Neoprávněná exekuce důchodu

Anonymní
24.3.21 09:08

“Neopravňena exekuce duchodu”

Zdravím Vás.. většinou se tu ví všechno 😅 tak předtím, než se budu obracet na právníka..
Chtěla bych se Vás zeptat, jak postupovat.
Věc se má takhle, děda (babičky přítel) má důchod 7.453,– jelikož dost často skončí v nemocnici (s plicním onemocněním) tak si nechal založit účet, aby babička v době hospitalizace měla přístup k důchodu.. Jenže už jim to moc nemyslí, tak “zapoměl”, že bych někde mohl byt z mládí nějaký dluh, a ejhle.. na účtu je blokace na 25.000,–.. důchod mu tam přišel, když karta ještě nebyla ani aktivována, a nelze aktivovat.. je tam exekuce, ale děda má i potvrzení, od důchodového, že mu z důchodu nemůžou byt strženy žádné peníze, i přesto jelikož mu přišlo na účet těch 7.453,– tak se k nim nedostane, protože tam jakože nejsou.. na netu jsem se dočetla, že je možnost podat navrh na “zrušení” exekuce.. mate někdo zkušenost?
Prosím anonym..
děkuji všem za odpověď, prosím bez nějakých “chtrých, urážejících příspěvků”

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8436
24.3.21 09:12

Že mu nevezme nic z důchodu neznamená, že mu peníze nemůže vzít jinde. A zrušení exekuce nejde, leda ji zaplatit. Z účtu si může nechat vyplatit myslím dvojnásobek životního minima, pokud tam peníze jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9003
24.3.21 09:18

Však mu to z důchodu nesebrali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 09:20

@Cenarius
A to se žádá v bance? Omlouvám se, nemam s tím zkušenost, a jsem jak Alenka v říši divů 😨
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 09:31

V bance zažádat o vyplacení dvojnásobku životního minima a na účet už nic neposílat. Bacha za účet v exekuci se taky platí. Bude zablokován do doby než to zaplatí případne půl roku a pak se blokuje opětovně…

• Citovat
  • Nahlásit
21017
24.3.21 09:38

V bance mu musí vyplatit nějakou nezabavitelnou částku kolik to je nevím. Jde to ale jen jednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11647
24.3.21 09:39
@Anonymní píše:
@Cenarius
A to se žádá v bance? Omlouvám se, nemam s tím zkušenost, a jsem jak Alenka v říši divů 😨
Zakl.

Ano, musí se do banky na pobočku. Lze jednorázově žádat o vyplacení teď momentálně myslím zase 2× násobku životního minima (do konce února to byl 4násobek), řešilo se i trvalé překlopení na 3násobek, ale to jsem nesledovala, jestli prošlo. Řeší se opět ten 4násobek kvůli covidu, ale to taky nevím, jak dopadlo.
Každopádně prošel chráněný účet - https://www.e15.cz/…ucty-1377892. Ovšem tam se zas řešilo odložení účinnosti z dubna na červenec 2021.
Souhrn tohoto bor.delu je zde: https://exekuce-insolvence.cz/…demie-covid/

Jinak na nezabavitelnou část důchodu nemá exekutor nárok, je na to judikát - https://www.epravo.cz/…-104269.html
Ale…

Zkus se obrátit na nějakou občanskou poradnu, radí i po telefonu, měli by mít aktuální informace. Poradí jak s částečným zastavením exekuce na tu částku na důchod na účtu, tak s výběrem peněz a chráněným účtem (tam teda jen teoreticky, praktickou zkušenost mít zatím samozřejmě nemohou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 09:40

Děkuji.. no problém je to, že důchodové, bere změny výplaty jednou za 3 měsíce.. takže teď ještě dvakrát tam důchod prijde.
Moc děkuji, zajdu do banky zažádat.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 09:41

@bertoldina
děkuji moc, já jsem na tohle “hlupák”, sedím v tom už skoro týden, a jsem zoufalá.. zkusím najít tu poradnu. Děkuji moc 🤗 🤗 🤗

• Citovat
  • Nahlásit
11647
24.3.21 09:45
@Anonymní píše:
@bertoldina
děkuji moc, já jsem na tohle “hlupák”, sedím v tom už skoro týden, a jsem zoufalá.. zkusím najít tu poradnu. Děkuji moc 🤗 🤗 🤗

Hele - teď je celkem mazec vyznat se v tom i pro lidi, co to řeší profesně :mrgreen:
Ještě jak tam jsou pauzy mezi těmi jednotlivými novelami.
A až se zprovozní ten chráněný účet, to bude teprve sranda zmatek - ale díkybohu za něj, i když to úplně dokonalé taky není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22664
24.3.21 10:05
@Anonymní píše:
Děkuji.. no problém je to, že důchodové, bere změny výplaty jednou za 3 měsíce.. takže teď ještě dvakrát tam důchod prijde.
Moc děkuji, zajdu do banky zažádat.
Zakl.

no ty nemůžeš žádat, to musí jít on osobně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 10:32

@stinga
mám plnou moc.. má chronickou obstrukční plicní nemoc, takže venku ujde cca 10m, a kolabuje.. všechno řeším s plnou moci.. babicka má alzheimera, tak ta toho moc taky nevyřeší 😅 😨

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 10:32

@bertoldina moc děkuju ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
19839
24.3.21 11:42
@Anonymní píše:
@stinga
mám plnou moc.. má chronickou obstrukční plicní nemoc, takže venku ujde cca 10m, a kolabuje.. všechno řeším s plnou moci.. babicka má alzheimera, tak ta toho moc taky nevyřeší 😅 😨
@Anonymní píše:
@stinga

A nebylo by nejjednodušší trn dluh zaplatit? Takhle to budete řešit měsíce a dluh bude narůstat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
24.3.21 12:04
@Anonymní píše:
@stinga

Jestli máš generální plnou moc, tak ta ti ve většině bank stačit nebude. A mimochodem, ta exekuce určitě nebude za nějaký hřích z mládí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat