(Ne)očkování - jak se žije s neočkovaným dítětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
123straka321
Kecalka 191 příspěvků 23.07.19 22:22
(Ne)očkování - jak se žije s neočkovaným dítětem?

Ahoj, vím, že je to trochu bouřlivé téma. Ale zajímalo by mě, jaké to je mít nenaočkované děti? Jak řešíte to, že by neměly být v dětském kolektivu? Jaký máte pocit, když dítě onemocní a vy nevíte, jestli třeba nemá nějakou vážnou chorobu, proti které mohlo bý očkované? A nemáte někdy z toho výčitky? Třeba z důvodu sobeckosti, že ohrožujete i ostatní, kteří očkovaní být nemohou, nebo kterým z důvodu poruchy imunity očkování nezabírá?… Myslím třeba, když se začaly znovu šířit spalničky a jiné nemoci, které byly u nás vymýcené?

Také by mě zajímaly důvody, proč se někdo rozhodne vůbec nenaočkovat děti (nemluvím o posunutí vakcíny třeba u nedonošenců)… Já jsem například přesvědčená, že pokud očkování vyvolá nějakou přehnanou reakci a objeví se v krátké době po něm třeba autismus, že to není rozhodně tím, že zdravé dítě bylo naočkováno a onemocnělo, ale je to tím, že dítě už nebylo zdravé, mělo autismus vrozený a očkováním jakožto zátěží organismu se zviditelnily příznaky. Ty by se ale zviditelnily tak či tak, třeba nákazou nějakou nemocí…Neexistuje jediná relevantní studie, která by dokázala jakoukoliv souvislost očkování s autismem a dalšími poruchami. Tak tomu vážně nerozumím…Nechci se tu hádat, spíše bych chtěla přečíst i jiné názory a dozvědět se o tom, jak se s nenaočkovaným dítětem žije.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Pidulka1991
Závislačka 3832 příspěvků 23.07.19 22:30

Proč furt všichni řeší spalnicky :roll:. Zjisti si kolik je průměrný věk nakažených a zjistíš, že za to nemůžou neockovane děti, když se to šíří primárně mezi dospělými, co už nemají protilátky.

vjerunqa
Závislačka 3521 příspěvků 23.07.19 22:30

@123straka321 Ahoj, mám neočkované děti (6 a 4 roky). Jsou zdravé a v kolektivu se pohybují standardně ;) Dali jsme na váhy pro a proti a vyšel nám z toho jasný výsledek.

Mallorka
Závislačka 3229 příspěvků 23.07.19 22:32

Mně by třeba vadilo, že moje dite, které je ve školce hrozne spokojeně, by tam kvůli neockovani nemohlo chodit. Muselo by jít až jako predskolak a to je dle mého pozde. Byt kolektivu cca od tri let je podle mě prospesne.

Milan42
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 23.07.19 22:32

Žije se docela fajn. Je slušná šance, že člověk ušetří náklady na maturitní šaty a ples. :cert:

vjerunqa
Závislačka 3521 příspěvků 23.07.19 22:35

@Mallorka Moje děti do školky chodily / chodí ;)

Milan42
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 23.07.19 22:38
@vjerunqa píše:
@Mallorka Moje děti do školky chodily / chodí ;)

Aha, takže jste klasičtí paraziti. Moc srandovní mi to nepřijde.

vjerunqa
Závislačka 3521 příspěvků 23.07.19 22:38

@Milan42 Hlavně člověk ušetří na lécích. Náklady nula ;)

vjerunqa
Závislačka 3521 příspěvků 23.07.19 22:39
@Milan42 píše:
:mrgreen:
Reflex
Závislačka 4191 příspěvků 23.07.19 22:42
@Milan42 píše:

Ale to nevíš, že paraziti jsou očkované děti. Mohou například šířit černý kašel, u nich proběhne bezpříznakově a vesele ho rozšíří nejen na neočkované, tak na očkované, kteří nemají protilátky (těch je také dost i mezi dětmi). Naproti tomu Vjerunčiny děti ulehnou s petrusí pěkně do postele a dokud se nevyleží, nebudou ohrožovat okolí. :P

epsice
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 23.07.19 22:44

@vjerunqa ja s nazorem souhlasim. Kdyz neni decko ockovane, nema ve skolce co delat.

vjerunqa
Závislačka 3521 příspěvků 23.07.19 22:44

@Reflex Toť :palec:

pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 23.07.19 22:45

Mám okolo sebe neočkovaných dětí docela dost a jsou to vesměs zdravé a velmi vitální děti :think:
Pokud má někdo z očkujících rodičů obavy, že by od nich jeho dítě mohlo něco lapnout, zjevně očkování příliš nevěří :mrgreen:
Protože se s neočkujícími rodiči dobře znám, vím i důvody, které je k tomu vedly :think: Veřejně je ventilovat nebudu, myslím si, že neočkující rodiče nejsou povinni se komukoli zpovídat či se obhajovat :jazyk:

Příspěvek upraven 23.07.19 v 22:46

epsice
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 23.07.19 22:46

@Reflex jasne :joy: takze nakonec je ockovani uplne blbe a ti co neockuji vlastne delaji sluzbu spolecnosti co?

vjerunqa
Závislačka 3521 příspěvků 23.07.19 22:46

@epsice Souhlasit můžeš. Realita je však jiná ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama