělá někdy on a někdy já. Úklid - jako veškerý je na mně. On občas vyluxuje. A teď, když já už 2 hodiny stojím u plotny a on se vychrupkal do zlatova po tom, co jsem mu řekla, jestli mi může podat tohle a tohle, že mám špinavé ruce řekl, že doma dělá o hodně víc než já. On udělá v kuchyni, ale nechá po sobě absolutně vše upatlané a zadělané, takže já to v závěru stejně ještě uklízím. Jsem naštvaná, řekla jsem mu, ať si to všechno dodělá a zalezla jsem do ložnice. :pocitac: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24121
5.4.20 11:28

Chtěla bych mít tyhle problémy bez dětí, to si manžel klidně spal do oběda a mě to vůbec nevadilo :mrgreen:
Tak jsi měla vyvenčit psa a jít si lehnout, k obědu si objednat pizzu nebo chleba s máslem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 11:31

Dobře s to vyřešila! :mrgreen: Pak dej vědět jak to dopadlo. Mám pocit, že je to tak, až na vyjímky, u všech. To máš ještě dobrý, že vůbec do té kuchyně jde, můj chlap by se u takové reakce asi zbláznil a přišla bych k tomu tak jak to tam zůstalo. Neví ani kde máme utěrky. Prostě milostpán vydělává, tak na zbytek ani nešáhne. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13051
5.4.20 11:31

Rozumím, proč jsi naštvané, ale zádrhel je v tom, že děláš něco, čekáš nějakou reakci, ale ten druhý vlastně nerozumí tomu co za reakci chceš a že tě to co děláš štve…

Tipuju, že si neřekneš si, že potřebuješ něco jiného, ale jen se s tichou výčitkou obětuješ a čas od času vybuchneš že tě nikdo nedocení?

Pokud chceš proměnit skladbu činnostií ve společné domácnosti, tak fakt nemusíš být obětavý domácí spotřebič. Ale pokud jsi tu roli převzala a chceš to změnit, tak to potřebuješ říct a potřebujete se na změně domluvit a to bez toho, aby jeden zrovna byl ukřivděný a druhý se bránil proti přívalu výčitek.

Hele mrkni na princip tzv, nenásilné komunikace - ta řeší právě to, jak zajistit nasycení svých potřeb (např - chci dělat i jiné věci, než kmitat kolem návštěv) a to tak, aby to ten druhý slyšel a respektoval. V ideálním případě pak partneři společně hledají cestu, jak dlouhdoobě uspokojit potřeby obou dvou - ony bývají odlišné…

Tady je o té metodě moc pěkný rozhlasový dokument

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

A tady je knížka ke stažení

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4470
5.4.20 11:33

Hele upozorňují že že chlapi co jsou vnitřně nastaveny tak že tak nějak vše se dělá samo protože to dělala maminka a teď to dělá partnerka a jim to vůbec neprijde se fakt zázrakem nezmění když se narodí prcek a nezmění to ani další prcek. Tak jen aby jsi se pak nedivila.
Oni si to sami vubec neuvědomují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9858
5.4.20 11:34

Klasika :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12322
5.4.20 11:38

Vždyt o nic nejde, to jsou problémy :mrgreen: :roll: dokud nebyl syn spali jsme do oběda, pak si jídlo objednali a šli zas spát. Uklízíme 1× týdně, to zůstalo, ve dvou je to hned nebo jeden je s děckem a druhý uklidí. Vařím já, chlap chodí do práce. Nádobí umývá zásadně on.

edit: že k tomu umytí nádobí patří i umytí linky se učil 2 roky. Sporák umýt nechce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27207
5.4.20 11:41
@Anonymní píše:
Ahoj, píšu ještě dost rozčílená…
Zrovna jsem se pohádala se svým chlapem. Od rána mi není nejlíp, ale jak bylo domluveno, vstala jsem, šla vyvenčit a nakrmit psa, vařit oběd, připravovat moučník pro tchána a tchýni.
Běžná rutina v této době je taková, že já vstávám před chlapem (pracujeme oba z domova), Postarám se o psa a připravím snídani. Pk jdu pracovat. On vstane a pak jde pracovat. Oběd dělá někdy on a někdy já. Úklid - jako veškerý je na mně. On občas vyluxuje. A teď, když já už 2 hodiny stojím u plotny a on se vychrupkal do zlatova po tom, co jsem mu řekla, jestli mi může podat tohle a tohle, že mám špinavé ruce řekl, že doma dělá o hodně víc než já. On udělá v kuchyni, ale nechá po sobě absolutně vše upatlané a zadělané, takže já to v závěru stejně ještě uklízím. Jsem naštvaná, řekla jsem mu, ať si to všechno dodělá a zalezla jsem do ložnice. :pocitac: :zed:

To neocení žáfný. Prostě to nevidí. :nevim:

Proto taky většina ženských zahořkne, začne být protivná hádavá…

Protože fakt nenastane chvíle, kdy by chlap a děti děti řekli „teda, máš toho moc“, naopak, zvyknou si, co dělá, berou to za samozřejmé a když se nezačne ozývat, tak stráví celý život péči o domácnost. :nevim:

Řešení je leda hospodyně.

„Jaký si to uděláš, bla bla“ je jen takový kec. To říkají ženský, co nechtějí být za pruďku a nebo vlhnou z toho, žechlap udělá jednou za čas večeři a vynáší koš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 11:41
@debra.morgan píše:
Vždyt o nic nejde, to jsou problémy :mrgreen: :roll: dokud nebyl syn spali jsme do oběda, pak si jídlo objednali a šli zas spát. Uklízíme 1× týdně, to zůstalo, ve dvou je to hned nebo jeden je s děckem a druhý uklidí. Vařím já, chlap chodí do práce. Nádobí umývá zásadně on.edit: že k tomu umytí nádobí patří i umytí linky se učil 2 roky. Sporák umýt nechce :mrgreen:

Záchod i koupelnu 1× týdně? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
27207
5.4.20 11:43
@pikola píše:
Chtěla bych mít tyhle problémy bez dětí, to si manžel klidně spal do oběda a mě to vůbec nevadilo :mrgreen:
Tak jsi měla vyvenčit psa a jít si lehnout, k obědu si objednat pizzu nebo chleba s máslem :nevim:

Bez dítěte jsem byla naprosto v poho. Uklízela minimálně, jídlo objednávala :mrgreen:
To až s vlastním harantem jsem začla hnízdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
5.4.20 11:44

A to buď ráda, ze nejsou děti. Já si dnes chtěla trochu prispat po celotydennim rádi s děckem a nemohla jsem, protože manžel prý taky vstává celý týden, aby mohl dál pokračovat kamionem. Takže jsem jen za chudinku, která si jen stěžuje :nevim: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27207
5.4.20 11:46
@Anonymní píše:

Stejný i u mě :nevim:
Před děckem mi to bylo jedno. Taky jsem doma netrávila tolik času.

Zase pokud chceš mít každý den umytou vanu, umyj si ji sama :nevim:
Chlap ti na to řekne, že on ji mít každý den umytou nepotřebuje.

To já řeším zásadnější věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5612
5.4.20 11:48
@Anonymní píše:

Hele, ne kazdy je prase a nechava po sobe po… a po… zachod, takze nekomu muze stacit jednou za tyden otrit a nalit neco proti vodnimu kameni, nebo jiny cistic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 11:49

Kdybych doma neměla matku stejné povahy, tak bych řekla, že to je tím, jak jsou chlapi vychovaní z domu. Ale jelikož má máti byla stejné povahy - člověk se doma mohl přetrhnout a ona měla plnou hubu keců, jak ona a jenom ona doma dělá všechno - tak vím, že to je povahou a úmyslnými klapkami na očích pro vlastní pohodlí.

• Nahlásit
  • Citovat
7215
5.4.20 11:52

A proč si to prostě nerozdelite? Tím, že vše uděláš a jen příležitostně bouchnes, se problém nevyřeší. Sedněte si spolu a rozdělte si, co kdo bude dělat, abyste oba teda neměli pocit, že oba jen makate a druhý nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama