(Ne)očkování - jak pochopit rozdělení?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1144
11.11.21 21:33

(Ne)očkování - jak pochopit rozdělení?

Ahoj, snažím se pochopit, o čem se bude jednat. Pokud budou mít neockovani omezený přístup na veřejné akce, aby se zabránilo jejich onemocnění, budou na tom líp než očkování? Nebo na tom budou líp ickovani, protože je nebude mit kdo nakazit? Dekuju za názory, prrestavam se v tom orientovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9196
11.11.21 21:43

@Takco za mě ten, se vyhne davu a je jedno, na které je straně.. Mám okolo sebe pár očkovaných co se nakazili, takže si myslím, že komu jde o zdraví, tak zbytečně nebude vyhledávat nějaké mega akce…
Na druhou stranu, proč ne, aspon by se možná ukončily ty dohady okolo, s těmi očkovanými, kolik se jich nakazí, neměli by možnost od neočkovaného se nakazit, jenom mezi sebou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7198
11.11.21 21:53

@Takco
V klidu, tohle jsou ty měkké donucovací prostředky :lol:. Až se rozjedou ty tvrdé, tak to skončí povinným očkováním a tím skončí i tyto diskuze a dělení populace na dva tábory. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34402
11.11.21 21:53
@Janasas píše:
@Takco za mě ten, se vyhne davu a je jedno, na které je straně.. Mám okolo sebe pár očkovaných co se nakazili, takže si myslím, že komu jde o zdraví, tak zbytečně nebude vyhledávat nějaké mega akce…
Na druhou stranu, proč ne, aspon by se možná ukončily ty dohady okolo, s těmi očkovanými, kolik se jich nakazí, neměli by možnost od neočkovaného se nakazit, jenom mezi sebou…

Vzdyt ocko i neocko budou chodt normálně do prace, obchodu, skoly. Jen ti neockovani si budou spis delat soukrome party, kde se to snaz prenese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16281
11.11.21 22:00

Tento nátlak se mi nelíbí. Spousta lidí se očkovat nechce, protože k vakcíně nemá důvěru a je mi proti srsti, že je sice nikdo nenutí, ale ta masáž je šílená.

Může mi to být jedno, očkovaná jsem. Ne proto, abych mohla do hospody…od doby, co je vstup podmiňován prokázáním bezinfekčnosti stejně nikam nelezu. Ale vadí mi, jak se vládě daří vtloukat čím dál větší klín mezi očkované a neočkované.

Čím víc se na neočkované tlačí, tím víc jsou zahnáni do kouta a jsou až agresivní. Říkám si, kam to povede, až se ten nátlak ještě zhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54800
11.11.21 22:03

Všichni na tom budou báječně a covid zmizí…

V realitě myslím, že se to nijak neprojeví, neb ve chvíli, kdy je čerstvě negativně otestovanej neočkovanej prohlášen za veřejnou hrozbu, kdežto půl roku netestovanej na jaře očkovanej oficiálně prohlášen za bezinfekčního, vliv na nějaké šíření vidím mizivej. A pak se spolu oba sejdou někde na garážový párty, neb tam to nikdo řešit nebude.
Jsem očkovaná (už na jaře, čili fakt dobrovolně a bez výhružek) a smysl mi tahle opatření nedávají vůbec žádnej. Jestli by fakt chtěli něčeho dosáhnout, tak budou testovat všechny bez ohledu na očkování, ale to nikdy neprojde a navíc u by se jim na to očko zvysoka vykašlal i ten, kdo na něj teď jde zcela „dobrovolně“ a pod vlivem „motivace“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6318
11.11.21 22:03
@Takco píše:
Ahoj, snažím se pochopit, o čem se bude jednat. Pokud budou mít neockovani omezený přístup na veřejné akce, aby se zabránilo jejich onemocnění, budou na tom líp než očkování? Nebo na tom budou líp ickovani, protože je nebude mit kdo nakazit? Dekuju za názory, prrestavam se v tom orientovat.

On se i dnes najde někdo, kdo hledá ve vládních opatřeních nějakou logiku? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12819
11.11.21 22:18
@Kakika píše:
Tento nátlak se mi nelíbí. Spousta lidí se očkovat nechce, protože k vakcíně nemá důvěru a je mi proti srsti, že je sice nikdo nenutí, ale ta masáž je šílená.

Může mi to být jedno, očkovaná jsem. Ne proto, abych mohla do hospody…od doby, co je vstup podmiňován prokázáním bezinfekčnosti stejně nikam nelezu. Ale vadí mi, jak se vládě daří vtloukat čím dál větší klín mezi očkované a neočkované.

Čím víc se na neočkované tlačí, tím víc jsou zahnáni do kouta a jsou až agresivní. Říkám si, kam to povede, až se ten nátlak ještě zhorší.

Povede to k jednomu až budou opět tak plné nemocnice : na aktivní léčbu se dostanou ti nadějnější. Loni to byli to méně obézní s lepším RTG plic. Když bude hodně pacošů, tak to budou lepší snímky plus věk plus status očko/neočko. Náhodou se další kritérium hodit bude, protože usnadní práci těm, kdo se budou pod tlakem rozhodovat, komu ano, komu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4033
11.11.21 22:22

Nikdo nebude chodit nikam, protože jestli odstřihneš třetinu populace od služeb, které mají už teď problémy přežít, půjde většina postupně do kytek.
V práci postupem času zůstanou jen státní zaměstnanci na HO a prodejci domácích výčepů a kdo bude ty nepřetížené nemocnice platit se bude řešit operativně. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1528
11.11.21 22:29

Co neřešit takový blbiny a radši se opravdu nechat naočkovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4736
11.11.21 22:40

Tak primárně jde asi o to, aby zaprvé donutili neočkované se očkovat a pak taky, aby se neočkovaní tak snadno nenakazili ve větších kolektivech a nezahlcovali nemocnice. Myslím, že se v tom plácají s těmi nařízeními, ale zase nejsme na tom tak špatně jako v okolních státech, kde už funguje princip nuceného očkování u některých pracovníků nebo omezení, které se tu plánují zavést. Spousta lidí má spoustu názorů, které vůbec nejsou směrodatné a ani odborníci se v lecčem neshodnou, tak se není čemu divit. Na druhou stranu já kvituji vše, co nepovede k tomu, že budou zase zahlcené nemocnice a bude se odkládat běžná léčba, prevence apod. Očkovaná nejsem, jsem těhotná, ale kdybych nebyla tak už očkovaná jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
11.11.21 22:47
@vokishka píše:
Vzdyt ocko i neocko budou chodt normálně do prace, obchodu, skoly. Jen ti neockovani si budou spis delat soukrome party, kde se to snaz prenese.

Takže to bude na dvě věci? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
11.11.21 22:49
@Martha03 píše:
Tak primárně jde asi o to, aby zaprvé donutili neočkované se očkovat a pak taky, aby se neočkovaní tak snadno nenakazili ve větších kolektivech a nezahlcovali nemocnice. Myslím, že se v tom plácají s těmi nařízeními, ale zase nejsme na tom tak špatně jako v okolních státech, kde už funguje princip nuceného očkování u některých pracovníků nebo omezení, které se tu plánují zavést. Spousta lidí má spoustu názorů, které vůbec nejsou směrodatné a ani odborníci se v lecčem neshodnou, tak se není čemu divit. Na druhou stranu já kvituji vše, co nepovede k tomu, že budou zase zahlcené nemocnice a bude se odkládat běžná léčba, prevence apod. Očkovaná nejsem, jsem těhotná, ale kdybych nebyla tak už očkovaná jsem.

To se divím, protože se ockuje jak na běžícím pásu, těhotné nevyjímaje. A nikomu to nepřijde divné. Stejně jako spousta jiných věcí, které taky nikomu nepřijdou divné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
11.11.21 22:49
@Zumpa píše:
On se i dnes najde někdo, kdo hledá ve vládních opatřeních nějakou logiku? :mrgreen:
:D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
11.11.21 22:51
@LaPaloma píše:
Povede to k jednomu až budou opět tak plné nemocnice : na aktivní léčbu se dostanou ti nadějnější. Loni to byli to méně obézní s lepším RTG plic. Když bude hodně pacošů, tak to budou lepší snímky plus věk plus status očko/neočko. Náhodou se další kritérium hodit bude, protože usnadní práci těm, kdo se budou pod tlakem rozhodovat, komu ano, komu ne.

Lepší je bejt zdravej a bohatej…, jak se říká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat