Neočkovaný doprovod dítěte v nemocnici

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
157
4.11.21 14:36

Neočkovaný doprovod dítěte v nemocnici

Dobrý den, chci se zeptat, pokud menší dítě onemocní a muselo by být hospitalizováno, můžu s ním být v nemocnici jako doprovod i když jsem nenaočkovaná? Máte s tím někdo zkušenost?
Vím, že navštěvovat pacienta jako nenaočkovaná nemůžu, ale jak je to u toho dítěte, když by tam s ním člověk byl několik dní?
Předem díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28207
4.11.21 14:43

@elunaH odpověď nevím, také mě to bude zajímat brzy - plánovaná operace dítěte,
ale zarazilo mě - proč by jsi nemohla na návštěvu? přece s testem můžeš nebo u vás ne?

• a myslím, že i ta hospitalizace bude možná - ovšem s testem

Příspěvek upraven 04.11.21 v 14:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12039
4.11.21 14:44

Pokud jsi zákonny zástupce tak tě tam musí nechat. O tom bych s nikým nediskutovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
4.11.21 14:49

@stinga
Jj, máte pravdu, s testem určitě jo, ale jsou zpolatněné, nevím sice na kolik jeden test vyjde, ale jestli platí třeba jen 1-2 dny, aby se pak člověk doplatil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
4.11.21 14:49

@elunaH tak ať si tě denně testujou. Svět se v pr.el obrací, absolutně bych nediskutovala o tom, jestli budu se svým dítětem v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
4.11.21 14:52

S testem, ten budeš muset mít, ale jako zákonnému zástupci ti nemůžou zakázat dítě doprovázet. Ale jak test bude probíhat zalezi asi na te nemocnici a nejspíš nebudes moct odcházet pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
765
4.11.21 15:16

Obvykle se na doprovod vztahují stejné požadavky jako na návštěvy, tedy prokázání o bezinfekčnosti, teď když ve spoustě nemocnic navíc plošně vyhlašují zákaz návštěv bych proti tomu asi moc nebojovala, ono to není jen o tvých právech jako matky, ale taky o určité míře ohleduplnosti vůči ostatním (pacientům, zaměstnancům)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
4.11.21 15:53

Nejspíš budou chtít test, který bych v takové situaci bez řečí podstoupila. Ale aby ti úplně zakázali být s dítětem, to nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
4.11.21 18:35

Dceři bylo kousek přes 6 let, tedy dle pravidel jsem s ní nemohla být od 22 do 6. Nadstandard nebyl volný. Když usla, tak jsem před 22 odešla a v 6 přišla. Testy ode mě nechtěli. Na nadstandardu požadovali vstupní. Dcera na pcr při příjmu musela. Výsledky přišli druhý den po operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
4.11.21 18:39

Zaplatíš si test a budeš tam moct být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2093
5.11.21 15:51
@JitulkaJ píše:
Obvykle se na doprovod vztahují stejné požadavky jako na návštěvy, tedy prokázání o bezinfekčnosti, teď když ve spoustě nemocnic navíc plošně vyhlašují zákaz návštěv bych proti tomu asi moc nebojovala, ono to není jen o tvých právech jako matky, ale taky o určité míře ohleduplnosti vůči ostatním (pacientům, zaměstnancům)

Co ohleduplnost k hospitalizovanemu dítěti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4596
5.11.21 17:14

Kdo ví, jak zase budou chtít upravit pravidla. Ale třeba dcera byla minulý měsíc hospitalizovaná na pozorování a teda doprovodu (pobyt rodiče už byl placený) se nikdo ani nezeptal na očkování, ani za celý pobyt nedělali žádný kovidový test. Dceru taky ani jednou netestovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
5.11.21 17:19

Za prvé ty nejsi návštěva, ale zákonný zástupce a dítě MÁ právo na tvoji přítomnost 24 hod denně. Samozřejmě s určitou mírou rozumu. A když s ním budeš, tak tě otestují při příjmu. A nevidím důvod proč by tě měli testovat znovu, pokud budeš na oddělení. Doporučuji skupinu Podpoříte mně v osvětě. Tam se tyhle věci řeší a určitě ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
5.11.21 18:01

Test při příjmu jak tebe, tak dítěte a jste v izolaci do té doby, než budou výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
11.11.21 21:52

Ahoj, jestli to ještě řešíš, mám čerstvou zkušenost jako doprovod - při příjmu test antigen + PCR u obou nehledě na očkování. Tedy testují očkované i neočkované. Zaplatila jsem 201 Kč (jsem placený doprovod nad 6 let) a do konce pobytu už testy nebudou. Návštěvy jsou na oddělení zakázány bez ohledu na očkování úplně. Takže můžeš být klidná, jako doprovod tě s dítětem přijmou i neočkovanou, jen otestují při příjmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat