Neoprávněné obohacování

Anonymní
31.7.21 21:21

Neoprávněné obohacování

Zdravím,
prosím o radu, zda-li má zde někdo zkušenost.

Bydlíme již přes dva roky v pronájmu (měsíčně 13 tis. se vším všudy), dnes jsem zjistila, že byt, dokonce celý panelák, patří městu. Byt nám ale pronajímá soukromá osoba. Město si účtuje za byt naší rozlohy sotva 5 tis. měsíčně se vším, tudíž na nás,,majitel" vydělá 8 tis./měsíc. Pochybuji, že byl měl udělený souhlas o pronajímání třetí osobě. Smlouvu o pronájmu máme, tehdy jsme byt našli přes realitní kancelář.

Je možné např. sepsat žalobu za neoprávněné obohacování?

Pochopte, nedělalo by mi problém platit takový nájem opravdovému majiteli ale když někdo parazituje takovým nezákonným způsobem na slušných lidech, tak mě to opravdu vytáčí.

Prosím anonymně.
Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24406
31.7.21 21:24

A máte nájemní smlouvu nebo podnájemní? Ono totiž lze pronajmout byt, který mi nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 21:27
@Kriss Tina píše:
A máte nájemní smlouvu nebo podnájemní? Ono totiž lze pronajmout byt, který mi nepatří.

Podnájemní smlouvu.

• Citovat
  • Nahlásit
22392
31.7.21 21:29

A ty chceš žalovat majitele proč? Tobě něco ukradl? Pokud ho může někdo žalovat, tak majitel nemovitosti a to pouze za předpokladu, že nemá s pronajímáním svolení. A pochybuju, že by si to dovolil načerno pronajímat přes realitku. Takový byty se pronajímají tajně a bez smlouvy. Kdybyste si tam šli totiž dát trvalý bydliště, majitel bytu to okamžitě zjistí. Jinak nechápu, že s někým uzavřeš nájemní smlouvu a ani si nejsi schopná zjistit, zda je skutečným majitelem bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24406
31.7.21 21:32
@Anonymní píše:
Podnájemní smlouvu.

Tak to mohou, pokud mají souhlas majitele. Že nemají souhlas víš odkud?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17928
31.7.21 21:34

Ehm, hele a došlo ti, že když ho udáš, tak v případě že vám to pronajímá neoprávnětě, tak se budete muset stěhovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2735
31.7.21 21:38

Janli oni mají podnájemní smlouvu, a s tou trvalý pobyt nelze, ne?

JInak ano, dělá se to, i u nás v baráku. Domovnice je kryje. Ale uvědom si, že se pak budete muset odstěhovat, to nevím jestli ti za to stojí.

A jen dodám, že takto se pronajímají byty normálně i přes inzerát, normálně přes inzerát jedou i fiktivní výměny /jedné jsem se účastnila, tak vím, jak jsem k ní přišla/,,, lidi jsou dneska už fakt otrkaní,,, a mám pocit, že radnicím je to snad i jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18613
31.7.21 21:42

Byt je města a ten dotyčný v něm nežije, ale pronajal vám ho. Pokud ho udáš, tak počítej s tím, že se budeš muset vystěhovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
31.7.21 21:48

A vy jste tam nedobrovolne? O kolik vas najem prevysuje vysi komercnich najmu v miste bydliste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 21:49
@Ou píše:
Ehm, hele a došlo ti, že když ho udáš, tak v případě že vám to pronajímá neoprávnětě, tak se budete muset stěhovat?

Došlo. Bydlení budeme mít vlastní do pár měsíců.

@Kriss Tina píše:
Tak to mohou, pokud mají souhlas majitele. Že nemají souhlas víš odkud?

Nevím, tuším, jelikož to města jen tak nepovolují.
https://brnensky.denik.cz/…0151019.html

@Janli píše:
A ty chceš žalovat majitele proč? Tobě něco ukradl? Pokud ho může někdo žalovat, tak majitel nemovitosti a to pouze za předpokladu, že nemá s pronajímáním svolení. A pochybuju, že by si to dovolil načerno pronajímat přes realitku. Takový byty se pronajímají tajně a bez smlouvy. Kdybyste si tam šli totiž dát trvalý bydliště, majitel bytu to okamžitě zjistí. Jinak nechápu, že s někým uzavřeš nájemní smlouvu a ani si nejsi schopná zjistit, zda je skutečným majitelem bytu.

Tak jde mi o princip, okrádá stát a obohacuje se, není to legální pokud nemá povolení. Výše je odkaz na zajímavý článek, který s tím souvisí. A trvalé bydliště nám nechtěl povolit, proč asi. A k té poslední větě 1) když si vyberete byt přes dobrou realitku, tak nějak předpokládáte, že bude vše v pořádku. 2) v době kdy spěcháte a hledáte bydlení, tak nemáte čas se dívat po formalitách, když za Vámi stojí fronta lidí a byt chce taky 3) chtěla bych vidět Vás jak v 19ti letech myslíte na vše a jste neomylná a bezchybná :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 21:50

Udala bych ho, treba potom mesto mu najem vypovi a da ho Vam a budete platit min.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17928
31.7.21 21:58
@Anonymní píše:
Tak jde mi o princip, okrádá stát a obohacuje se, není to legální pokud nemá povolení. Výše je odkaz na zajímavý článek, který s tím souvisí. A trvalé bydliště nám nechtěl povolit, proč asi. A k té poslední větě 1) když si vyberete byt přes dobrou realitku, tak nějak předpokládáte, že bude vše v pořádku. 2) v době kdy spěcháte a hledáte bydlení, tak nemáte čas se dívat po formalitách, když za Vámi stojí fronta lidí a byt chce taky 3) chtěla bych vidět Vás jak v 19ti letech myslíte na vše a jste neomylná a bezchybná :)

Prostě chceš škodit a ještě pro to jako správný pokrytec hledáš ušlechitlé důvody a lžeš sama sobě, aby ses před sebou samotnou omluvila a snažíš se najít anonymní dav co ti to odkýve.

Co nějaký vydíráníčko? Jdi do toho, máš na to přece právo. A když von načerno pronajímá, tak co bys ty nemohla udáním nejdřív jen vyhrožovat, aby ti to něco hodilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12450
31.7.21 22:01
@Anonymní píše:
Udala bych ho, treba potom mesto mu najem vypovi a da ho Vam a budete platit min.

Optimistko! Taky mě to napadlo, ale jak znám byrokratického šimla, tak nakonec bude mít opletačky i oznamovatelka, a i když město původnímu nájemci vypoví smlouvu, tak byt zařadí do stávajícího pořadníku a přidělí jinému nájemci.

Pokud máš náhradní bydlení a pronajímali se chceš pomstít, tak to oznam, jinak na to doplatíš sama. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
31.7.21 22:05
@Anonymní píše:
Udala bych ho, treba potom mesto mu najem vypovi a da ho Vam a budete platit min.

To je ale blbost. Teda poslední část. Město jim ten byt zcela určitě nepronajme jenom proto že tam bydlí a napráskají současného nájemníka :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24406
31.7.21 22:06
@Anonymní píše:

Těžko, město má na byty pořadníky, když se nějaký uvolní, tak ho dostane ten, kdo je na radě, ne ten, kdo si ho 2 roky pronajímá tajně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat