Neočkování - zkušenosti

28.3.17 21:41

Neočkování zkušenosti

Maminky, které máte neočkované děti starší 2 let. Prosím svěřte se se svými zkušenosti. S hygienou, sociálkou, pokutou… Se vším, co se snažilo vás od neočkování odradit. Co vše jste museli podstoupit a jak jste to zvládli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28
28.3.17 22:13

Tak já mám neockovaneho 3 letého syna, nic s těch zminenejch věci jsem řešit nemusela, nejprve jsem to musela vyřešit s dětskou doktorkou, ale to nakonec taky v pohodě, je to přeci moje rozhodnutí, a okolí jako je rodina mě podpořila, a ostatní mě nezajímají, teď jsem znovu těhotná a udělám to také tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
28.3.17 23:10
@Dudka píše:
Tak já mám neockovaneho 3 letého syna, nic s těch zminenejch věci jsem řešit nemusela, nejprve jsem to musela vyřešit s dětskou doktorkou, ale to nakonec taky v pohodě, je to přeci moje rozhodnutí, a okolí jako je rodina mě podpořila, a ostatní mě nezajímají, teď jsem znovu těhotná a udělám to také tak :)

A co školka? Asi nechodí, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.17 23:18

Mé nejmladší dítě je neočkované - osobní důvody. Zkušenosti mám jen ty nejlepší, je zdravé, šikovné. Ve srovnání se sourozenci mělo od malička vynikající pohybový vývoj. U sourozenců byly docela problémy, ač jsme nikdy nenašli objektivní příčiny.
Tuto zkušenost mi neoficiálně potvrdila i známá, která pracuje s dětmi, u kterých je narušen nervo - svalový vývoj, motorika ve smyslu různých disbalancí, hypotonií a pod.
Prosím o anonym, velmi osobní.

• Nahlásit
  • Citovat
3599
28.3.17 23:24

@Paty Rose Ahoj, ani jedno z mých dětí není očkováno. Staršímu jsou 4 roky. Nenapadá mě, co by mě donutilo jednat proti svému přesvědčení. A tím spíš, když se jedná o zdraví dítěte. Žádné anabáze jsem nepodstupovala. Jen sepsala vlastní revers pro pediatra. V případě potřeby s hygienou ráda pohovořím. Zda bych byla ochotna případnou pokutu zaplatit, nevím. Spíš ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
747
28.3.17 23:29

Jen se tak pripojim, taky me zajima..starší syn nesnášel ockovani moc dobre, hexu teda nakonec ma, ale jeste nema MMR, se kterým osobně teda nesouhlasím…mladší syn je zatim neockovany..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
29.3.17 09:30

Ano do školky nechodí, zatím nemusí, jak to bude u druhého nevím, ale zdraví dětí je přednější..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1641
29.3.17 10:42
@Laureatka píše:
A co školka? Asi nechodí, že?

Co já vím, tak neočekávané dítě ani do školky nevezmou! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
29.3.17 10:51
@Mimis2017 píše:
Co já vím, tak neočekávané dítě ani do školky nevezmou! :mavam:

Neočekávané nevím, ale moje neočkované do školky chodí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1641
29.3.17 10:53

@vjerunqa nemám vlastní zkušenost, jen co mi říkala sousedka ;), asi je to různé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 12:12

Ve 4 ho do statní nevezmou, ale v 5 je to povinné takže ho vezmou ať je očkované nebo ne. Je to postavené na hlavu. Naštěstí je spousta soukromých klubíků právě pro neočkované děti. Mě ale zajímá jestli vás řešila hygiena nebo sociálka a jestli jste museli platit pokutu, děkuji za odpověď. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
29.3.17 13:22

Ne ne, nic takového jsem řešit nemusela, ani na to nemají nárok, jen vás tím chtějí zastrašit aby jste se bála a radši očkovala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8673
29.3.17 13:25

@Paty Rose můj syn je dvouletý a zatím neočkovaný, hodně stonal s průduškami a tak jsem odložila. Dr. o tom ví, nepodepisovali jsme ani nesouhlas nebo cokoli jiného, je sledovaný i na imunologii. Jinak myslím, že hygiena to nijak extra nehrotí, že by vyslýchali každé rodiče neočko dítěte :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
29.3.17 20:56
@vjerunqa píše:
Neočekávané nevím, ale moje neočkované do školky chodí :mavam:

Chodí do státní nebo do soukromé?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 12:08

@Dudka. Mohu se zeptat, vase dite neni ockovane vubec nebo jste jen neockovali hexu a zaklad jako je tetan nebo cerny kasel tak ano. Nechci hexu, ale nejaky zaklad :think:??
Rada bych pro sve dite to nej ( tak to kazda mama) a mam obavy aby nechytl s privalem migrantu treba i ted znamy cerny kasel…
Tetan zas je v hline u zvirat :think: nevim no :nevim: dekuji za pripadne rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama