Neomezené vycházky v těhotenství 2019

Anonymní
17.11.19 12:16

Neomezené vycházky v těhotenství 2019

Dobrý den všem dámy. Omlouvám se za anonym, ale zatím nechci, aby známí věděli o těhotenství, když je to teprve začátek. Ráda bych se zeptala na aktuální zkušenosti s vycházkami v těhotenství. Moje práce není vhodná pro těhotné, jde o 12tky, kdy je to fyzicky i psychicky náročné. Obvodní lékařka mne nechala doma, byla jsem marod, takže bez vycházek a teď mám jít na gyndu, kde bych měla řešit nástup na neschopenku pod gyndu až do mateřské. Partner bývá celé dny v práci, potřebuji volnost času kvůli dceři a chodu domácnosti a obstarání lékařů mých i jejích. V únoru mi končí smlouva v práci, samozřejmě nepočítám s prodloužením, ale na mateřskou bych nárok mít prý měla. Holky máte nějakou zkušenost teď z poslední doby, kdy vám gynda nechala neomezené vycházky? :think: děkuji moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

52
17.11.19 12:18

Ahoj neomezeně vycházky už se bohužel nedavaji. Zrušili to..je to pouze pro onko pacienty :( sama jsem je chtěla a bohužel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2819
17.11.19 12:19

Neomezene vychazky pri tehotenstvi nejsou. Je max. 6 hodin. Takze asi stale vice volneho casu nez kdyz bys delala 12 hodinove sichty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2015
17.11.19 12:28

Tak buď nemůžeš dělat práci nevhodnou pro těhotné, nebo jsi na neschopence. Pokud to první, pak tě má zaměstnavatel přeřadit na jinou práci vhodnou pro těhotné nebo nechat doma, k tomu neschopenka netřeba, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 12:34

Toho jsem se trošku bála, že to tak opravdu bude. Děkuji za informace holky. Snad najdu na tomto těhotenství něco pozitivního, zatím bohužel :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
17.11.19 12:35

Naštěstí už neomezené vycházky neexistují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 12:36

@xstrasilka to všichni ví a nechápu proč to tady každá chytrolinka píše. Já jsem taky ze zdravotnictví na 12ti hodinové směny. A taky jsem šla na neschopenku bez zdravotního důvodu, lékař mi to nabídl. Proč by jako těhotná nemohla být doma, když má tu možnost??!? Většina tehulek, je radši v tomto období doma, v klidu. A ikdyby mi v práci nabídli lepší místo, pořád bych byla v infekčním prostředí, tak sem prostě zůstala doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4781
17.11.19 12:37

Jsem na neschopence a vycházky mám 8-10 a 14-18 hodin. Vystačí mi to úplně v klidu. Co se týká návštěv lékaře, tak ty můžou být i mimo vycházky, ty se do toho nepočítají. Syna zvládám odvést do školky, vyzvednout a i odpolední kroužky. Samozřejmě jsou na prd rodinné oslavy a podobné akce ale i to se dá zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39725
17.11.19 12:37

První 3 měsíce jsem neměla vycházky vůbec. Teď mám 4 hodiny. Dr ti těch 6 hodin může rozdělit.
Jinak ty asi nemáš být na PN, ale spíš je tam překážka že strany zaměstnavatele - v tom případě by tě mohl nechat doma za 100% a nebo přeřadit na jinou práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2027
17.11.19 12:40

To si musis vybrat zda neomezenou volnost nebo PN…oboji nelze. Rozhatej si hodiny jak potrebujes kvuli holce, zbytek smula neschopenka neni dovolena, dokonce muzu rict ze je to peknej vopruz, jsi-li jinak v poradku. Ja uz tyden na MD…od dubna jsem to taky prezila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7847
17.11.19 12:46

Mně těch šest hodin stačilo. Lékař je jedno, kdy půjdeš, ten i mimo vycházky. Mě bylo tak zle, že jsem stejně nevyužila plně. Soulož si to na ráno třeba hodinu, odpoledne ten zbytek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11260
17.11.19 12:59

V práci tě musí přeřadit na práci vhodnou pro těhotné nebo nechat doma za plný plat. Neschopenku nepotřebuješ pokud nemáš sebemenší problém, za to máš problém s vycházkama. Ty jsou max na šest hodin, ale nejsou nárokovatelné, takže pokud ti je lékař nedá, tak smůla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 13:00

Holky, pokud jde tedy o lékaře, tak se to vztahuje na jakéhokoliv mého i dcery? :) Omlouvám se za hysteráky, nějak si nedokážu představit "omezení " zrovna v této době před Vánoci. Co se týká zaměstnavatele, tam nelze přeřadit na jiný provoz, takže u mně připadlo v úvahu jen toto řešení. No co, zvládly to jiné, zvládnu to taky. Budu si muset najít něco, co mi bude dělat nějakou radost.

• Nahlásit
  • Citovat
7847
17.11.19 13:05
@Anonymní píše:
Holky, pokud jde tedy o lékaře, tak se to vztahuje na jakéhokoliv mého i dcery? :) Omlouvám se za hysteráky, nějak si nedokážu představit "omezení " zrovna v této době před Vánoci. Co se týká zaměstnavatele, tam nelze přeřadit na jiný provoz, takže u mně připadlo v úvahu jen toto řešení. No co, zvládly to jiné, zvládnu to taky. Budu si muset najít něco, co mi bude dělat nějakou radost.

Pokud vím, tak i dcery. S dětmi jsem musela jezdit. Něco jsem preobjednala, něco neslo. V tom prvním trimeszru jsem to vůbec nezvládla a v extrémních vedrech už teprve ne. Potom už ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39725
17.11.19 13:08
@Anonymní píše:

Pokud nejde přeřadit má tě nechat doma za 100%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama