Neodpracováno 270 dní, rizikové těhotenství a nárok na mateřskou

Anonymní
9.6.20 08:44

Neodpracováno 270 dní, rizikové těhotenství a nárok na mateřskou

Dobrý den,
od 1.6.2020 pracovní smlouva (předtím jen DPP). (Tím pádem 26.2.2021 budu mít odpracováno 270 kalendářních dní.)

Chtěli bychom se začít snažit o miminko tak v září. Tím pádem termín porodu (když budeme mít hodně štěstí), tak nejdřív cca v 6/2020. To znamená, že na mateřskou bych nastoupila tak v 4/2020. Tím pádem budu mít nárok na mateřskou.

Moje otázka zní, co když ale půjdu na rizikové a budu mít neschopenku? Tím pádem možná neodpracuji těch 270 kalendářních dní. Budu mít nárok na mateřskou? Případně z čeho se bude počítat? Bude mít na to PN vliv?

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.6.20 08:46

Vím, že je to už hodně podobné téma, ale nevím jak to je, když pracuji takhle krátce.

• Nahlásit
  • Citovat
17420
9.6.20 08:54

Nemocenska se do toho počítá pokud ti bude dal trvat smlouva. Bude se pocitat toho příjmu pred nemocneskou ne z nemocenske. Ale zatim bych nesilela, jeste ani nejsi těhotná s uz resis neschopenku. Kdybys na ni musela jit ze zdravotních důvodů, tak na ni pudes at to ma vliv na materskou jakykoliv. Pokud budeš zdrava, tak budes chodit do prace a nic resit nemusis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4484
9.6.20 09:01

Nejste ani tehotna :zed: chodte do prace a reste to az tehotna budete a opravdu budete potrebovat pripadne jit na neschopenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12844
9.6.20 09:13

Nejsi ani těhotná a už premyslis nad pn? Nějak brzo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
9.6.20 09:15

@Cenarius @lachtanice86 Mně naopak připadá rozumné se i na tuhle variantu připravit a zjistit si co a jak, než pak zjistit v těhotenství, že nárok třeba nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2440
9.6.20 09:23

Pracuj, ať něco odpracuješ před dětmi. Nejlépe si oddělej tak, aby ses nemusela klepat, zda vznikne nárok na mateřskou nebo ne. Když už musíš zkoušet mimino od září, tak holt buď nárok bude a nebo půjdeš až po porodu na RP. Tohle bych fakt ale řešila, až jak to bude aktuální a doufej, že PN nebude potřeba. Ono totiž fakt není o co stát a nedává se jenom tak pro krásný oči, že se těhulce nebude chtít pracovat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17420
9.6.20 09:27

@shadowbabe právě že dává, jinak by minimálně půlka těch, co PN maji musela chodit do prace :mrgreen: ja to vidim tak, ze zas jedna těsně po škole už zkoumá jak dlouho bude muset chodit do práce, než otehotni a bude se moct zas valet doma 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.20 09:28
@Lendeš píše:
@Cenarius @lachtanice86 Mně naopak připadá rozumné se i na tuhle variantu připravit a zjistit si co a jak, než pak zjistit v těhotenství, že nárok třeba nemá.

Já si právě taky myslím, že je to lepší si to takhle promyslet dopředu než, když si někdo udělá dítě a pak až přemýšlí, jak ho vlastně uživí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.6.20 09:30

@Kriss Tina Studuji VŠ a k tomu už dva roky pracuji. Narozdíl od spolužáků, kteří se nechají živit rodiči. Takové odsuzování bych si vyprosila :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
17420
9.6.20 09:34
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Studuji VŠ a k tomu už dva roky pracuji. Narozdíl od spolužáků, kteří se nechají živit rodiči. Takové odsuzování bych si vyprosila :kytka:

Možná se pletu, ale uvodni prispevek tak na mě prostě pusobil, nebyla bys prvni ani posledni s podobnym smyslenim ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12844
9.6.20 09:38
@Anonymní píše:
Já si právě taky myslím, že je to lepší si to takhle promyslet dopředu než, když si někdo udělá dítě a pak až přemýšlí, jak ho vlastně uživí.

Když plánujete dítě, určitě máte našetřeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.20 09:44

@Kriss Tina Já vím. Taky takové znám, ale ty teda byli lenošné vůbec do nějaké práce jít a udělali si dítě hned po maturitě :nevim:
@lachtanice86 Šetříme pořád. Něco samozřejmě máme, ale třeba půl milionu na úctě to fakt není vzhledem k tomu, že máme hypotéku a ještě rekonstrujeme :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama