Neodborný zubařský zákrok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 15.11.14 19:16
Neodborný zubařský zákrok?

Jdu si ulevit, nějak mě to sebralo…
Včera jsem byla s dcerkou u zubařky na opravu kazu ve stoličce. Protože už jeden pokus o vrtání proběhl s nezdarem, měli jsme naplánovaný zákrok se sedací, entonoxem. Zákrok probíhal ze začátku celkem v pohodě, malá si hezky dýchala, držela, otvírala, prostě klídek, ale asi po 20 minutách konečná. Začala se cukat, pak brečet a byl konec, už ani tu pusu neotevřela.
Doktorka kaz odvrtala, ale na plombování už nedošlo. Odcházely jsme tedy malá bez plomby, zato já s poukazem na nemocniční ošetření pod plnou narkózou z důvodu nespolupráce dítěte.
Dneska na odpoledne si bral malou manžel, jeli do zoo a odtamtud telefon, že malou ten zub bolí. Ráno ani včera po zákroku si nestěžovala. Manžel ji nicméně odvezl do Motola, tam ji na dětské zubní pohotovosti prohlédli a výsledek je, že zoubek byl údajně rozvrtaný až do dásně, plombování bylo tím pádem vyloučené, tak ho vytrhli.
Tak tu teď sedím, čekám, až přijedou, a bulím si do kafe, že jsem včera něco podělala. Nejspíš mi mělo dojít, že když malou bolí vrtání i pod plynem, tak je nejspíš něco blbě, co?
Doktorku každopádně změním. I když teď bych ji nejradši zakousla… Řešili byste to s ní?

Reakce:
Malaga
Nadpozemská drbna 25320 příspěvků 15.11.14 19:20

@Bersaba Nic jsi nepodělala, nijak jsi to nemohla ovlivnit…
Nevím, zda si paní doktorka z tvé stížnosti bude něco dělat…

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 15.11.14 19:23

@Bersaba se zubarkou bych promluvila a byla bych pekne naprdnuta. To snad musi videt, ze vrta do dasne, ne? Je to aspon mlecny zub? Ty si nic nevycitej, nejsi zubar, tezko jsi mohla vedet, ze je neco spatne.

every.lee
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 15.11.14 19:23

Minimalne bych ji oznamila jak to se zoubkem dopadlo, uvidis reakci - pokud zadna nebude proste jen rekni ze menis zubare a hotovo, myslim ze nema cenu se s ni dohadovat… je to desny s tema zubarema, ja mela v cr zubarku ktera na me pokazdy pomalu kricela kdyz sem brecela, vrtala mi kazy bez umrtveni vubec nerekla ze je vubec moznost inijekce nebo tak - mam ze zubaru panickou hruzu do dneska - ale v Rakousku at jdu ke kterymukoliv jsou vsichni uzasny a ja se uz skoro nebojim…jenom skoro ale :mrgreen:
Chudak mala hlavne ze uz ji to neboli :hug:

Hoa Mai
Kelišová 6073 příspěvků 20 inzerátů 15.11.14 19:30

@Bersaba To myslíš vážně, že zub vrtala 20 minut a ještě ho nestihla ani zaplombovat? Já už jsem teda nebyla na plombování spoustu let, ale z doby své školní docházky si pamatuju, že vyvrtání a zaplombování zubu trvalo max. 5 minut, možná ani to ne.
Jinak je mi to líto, přeju malé, aby ji to brzo přestalo bolet a s doktorkou bych to řešila. Začala bych ale po dobrém a uvidíš její reakci, nevyjížděla bych na ni hned, i když jsi asi naštvaná.

Loll
Závislačka 2929 příspěvků 15.11.14 19:39

Nevím, jak starou máš dceru, ale u nás scény u zubaře skončili až se zjištěním, že si na každé vrtání může nechat píchnout injekci. Já bych bez injekce neotevřela hubu :mrgreen:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 15.11.14 19:39

@marrlinka Jo, mléčný. Aspoň tak.
@Hoa Mai Ono to s tím plynem docela trvalo, malá vzdycky chvíli dýchala z té masky, pak doktorka chvilku vrtala, pak zase masku…

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 15.11.14 19:40

@Loll Je jí pět let. A injekce se bojí nejspíš ze všeho nejvíc, takže i kdyby ta možnost pro takhle malé děti byla, tak pro nás je nepoužitelná.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33549 příspěvků 15.11.14 19:44

Mléčný zub bych nehrotila. Tyto zuby jsou křehké, bez kořene, pokud byl kaz rozsáhlý, mohlo se stát, že zůstalo torzo.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 15.11.14 19:48

Vůbec bych si to nekladla za vinu, není to tvoje chyba. Někteří lékaři by potřebovali odebrat titul, vím z vlastní zkušenosti.
Dcerky je mi líto, snad pro příště nebude mít trauma z návštěvy doktorů.

gina76
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 15.11.14 19:51

@Bersaba tak moje dcera má velké problémy od 4 let…dostává nejdřív tabletku ta ji oblbne a pak injekci…po té krásně drží…v motole malé pacili zub půl hodiny dlatem…to byla pri smyslech…nepřála bych to zažít žádné mámě

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 15.11.14 21:07

Děkuju všem za reakce.
Už mám bosorku doma, je poměrně v pohodě, naládovaná Nurofenem a zmrzlinou. :hug:
A já jdu vybírat nového zubaře.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 16.11.14 21:00

@blecha72 Ale kde že, jak by bez kořenů držely? Kořeny samozřejmě mají, ve chvíli, kdy začnou růst druhé zuby, se kořeny začnou rozpouštět. Proto se pak zuby kyvou a po vypadnutí jsou bez kořenů. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >