Neopatrné batole, zlepší se to?

Anonymní
27.1.20 12:17

Neopatrné batole - zlepší se to?

Ahoj,

syn má 17 měsíců. Velmi brzy začal chodit a od té doby je jak neřízená střela. Má za sebou i několik úrazů. Jsem ráda, že je aktivní a činorodý, nechci se rouhat. Ale trápí mě, že je tak strašně zbrklý, že i na rovině je schopen s sebou seknout, zakopnout apod. Nepoučí se žádným pádem. Po bytě mu musím chodit v patách, neexistuje jen tak nechat pár metrů od sebe bez dozoru. Vypustit ho někde venku je pro mě doslova noční můra.

Ráda bych se zeptala na zkušenosti maminek s podobně aktivními a neopatrnými dětmi, kdy se to začalo zlepšovat, případně jak k nim přistupovaly, jestli jde tomu nějak pomoci, aby si na sebe dávaly víc pozor, byly opatrnější apod.

Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3566
27.1.20 12:20

Neznám žádné opatrné batole 17ti měsíčni. Tak hold občas spadne, bouchne se… Já dávala pozor na schodiště, aby nelezlo na gauč. Ale že bych mu byla pořád v patách, venku po trávě po zahradě šmatlala, lítala, lozila… nestála jsem přímo u ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.20 12:26

Synovec má nyní 3 a půl roku…nemá absolutně žádný pud sebezáchovy..pamatuje si akorát místa, kde se mu něco stalo-tam je opatrný, jinak vůbec…já si ho snad ani nepamatuju bez úrazu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
833
27.1.20 12:31

Náš syn to samé. Furt ve střehu, pořád úraz, pády atd. Teď mubyly čtyři roky a naprosté zlepšení. Je šikovný, pohybově už stabilní, jízda na kole, koloběžce v pohodě. Nepadá, jen sem tam. I to lezení do výšek, na gauče je jisté. Chodit začal v deseti měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50093
27.1.20 12:31

Mé dítě už od té doby, co se někdy v 9 m postavilo, mělo permanentně na čele minimálně jednu modřinu. V batolecím věku samej pád, všude vlítnout bez rozhlídnutí, každou chvíli něco shodit, rozbít… Ve druhé třídě už je to lepší v tom smyslu, že se obejde bez těch modřin, občas se i rozhlídne, ale co se týče toho shodit, rozbít nebo spadnout ze stoličky, na které stojí, to se obávám, že mu zůstane nafurt. Druhé dítě do batolecího věku akorát vstupuje, ještě nechodí, ale už teď vidím ten rozdíl, opatrnost, trochu popřemýšlet, než se do něčeho vrhnu (úměrně věku samozřejmě). Takže jo, samozřejmě se to časem hodně usměrní, ale ta zbrklost je i dost daná náturou, vidím v rodině dospělý předobraz, kde to přetrvává do dost pokročilého věku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1008
27.1.20 13:37

Je to naprosto normalni batole :lol:, ale nech mu pri prevenci zkontrolovat pro jistotu nozky, jestli je nema ploche. Muj kluk to tak mel, furt padal, tahlo se to temer do skolkoveho veku a prestal padat az cca po 2 letech noseni orto vlozek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
674
27.1.20 14:08

Syn začal chodit v 10 měs. a také má za sebou šití čela, urazeny zub, několikrát prokousnutý ret, o modřinách ani nemluvím. Kolikrát jsem si říkala, aby na nás někdo neposlal socialku, že ho bijeme :lol: Než došel 10 m ke vratkum, dokázal 2× upadnout, jak byl zbrklý. Kolem 3.roku se to zlepšilo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
27.1.20 14:24

Já mám 19M kluka a je totéž. Je opatrný jen na nových místech, jak něco zná, nedá si vubec pozor. Doma jsem mu porád v patách a i tak má teď pod okem modrinu, o které vubec nevím, kde k ní prišel. :nevim: Musíš prostě jen čekat, snad na ten 3.rok. A zajistit co se dá - ochrana na ostré hrany, pojistka na okno a tak. Ale to už jsi asi udělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
27.1.20 14:53

Normalni, prejde to. pockej, az zacne jezdit na odrazedle, to bude teprv adrenalin :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
1.2.20 22:54
@Anonymní píše:
Ahoj,

syn má 17 měsíců. Velmi brzy začal chodit a od té doby je jak neřízená střela. Má za sebou i několik úrazů. Jsem ráda, že je aktivní a činorodý, nechci se rouhat. Ale trápí mě, že je tak strašně zbrklý, že i na rovině je schopen s sebou seknout, zakopnout apod. Nepoučí se žádným pádem. Po bytě mu musím chodit v patách, neexistuje jen tak nechat pár metrů od sebe bez dozoru. Vypustit ho někde venku je pro mě doslova noční můra.

Ráda bych se zeptala na zkušenosti maminek s podobně aktivními a neopatrnými dětmi, kdy se to začalo zlepšovat, případně jak k nim přistupovaly, jestli jde tomu nějak pomoci, aby si na sebe dávaly víc pozor, byly opatrnější apod.

Děkuji :kytka:

No u nás to bylo v tom věku to samé, žádný pud sebezáchovy, ale víte když za ním pořád chodíte - aby se mu nic nestalo, tak to ještě zhoršujete, protože on si potřebuje pořádně natlouct a pak bude opatrnější - jinak zlepší se to do roka a půl je to nejhorší pak se to zlepšuje, ale zase na druhou stranu nastupuje vztekání takže tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
1.2.20 23:04

Zakladatelko, vyroste z toho. Syn neměl vůbec žádný pud sebezáchovy. Neřízená střela, nápady, za které by se nemusel stydět ani školák. V roce a kousek prolezl otvorem pro kočky a vydal se na špacír. Já to zjistila možná tak po pěti minutách, panika největší. V náručí mi jej přinesli sousedé, jak si to štráduje přes trávník směr rybník s krokodýli. Jen v plence a tričku Takhle utekl ještě 3×, ale to jsem již byla pohotová.
Ve třech letech jsem jej nechala cákat v bazénku na zahradě, načež pochopil, že plot se dá dobře přelézt, když si tam přistaví cokoliv - autíčko, židli, míč… Opět byl asi 4× přichycen při činu.
V roce a půl se jeho oblíbená zábava stala lezení na stůl. Přes židli, já šílela, že se zřítí, stála jsem mu nonstop za zádelí, jinak se to nedalo. Nechat jej chvíli bez dozoru znamenalo pro něj doslova smrtelné nebepečí.
Zábrana na schodech, aby nespadl? To byl výsměch. Začal prostě po schodech lézt bokem, kolem zábradlí, do výšky několika metrů.
A tak bych mohla pokračovat. Nicméně díky jeho akrobacii jsem hodně rychle pochopila, že je fyzicky zdatný, ve dvou letech jezdil na koloběžce, ve třech na kole bez přídavných koleček.
Kdy se u něj poprvé objevil pocit strachu, to ti přesně neřeknu, ale tuším, že někdy po 4. roce života. Do té doby to bylo prostě o hlídání a modlení se, aby syn dožil ve zdraví večera :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama