Nemám nárok na mateřskou, nemocenská až do porodu?

Anonymní
23.2.16 00:27

Neodpracovano na MP, konec nemocenske, nastup na materskou

Ahoj maminky, chtela jsem pozadat o radu. Od srpna 2015 pracuji na hlavni pracovni pomer, do te doby jsem hledala praci. Aktualne jsem na nemocenske a za dva tydny mi chce dr ukoncit nemocenskou a napsat materskou dovolenou. Z dostupnych informaci mi je jasne, ze MP nedostanu. Jak tedy postupovat dale? Mohu nastup na materskou odmitnout, s tim ze bych mela nemocenskou do porodu? (Pochopte z financnich duvodu)… Nemohu si dovolit ted ty dva tri mesice byt bez penez.. Navic na konci brezna mi konci smlouva ve stavajici praci. Omlouvam se za pripadne chyby, pisu z mobilu. Prosim o zachovani anonymity…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

424
23.2.16 00:29

Budeš dál pokračovat v neschopence do konce šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.16 00:34

@majdalenka20 omlouvam se, to bych asi potrebovala vysvetlit trochu podrobneji…

• Nahlásit
  • Citovat
424
23.2.16 00:41

Doktorka ukončí jakoby tuhle aktuální neschopenku a hned naváže druhou neschopenkou - vše jede dál, je to jen jejich papirování, tahle neschopenka bude od začátku možné mateřské dovolené až do konce šestinedělí. Nic se pro tebe nemění, jede ti neschopenka stejné hodnoty. Po ukončení neschopenky začneš čerpat rodičovskou. Můžeš si i zažádat o neomezené vycházky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
345
23.2.16 00:56

Maminky můžu se vtírnout? koukám po diskuzích, ale opověď nenacházím :roll: jsem nyní na nemocenské (23. tt) na mateřskou nárok mám - ale od kdy na ní jít? smlouvu mám na dobu určitou do 30.6. (TP 14.6.) jak to je? :nevim: budu na ní mít nárok i po skončení smlouvy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
23.2.16 06:30

Domluv se s doktorkou, ať ti neschopenku neukončuje, ale nechá běžet až do šestinedělí, protože na mateřskou nárok nemáš, tak ti ji ani nemusí vystavovat. Tuhle neschopenku ať ale vůbec neukončuje, ale nechá ji normálně pokračovat. Po šestinedělí se neschopenka ukončí a ty půjdeš žádat o rodičák. Na základě toho, že budeš do šestinedělí na neschopence si budeš moct volit částku rodičovského příspěvku. A neomezené vycházky opravdu nedostaneš teda.

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
23.2.16 06:31
@silviela píše:
Maminky můžu se vtírnout? koukám po diskuzích, ale opověď nenacházím :roll: jsem nyní na nemocenské (23. tt) na mateřskou nárok mám - ale od kdy na ní jít? smlouvu mám na dobu určitou do 30.6. (TP 14.6.) jak to je? :nevim: budu na ní mít nárok i po skončení smlouvy?

Na mateřskou se nastupuje 6 až 8 týdnů před termínem porodu, tj. mezi 32. a 34. týdnem. V té době ti pracovní poměr bude ještě trvat, takže mateřskou v pohodě dostaneš.

• Nahlásit
  • Citovat
4534
23.2.16 08:05

@majdalenka20 neomezene vychazky se v tehot nedavaji!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71421
23.2.16 08:17
@Tunrida píše: A neomezené vycházky opravdu nedostaneš teda.

Tak zrovna při té „druhé“ speciální neschopence by je dostat měla, protože je to vlastně náhrada mateřské…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71421
23.2.16 08:18
@Ráďa81 píše:
@majdalenka20 neomezene vychazky se v tehot nedavaji!!!

Ano, u rizikového těhotenství se nedávají, ale ta neschopenka 6 týdnů před a 6 po je něco trochu jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
23.2.16 09:02

@j.a.n.i1 ja teda neznam nikoho kdo by mel neomezene vychazky po tu dobu co pises. Vzdy pokud meli PN tak za stejnych podminek jako po zbytek tehotenstvi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71421
23.2.16 09:31

@Ráďa81 No, je otázkou, zda o ně taky někdo oficiálně žádal… já třeba osobně neznám ani nikoho, kdo by neměl nárok na mateřskou a na téhle neschopence byl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
345
23.2.16 09:59

@Tunrida Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
23.2.16 10:11

@Ráďa81 musíš si o ně zažádat (!!! :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.16 20:18

Neomezene vychazky

Neomezene vychazky maminka dostane tehdy pokud je kardiak, diabetik a tyhle „podobne“ zavazne nemoci jinak bohuzel 6 hod. denne zrejmne je tehotenstvi nemic pro socialku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama