Neoprávněné pobírání přídavků na děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monshery
Povídálka 34 příspěvků 04.11.14 18:17
neoprávněné pobírání přídavků na děti?

Zdravím, mám takový zvláštní dotaz. Žiji s přítelem ve společné domácnosti a minulý rok jsme dostali do péče přítelova syna, jelikož matka se řádně nestarala. Ještě rok před tím, než jsme ho dostali do péče, nám přišel od soudu dopis, že má přítel zaplatit dluh na alimentech 120 000,–Kč. Alimenty řádně platil, vždy oproti podpisu jeho bývalé přítelkyně, bohužel o tyto dokumenty přišel, tak to nemáme jak prokázat. Něco jsme tedy měli, cca 36 000,–Kč. Sociální pracovnice se obrátila právě na ÚP, kde bývalá přítelkyně pobírala soc. dávky na syna a měla předkládat doklady o zaplacených alimentech, zjistili jsme ale, že i tam dokládala jen něco málo. Když dlužné výživné začali strhávat v roce 2012 přítelovi z platu, tak za rok 2012 – 2013 – nepřiznala nic a dávky pobírala. Zaslali jsme tedy na příslušný úřad doklady, že pobírala dávky neoprávněně a prý s ní zahajují řízení. Bývalá přítelkyně má další dítě, na které opět pobírá soc. dávky a příspěvěk na bydlení. Opět nepředkládá částky zaplacené jí od přítele (měsíčně kolem 7000,–Kč), je i toto napadnutelné? Neberte to nijak špatně, ale je to narkomanka, která od nás bere takové peníze neoprávněně a my se nemáme jak hájit (je to naše „blbost“ za kterou teď patíme), ale too je alespoň malé zadostiučinění, za to co dělá. Má nám posílat 500,.Kč alimenty a jistě že neplatí. Proto toto. Děkuji za odpověď a doufám, že je má otázka dostatečně srozumitelná?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 04.11.14 18:28

Ale to už je dítě jiného otce ne? Nebo jak to máme chápat? Přítel jí platí těch 7 tisíc za co? To jsou ty dlužné alimenty?

Monshery
Povídálka 34 příspěvků 04.11.14 18:32
@BAZÁREK ANGIE píše:
Ale to už je dítě jiného otce ne? Nebo jak to máme chápat? Přítel jí platí těch 7 tisíc za co? To jsou ty dlužné alimenty? [/citAno, to už je dítě jiného otce, proto se ptám, jestli je to napadnutelné. Ano to jsou dlužné alimenty..
Monshery
Povídálka 34 příspěvků 04.11.14 18:34

Ona bere 7 500,–Kč matřskou, 2000,–Kč přídavek na bydlení, kolem 7 - 8000,–Kč jí chodí od přítele a ještě pobírá nějaké dávky na to malé..

Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 04.11.14 18:37

Ona nepřiznává to co jí splácíte? Chápu to dobře?

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 04.11.14 18:38
@Monshery píše:
Ona bere 7 500,–Kč matřskou, 2000,–Kč přídavek na bydlení, kolem 7 - 8000,–Kč jí chodí od přítele a ještě pobírá nějaké dávky na to malé..

Nevím, ale s příjmem 7500,–kč pro ni a mimino určitě hmotnou nouzi nepobírá, to by jí nevycházelo, ani kdyby nepřiznala to dlužné výživné. Maximálně si myslím, že může pobírat 500,–kč přídavek na dítě, to ale není nějaká obr suma :think:,kvůli které bych ji udávala, ale udělat to samozřejmě můžete.

Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 04.11.14 18:39

Co nechápu jak mohl sám od sebe přijít dopis od soudu s tak vysokým dluhem na alimentech?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 04.11.14 18:39

@Monshery No tak to splácejte prokazatelně. Hlupák chlap, co to dává na dobré slovo. Jestli bývalka pobírá 500 podle vás neoprávněně, tak ji udejte, nebo nechte být.

Monshery
Povídálka 34 příspěvků 04.11.14 18:40

Ano Riky69, tak mě zajímá, jestli by pak měla nárok na ty dávky. Jestli kdybychom tam poslali, že jí splácíme takové dardy, tak by jí je mohli vzít? Jako platíte tu feťačku vlastně i vy…takhle by okrádala jen nás

Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 04.11.14 18:42

Já myslím, že když tam napíšeš tak o ten příspěvek na bydlení by mohla taky přijít. Ale nejsem odborník.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 04.11.14 18:42
@Monshery píše:
Ano Riky69, tak mě zajímá, jestli by pak měla nárok na ty dávky. Jestli kdybychom tam poslali, že jí splácíme takové dardy, tak by jí je mohli vzít? Jako platíte tu feťačku vlastně i vy…takhle by okrádala jen nás

O jakých dávkách mluvíte? To mi stále není jasné a myslím, že to, že okrádá i nás vám až tak dalece nevadí, že vám spíš vadí, že přítel byl mírně řečeno hloupý, alimenty jí dával na dobré slovo a nyní je musí platit nanovo. :think: I když částka 120 tisíc se mi zdá příliš vysoká :nevim:,jaké alimenty měl vyměřeny?

marcellia
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 04.11.14 18:43

A vi socialka ze je to fetka???

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 04.11.14 18:46
@marcellia píše:
A vi socialka ze je to fetka???

Tak v první řadě to ví zakladatelka, ale to ji až tak dalece asi netíží, jinak by ji v první řadě nahlásila za tohle, ne? :think:
Jinak si myslím, že pokud už jí bylo odebráno jedno dítě, měla by teoreticky být OSPODEM sledována :nevim:.

Monshery
Povídálka 34 příspěvků 04.11.14 18:46
@Riky69 píše:
Co nechápu jak mohl sám od sebe přijít dopis od soudu s tak vysokým dluhem na alimentech?

I když opět ujíždíme od tématu na které jsem se ptala, tak abych Ti to tedy vysvětlila, přítel zpočátku nepatil alimenty. Je to dlouhá hystorie proč a nikomu do toho nic není. No ale dostal to exekučně na palat, jenže pak v té práci zkončil a dával jí alimenty oproti podpisu. No a někdo jí asi poradi, ať to zkusí a jde nahlásit že napatí a ono jí to vyšlo, doklady jsou v čoudu a my platíme jako blbci znovu. Nemáš důkazy, musíš platit…

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 18:51

Me by zajimalo, jak to je doopravdy :think: nejak se mi tomu nechce verit, hlavne s tema alimentama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >