Neočkovaní do šolky - žádost o výjimku praxe

Anonymní
18.5.16 09:36

Neočkovaní do šolky - žádost o výjimku PRAXE

Ahoj, mám dotaz. Žádala jste některá o UDĚLENÍ VÝJIMKY Z PŘIJÍMACÍCH KRITÉRIÍ pro přijetí dítěte do školky, konkrétně kvůli NEočkování, které vám nedovolí vaše víra a přesvědčení?
Uspěly jste? Hned, nebo až po odvolání?
Dítě je na školku zralé, jsem z malého města, kde přijímají i daleko mladší děti, tudíž jinak bych měla školku jistou. Zajímá mne, jak se k této žádosti školky staví, ačkoli soud v podobné věci rozhodl, že neočkování z důvodu náboženství či svědomí nesmí být vymáháno a postihováno například nepřijetím dítěte do školky.
ZAJÍMÁ MNE PRAXE, nikoliv domněnky a upozorňuji, že nechci rozdmýchávat vášně a rovnou říkám, že na příspěvky, které nebudou k věci, nebudu reagovat. Rovněž se omlouvám za anonymitu, jistě pochopíte, že tohle nemusí kolovat mezi rodinou a známými, kterých tu mám dost.

Děkuji za vaše zkušenosti
M.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

421
18.5.16 09:42

No co jsem slyšela, tak zákonodárci schválili povinný 1 rok ve školce, což znamená, že i neočkované děti musí do školky, jinak se jedná o porušení zákona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
18.5.16 09:43

Myslím, ze je to taky věc ostatních rodičů, co děti do školky dávají a ja bych s tim osobně vůbec nesouhlasila a nechtěla, aby moje dítě školku navštěvovalo pokud by tam docházelo nenaockovane dítě. Myslím, ze pokud se rozhodnes ohrožovat své dítě a neockovat, mela by jsis najít způsob jak s nim byt doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
18.5.16 09:46

Ahoj, co vím od známé z praxe, neočkované děti do školky neberou ani když se odvolají. Samozřejmě pokud je k neočkování zdravotní důvod, tak ano.
Mohla bych tě poprosit o odkaz na to rozhodnutí soudu? Klidně do SZ.
Co vím, tak ústavní soud několikát rozhodl, že přijetí do školky lze podmínit očkováním, tak bych si ráda osvěžila informace.
Jinak určitě odvolání zkus a podlož to prácě tím rozhodnutím soudu, o kterém píšeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
18.5.16 09:47

Pokud to není z vážných zdravotních důvodů, tak máte smůlu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10595
18.5.16 09:48

@Liliana08 http://brno.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

číslo usnesení tam neříkají, ale určitě by to šlo dohledat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
18.5.16 09:49

Podívej se stránky společnosti Rozalio, která se zabývá očkováním. někde tam k tomuhle bylo téma a popis jak postupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
18.5.16 09:49

Založ si školku pro neočkované děti a nesnaž se dostat do té pro očkované. :nevim: řešení by mohlo být tak jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
18.5.16 09:50

Hele a jak asi to moje nenaočkované dítko ohrozí to tvoje naočkované?
Já byhc nechtěla, aby s mým dítkem chodilo dítě bezohledných rodičů, které tam zanáší vši, roupy, rýmy, záněty spojivek… Ale očkování mám u zadku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
18.5.16 09:53
@Slečna Ferka píše:
@Liliana08 http://brno.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…číslo usnesení tam neříkají, ale určitě by to šlo dohledat

Díky, ale článek se týká hlavně zamítnutí pokut za očkování, ke školce se vyjadřuje:
Právní úprava povinného očkování se verdiktem soudu nemění, vakcinace stále zůstává také například podmínkou přijetí do mateřské školy. Tímto tématem se Ústavní soud zabýval loni v březnu, kdy se vyslovil, že veřejná ochrana zdraví je důležitější než právo rodiče na výchovu."

Zdroj: http://brno.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
Přesně :D přeci je očkování tak super, že očkování by se snad neměli bát, ne?! :D nehledě na ty očkované děti s imunitou 0, co vše chytnou, tak jak k tomu přijde neočkované, když je nakazí :D
@Katche píše:
Já byhc nechtěla, aby s mým dítkem chodilo dítě bezohledných rodičů, které tam zanáší vši, roupy, rýmy, záněty spojivek… Ale očkování mám u zadku.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11631
@Katche píše:
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
18.5.16 09:54

@Slečna Ferka sice soud rozhodl takto, ale Ti rodiče si musí nést důsledky, což dle mě do toho patří i nepřijetí dítěte do šklolky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
18.5.16 09:55
@Gweopanda píše:
Myslím, ze je to taky věc ostatních rodičů, co děti do školky dávají a ja bych s tim osobně vůbec nesouhlasila a nechtěla, aby moje dítě školku navštěvovalo pokud by tam docházelo nenaockovane dítě. Myslím, ze pokud se rozhodnes ohrožovat své dítě a neockovat, mela by jsis najít způsob jak s nim byt doma.

proboha proc? hysterii okolo ockovani nechapu. neockovaci fanatici jsou asi horsi, ale tohle je druhy extrem. hlavne duvody proc neockuji nebo ty jejich vymyslene nasledky po ockovani, jsou k smichu

• Citovat
  • Upravit
4534
18.5.16 09:55

@Katche ono je to o tom, že ve školce jsou i děti, které nemůžou být ze zdr. důvodů očkovány, takže pak ti co neočkují ze své svobodné vůle ohrožují tyto děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama