Neohleduplná sousedka, hlučné děti po stopadesáté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 20:29
Neohleduplna sousedka, hlucne deti po stopadesate

Zdravim, nejspis to tady nebude nic noveho, ale… Bydlime v panelaku, mame ctyrleteho syna. Nas nam bydli sousedi, majo dve deti v podobnem veku. Se sousedkou se zname, obcas jsme chodily spolu na prochazky a je to ten typ matky, co porad na sve deti rve, zakazuje, prikazuje a tak. Ja jsem zase jina, moje dite je klidne, muzu s nim ji bez problemu do obchodu, nedela nikde bordel. Nemyslim si, ze je to tim, ze mam stesti, ale proste tim, ze ho vychovavam uplne jinak. Jasne, taky beha a skace, ale do obyvaku jsme poridili velky koberec a kdyz uz vidime, ze skace fakt moc, proste mu to zakazeme a vymyslime nejakou jinou cinnost, kde by si mohl vybit energii.
A ted k veci, odmalicka, tim ze bydli nad nama a ze maji divoke dite, tak je porad slysime. Rve dite, ona rve na nej, dite zase rve, protoze ona na nej zarve, a misto toho, aby to melo nejaky efekt, dite zacne necim triskat. Za tech par let jsem ji nikdy nerekla ani slovo, jen asi dvakrat vecer, kdy uz to bylo neunosne a nedokazala jsem uspat syna, jsem ji jen na FB napsala zpravu, zda by mohli se trochu ztisit, bo uspavam syna. Jenze posledni dobou se to horsi, maji druhe dite, deti rostou, delaji vetsi hluk, vetsi bordel, vic triskaji a vic rvou. Neexistuje odpoledne, kdy bych si mohla sedet v klidu v obyvaku a slyset svoje dite misto jejich. Chteli jsme uz nejaky cas tomu naucit syna, at chodi spat sam a sam usne po cteni pohadky, ale je to nemozne, v tom hluku proste sam usnout nedokaze (a nedivim se mu).
Dnes uz mi dosla trpelivost a opet v tom vsem hluku jsem ji napsala na FB, ze chapu, ze ma dve deti a ma to narocnejsi, ale zda by ty deti mohla trochu uklidnit, bo nam skace nabytek (to neni nadsazka, upravdu kdyz ty deti behaji, klepou se dvere na skrinich :mrgreen: ) a syn nemuze usnout.
Na to mi napsala, ze kdyz mam problem, mam si to resit se spravcem a dat ji pokoj. Nj, pohadaly jsme se, ona mi ale rekla, ze to, ze deti triskaji a rvou je normalni a ze si mam zvyknout nebo se odstehovat. Ze jeji deti si bodou delat co chteji. 8o
Mate nejakou radu? Da se s tim neco delat? Nebo si opravdu musime zvykat? Byt je nas, stehovat se nehodlame, mame kousek do skolky, kousek do prace atd. Navic, nikdo nam nezaruci, ze se to nebude opakovat. Pokud nerusi nocni klid, nic s tim nejspis neudelame, co?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2266 příspěvků 19.11.18 20:34

No, asi s tím fakt nic neuděláte. Prostě má na výchovu dětí jiný názor, než ty. Jen buď ráda, za svoje klidné dítě, protože toho výchovou každá máma nedocílí i kdyby se na hlavu postavila. To si jen matky těch klidných dětí myslí, jak to ony dělají super. V tomhle se sousedky nezastávám, neznám ji ani její děti.

terinka4444
Hvězda diskuse 68440 příspěvků 19.11.18 20:34

ne, nic s tím neuděláte.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 19.11.18 20:35

Neuděláte s tím asi nic pokud nebudete chtít dělat větší problémy (řešit to se správcem). Ale teda ten tvůj dotaz mi příjde spíš jako ,,jsem lepší matka než moje sousedka,, … Já vlastně ani nechápu co čekáš za odpověď, nikdo tady tvou sousedku nezná a v paneláku jde fakt vše slyšet. Tak to je asi daň za takové bydlení. Já bych právě kvůli tomuto nikdy do paneláku nešla a to si nemůžu moc vybírat. Holt jste měli štěstí hlučné sousedy a pokud nesnešeš dupající deti tak se asi fakt odstěhuj :).

terinka4444
Hvězda diskuse 68440 příspěvků 19.11.18 20:36
@Aduš8 píše:
No, asi s tím fakt nic neuděláte. Prostě má na výchovu dětí jiný názor, než ty. Jen buď ráda, za svoje klidné dítě, protože toho výchovou každá máma nedocílí i kdyby se na hlavu postavila. To si jen matky těch klidných dětí myslí, jak to ony dělají super. V tomhle se sousedky nezastávám, neznám ji ani její děti.

s tím naprosto souhlasím, první dítě klidný andílek, rozumná holčička, druhé rarášek, co nemá růžky, ale rohy..vychovávané stejně a jsou jako oheň a voda. Druhorozenou mi osud nadělil, abych s pokorou uznala, že řeči typu je to výchovou, že je taková klidňounká a oni vychovávají blbě, proto mají uječence, jsou jen řeči, nic víc.

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 19.11.18 20:38

Ne, neudelate s tim nic, leda si slusne promluvit se sousedkou a pokusit se domluvit po dobrem, aby deti po osme vecer nebehaly aspon nad pokojem, kde maly spi.

A souhlasim, to, ze mas klidne dite, je fajn, ale neni to zasluha jen tve vychovy. A to rikam jako matka klidneho ditete, ktera se snazi nekricet. Tim se take nezastavan sousedky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 20:39

@Aduš8 nase dite ma VD, od dvou let podezreni na PAS, proto jsme se museli naucit neuveritelne trpelivosti, precist plno knih a clanku a snazit se ho vychovavat tak, aby bylo v poradku. Navic, o druhe dite jsme prisli a nejspis uz dalsi mit nebudeme. Proto jsem si kdysi rekla, a opakuju si to stale, ze si budu vazit toho co mam a snazit se vychovavat dite s klidem, nervat na nej. A vse, co delame, se vyplaci, syn dela pokroky, je hodny, chytry, znamky PAS dle psycholozky prakticky vymizely. A to zase ty matky, ktere maji furu zdravych deti, nikdy nepochopi, a jejich deti si proste budou moci delat co chteji a ony budou neohleduplne…

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 19.11.18 20:40

hele, my jsme se přestěhovali do bytu ve starším domě a když peru a ždíme mi pračka, klepe se to v patře nad i pod koupelnou. Stejně tak mi vybruje nádobí v kuchyni, když pere sousedka pod námi. S běhajícími dětmi a přístupem sousedky nic neuděláš. Bohužel. Řešila bych to nějakým odhlučněním stropu. Otázka je, jestli vám to pomůže.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2266 příspěvků 19.11.18 20:40

@terinka4444 nám toho ďáblíka nadělili napoprvé :lol:. Začal se pořádně prosazovat už kolem 10.měsíce. Je to malý štír se vším všudy.

TMana
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 19.11.18 20:41

Já nevím, ale sousedka to řekla jasně: buď si zvyknout, nebo odstěhovat.

Kriss Tina
Kelišová 5970 příspěvků 19.11.18 20:43

Neuděláš nic, dneska už tu podobná diskuze byla, je to prostě riziko když se nastěhuješ do paneláku. Pokud nedupou a neřvou po 10 večer nemůžeš nic a nějaké hádky, žalování správci způsobí kolikrát jenom to, že začnou ještě dělat další naschvály.

dedrichov
Závislačka 2969 příspěvků 19.11.18 20:43
@terinka4444 píše:
s tím naprosto souhlasím, první dítě klidný andílek, rozumná holčička, druhé rarášek, co nemá růžky, ale rohy..vychovávané stejně a jsou jako oheň a voda. Druhorozenou mi osud nadělil, abych s pokorou uznala, že řeči typu je to výchovou, že je taková klidňounká a oni vychovávají blbě, proto mají uječence, jsou jen řeči, nic víc.

Souhlasím zcela. Já měla pouze to štěstí, že to je v opačném pořadí, takže přišla k nám oáza klidu :kytka:

Korculalala
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 19.11.18 20:45

Ještě dodám že můj bráška když byl malý tak si hrával s dřevěnými kostkami a na koberci. Dělalo to randál a sousedka pod námi stále mlátila do topení nebo do stropu ať jsme ticho. Nejhorší bydlení na světě tydle paneláky. Kdoví co tam ty děti ve skutečnosti dělají, jen to jde hodně slyšet no.. V Brně na bytě když jsem byla na škole jsme měli zase souseda s rakovinou a ten stále zvracel. Bylo to slyšet jako kdyby byl vedle mě, no taky jsem mu nepsala zprávy na fb a i tak bych raději poslouchala děti a jejich matku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 20:47

Jo jasne, kazde dite ma jinou povahu, ale kdyz budete po diteti od rana do vecera rvat, tak klidne nebude, i kdyby byl totalni flegmos :mrgreen:

Ale o to nejde, zarazil me pristup, ze jako jeji deti si muzou delat co chteji. Chtela jsem jen vedet, zda jsou zpusoby, jakymi to resit, myslim co se treba nejakych narizeni tyce, pokud nechci vylozene delat naschvaly a vracet jim to. Ale nejaka omezeni se nejspis tykaji jen nocniho klidu, ze? Tzv. narusovani obcanskeho souziti se tyka jen hodin 22:00-6:00 nejspis, spis jsem si rikala, zda s tim nekdo nema zkusenosti no. Panelak nepanelak, to mate fuk, v baraku se zas muzete se sousedama hadat kvuli zivemu plotu :mrgreen:

TMana
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 19.11.18 20:49

Nejlepší je, když si nějaký pablb pořídí plouvoučku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Tak jak to bylo?! 7 nejasností v případu „Jan Tuna vs. gorila“

Moderátor televize Seznam Jan Tuna (45) se před pár dny účastnil uzavřeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >