Neošetření u lékaře

Napsat příspěvek
Velikost písma:
74381
25.11.20 18:03
@Lucka1111 píše:
u společné domácnosti se počítá od pozitivního testu. Tak ten nakažený byl nejspíše infekční už pár dní před testem. U společné domácnosti se nikdy nepočítalo dalších 10 dní od posledního kontaktu, tedy od vyléčení. Nejprve se dělal test po vyléčení nemocného, potom na začátku + 10. den a teď se dělá 5-7 den od pozitivity.

Ja vim, ze se to tak pocita, coz nic nemeni na tom, ze se mohou nakazit pozdeji, takze se doktorce vubec nedivím, ze to povazuje za rizikove. Ja bych to taky za rizikove povazovala a treba ke sve babicce s takovymi detmi nejela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 18:06
@mroe píše:
Meli by testovani 5-7. den od tveho pozitivniho testu, ne od tvych prvnich priznaku. Pises v prvnim prispevku, ze to bylo osmy den. Tak to bud sli na hrane nebo brzy. Lepsi je chodit az ten 7. den - od testu. Ja bych ji to teda nevycitala. K svym strarym pribuznym byste v dobe kontroly jiz vyrazili bez obav?Příspěvek upraven 25.11.20 v 17:46

Ano, představ si, že byl plán zítra misto školy jet za nimi na návštevu Ve stejné sestavě jako byli u dnes u Dr.
Manžel má volno, děti bychom z on-line výuky omluvili. (Já naháním resty v práci.)

Protože nám to stále přijde bezpečnější než za týden (manžel má o víkednu službu), kdy bude v průběhu týdne mnohem větší pravděpodobnost, že se někde nakazí a budou skrytě nemocní, resp, projeví se to až den po naší návštěvě. (od pondělí jsou do školy)
Teď víme, že nikde několik týdnů nebyli, většinu jsem obstarávala já, jen manžel obcas se mnou jel nakoupit jinak je HO.
Mimochodem opatření dodržuji a stejně jsem se někde nakazila, ale nenakazila jsme nikoho dalšího.

Zatímco u příbuzného (neviděli jsme se měsíc) lehli všichni, včetně osoby, která má svoji domácnost o patro níž a sdílí jen společnou verandu - ten co byl první se taktéž okamžitě izoloval. A odpadla i návšTěva, co se s ním ani nepotkala.
Takže je to celý velká loterie a vypadá to, že na nás padla dobrá čísla a proto jsme tak nezodpovědní a nezahrabali jsme se na měsíc od mých prvních příznaků pod zem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 18:14
@mroe píše:
Meli by testovani 5-7. den od tveho pozitivniho testu, ne od tvych prvnich priznaku. Pises v prvnim prispevku, ze to bylo osmy den. Tak to bud sli na hrane nebo brzy. Lepsi je chodit az ten 7. den - od testu. Ja bych ji to teda nevycitala. K svym strarym pribuznym byste v dobe kontroly jiz vyrazili bez obav?Příspěvek upraven 25.11.20 v 17:46
jestě doplním, že na návštěvu nepojedou jen proto, že tam dnes malovali kuchyň a tak by to vše bylo dost komplikované… Jinak by jeli
@Lucka1111 píše:
je pravda že ten test byl na hraně. Já se ty ze společné domácnosti snažím přesvědčit na ten 7. den, ale když chtějí jít 5. den nic s tím nenadělám.

Nám řekli pátý až šestý den. Tím, že jsem nebyla já hned druhý den příznaků, ale až později, tak šli ten pátý. I tak by trvala karanténa jen do neděle.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 18:22
@mroe píše:
Ona navic nejdric psala, ze osmy, ne devaty. Takze na hrane byl urcite. A deti nemusi mit vubec zadne priznaky. Ja bych teda opatrna byla a treba ke starouskum, bych tak brzy nesla. Tedy ani k lekari s veci, ktera pocka a kde navic, nemuzu mit rousku.

Aho, to ze to počká jsme vyhodnotili předminulý týden. Konzultovala jsem to přímo s Dr.
Teď jsem to už nekonzultovala, řídila jsem se tím, že karanténa skončila v neděli. Všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 18:24
@j.a.n.i1 píše:
Ja vim, ze se to tak pocita, coz nic nemeni na tom, ze se mohou nakazit pozdeji, takze se doktorce vubec nedivím, ze to povazuje za rizikove. Ja bych to taky za rizikove povazovala a treba ke sve babicce s takovymi detmi nejela.

Ano, ale úplně stejně se mohou nakazit příští a dalsí týdny ve škole, v jídelně, v MHD a podobně. Budou totiž zase jezdit do školy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 18:33

No, kamarádka takhle poslala dceru k babičce a prababi, manžel pozitivní, ony 8den negativní. No bohužel, chytly to a vnučka je nakazila. Jaký to bude mít průběh, ví bůh. A co vím, tak moji kolegové byli pozitivní ještě několik týdnů, kdy jim končila izolace, takže doktorce se nedivím. My teď řešíme návštěvy u prarodičů, jelikož pro ne by nákaza byla konečná a fakt nevím, syn je ve školce, my v práci. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
74381
25.11.20 18:38
@Anonymní píše:
Ano, ale úplně stejně se mohou nakazit příští a dalsí týdny ve škole, v jídelně, v MHD a podobně. Budou totiž zase jezdit do školy.

Uplne stejne ne, ve skole ci v mhd maji rousku a nejsou v tak tesnem kontaktu jako doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 19:27
@Anonymní píše:
No, kamarádka takhle poslala dceru k babičce a prababi, manžel pozitivní, ony 8den negativní. No bohužel, chytly to a vnučka je nakazila. Jaký to bude mít průběh, ví bůh. A co vím, tak moji kolegové byli pozitivní ještě několik týdnů, kdy jim končila izolace, takže doktorce se nedivím. My teď řešíme návštěvy u prarodičů, jelikož pro ne by nákaza byla konečná a fakt nevím, syn je ve školce, my v práci. :nevim:

Oni ale nebyli v izolaci, jen v karanténě (v izolaci jsem byla já, já tam nejela, jel s nimi manžel)
Ve výsledku, to, co tu všichni píšete plně popírá to, co tvrdí hygiena (v křesle bez roušky netráví více jak 5 minut).

Mimochodem, na dentální hygienu bych teď nešla, tak jsme byli přeobjednané na leden a vůbec to neřeším.

• Citovat
  • Nahlásit
22365
25.11.20 19:27
@Anonymní píše:
Ano, představ si, že byl plán zítra misto školy jet za nimi na návštevu Ve stejné sestavě jako byli u dnes u Dr.
Manžel má volno, děti bychom z on-line výuky omluvili. (Já naháním resty v práci.)

Protože nám to stále přijde bezpečnější než za týden (manžel má o víkednu službu), kdy bude v průběhu týdne mnohem větší pravděpodobnost, že se někde nakazí a budou skrytě nemocní, resp, projeví se to až den po naší návštěvě. (od pondělí jsou do školy)
Teď víme, že nikde několik týdnů nebyli, většinu jsem obstarávala já, jen manžel obcas se mnou jel nakoupit jinak je HO.
Mimochodem opatření dodržuji a stejně jsem se někde nakazila, ale nenakazila jsme nikoho dalšího.

Zatímco u příbuzného (neviděli jsme se měsíc) lehli všichni, včetně osoby, která má svoji domácnost o patro níž a sdílí jen společnou verandu - ten co byl první se taktéž okamžitě izoloval. A odpadla i návšTěva, co se s ním ani nepotkala.
Takže je to celý velká loterie a vypadá to, že na nás padla dobrá čísla a proto jsme tak nezodpovědní a nezahrabali jsme se na měsíc od mých prvních příznaků pod zem.

Tvuj plan nechapu. Ty sama netusis, kde ses nakazila, ale jet tam s detmi, ktere se MOZNA mohly nakazit od tebe, ti prijde v pohode. Vidim kolem sebe, kolik testu je zjevne falesne negativnich, at uz z jakehokoli duvodu…No, kazdy sveho stesti strujcem. Ja bych to na tvem miste udelala jinak. A stejny nazor ma i vase ortodontistka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 19:34
@Anonymní píše:
Oni ale nebyli v izolaci, jen v karanténě (v izolaci jsem byla já, já tam nejela, jel s nimi manžel)
Ve výsledku, to, co tu všichni píšete plně popírá to, co tvrdí hygiena (v křesle bez roušky netráví více jak 5 minut).Mimochodem, na dentální hygienu bych teď nešla, tak jsme byli přeobjednané na leden a vůbec to neřeším.

Na druhém testu děti nebyli, takže nevíš, zda zůstaly negativní, nebo to od tebe po něm třeba nechytil. Tou informací o dlouhé pozitivite kolegů po izolaci jsem chtěla ukázat na to, že i ty jsi mohla zůstat pozitivní déle a děti to od tebe chytit. Takže já bych skutečně byla opatrná, nás zaměstnavatel chce např. aby z tohoto důvodu zůstali po ukončení aspoň 2tydny doma a lidem to platí, nebo jsou z HO. Právě po té zkušenosti. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4631
@mroe píše:
Tvuj plan nechapu. Ty sama netusis, kde ses nakazila, ale jet tam s detmi, ktere se MOZNA mohly nakazit od tebe, ti prijde v pohode. Vidim kolem sebe, kolik testu je zjevne falesne negativnich, at uz z jakehokoli duvodu…No, kazdy sveho stesti strujcem. Ja bych to na tvem miste udelala jinak. A stejny nazor ma i vase ortodontistka.

no, jo, souhlas, vidím to taky tak

:palec:

ono u té ortodontistky se to sčítá, nevím zda na to lidi myslí, ale u ní je fakt rozdíl, když tam za den nepřijde nikdo podezřelej, nebo když tam přijdou 3 - 4 ---- protože u dvou z nich může být nějaké, ač malé vylučování viru, a když se to sečte, ona může skončit v těžkém stavu

fakt to není pr–del, i mladí mají těžké průběhy, tímto fakt děkuji každému, kdo je obezřetný a ohleduplný k ostatním kolem sebe, je to pořád hrozně důležité
:kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Ano, s ohledem na to, že je to bude už skoro 20 dní od mých prvních příznaků, tak na krátkou návštěvu po dvou měsících pojedou. Jezdí je tam navštěvovat i jejich syn, co chodí normálně do práce, měli tam dnes řemeslníka. Takže ano, pojednou, panuje na tom všeobecná shoda.

• Citovat
  • Nahlásit
65953
25.11.20 19:35
@Anonymní píše:
Ve výsledku, to, co tu všichni píšete plně popírá to, co tvrdí hygiena (v křesle bez roušky netráví více jak 5 minut).Mimochodem, na dentální hygienu bych teď nešla, tak jsme byli přeobjednané na leden a vůbec to neřeším.

tak zas na druhou stran připsťme, že je něco jiného pět minut povídat s lékařem přes stůl( ikdyby bez roušky. A 5 minut se někomu rejpat v puse. :nevim:
mě by zajímalo, jak je to ofiko s tím testováním. Zda je tam skutečně napsáno 5-7 dní od posledního kontaktu ( dávalo by to smysl) a měla by pravdu J. a.n. i. a nebo je tam 5-7 dní od kontaktu a pak se nabízí různá volnost výkladu. Každopádně, je to otázka hygieny a případně nějaké osobní odpovědnosti. POkud byla karanténa oficielně ukončena, odmítnout z vlastního rozhodnotí nemůže, nemá si co hrát na hygienu a nastavovat dílku akrantény dle vlastního uvážní nebo dávat svá vlastní pravidla ( řešili jsme u nás jenu pošahanou doktorku, která zas požadovala od svého pacienta nega test po ukončení izolace- bylo z toho mega točo). Osobní zodpovědnost a ohleduplnost by u mě závisela na ochotě té doktorky dát nový termín. Pokud by to bylo týden, max dva, tak proč ne. Kdyby to mělo být měsíc, dva tři, tak bych si asi dupla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 19:53
@Lama Lama píše:
tak zas na druhou stran připsťme, že je něco jiného pět minut povídat s lékařem přes stůl( ikdyby bez roušky. A 5 minut se někomu rejpat v puse. :nevim:
mě by zajímalo, jak je to ofiko s tím testováním. Zda je tam skutečně napsáno 5-7 dní od posledního kontaktu ( dávalo by to smysl) a měla by pravdu J. a.n. i. a nebo je tam 5-7 dní od kontaktu a pak se nabízí různá volnost výkladu. Každopádně, je to otázka hygieny a případně nějaké osobní odpovědnosti. POkud byla karanténa oficielně ukončena, odmítnout z vlastního rozhodnotí nemůže, nemá si co hrát na hygienu a nastavovat dílku akrantény dle vlastního uvážní nebo dávat svá vlastní pravidla ( řešili jsme u nás jenu pošahanou doktorku, která zas požadovala od svého pacienta nega test po ukončení izolace- bylo z toho mega točo). Osobní zodpovědnost a ohleduplnost by u mě závisela na ochotě té doktorky dát nový termín. Pokud by to bylo týden, max dva, tak proč ne. Kdyby to mělo být měsíc, dva tři, tak bych si asi dupla.

Děkuji.
Jako já nemusím být všude za kazdou cenu. Kdyby do mne o prázdninách nehučela, že ty zuby musíme honem posunout, protože ten, co nemá místo, se dere jinudy a že to posunutí o 14 dní, co bylo, je velký problém, tak asi tak naštvaná nejsem. Nedělá mi problém se přizpůsobit.
Problém tady byl, že termín byl kvůli mně a kvůli tomu, že jsem byla před 14-dny (kdy jsem papírově pozitivní nebyla) zodpovědná, posunut a teď bude zase posunut. Nevím o kolik dní, pracuje jen 2 dny v týdnu. Slíbila, že se ozve, neozvala se.
Podle oficiáních státních orgánů jsou děti zdravé, kdybych šla na test s prvními příznaky, byly by z karantény venku týden. A nic by nejspíš neřešila.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat