Neošetřitelné dítě u zubaře

631
28.1.20 12:04

Neosetritelne dite u zubare

Ahoj vsem, jdu si pro radu ci zkusenosti..dcera (5let) ma na horni petce (stolicce) kaz. Je dost velky, dle zubaru ale spise nez vytrzeni je lepsi ho provrtat a zalecit. Kvuli rustu dalsich zubu. Boli ji to pouze u cisteni, nebo kdyz se ji tam usadi jidlo (hlavne sladke teda). Po vycisteni je zase ok. Jenze dcera se nenecha osetrit, proste se sprajcne a nesedne na kreslo, pusu neotevte. Nase zubarka se ji tam teda podivala skoro mezi dverma vestoje, jinak to neslo a poslala nas k jinemu zubari, co se specializuje na takoveto deti…ale tam ten samy problem. Takze mame radu takovou, ze s ni mame chodit kazdy tyden dva na prohlidky ke sve zubarce s tim, ze se ji tam jen podiva a nic ji delat nebude, aby si zvykla, ze to nic neni. Zub mame po jidle cistit a nechat tak…tak me zajima, jestli jste mel nekdo stejnou zkusenost, nebo jak je mozne to jeste resit..narkozu nam nedoporucili, ze je na to jeste mala…jen mi proste vrta hlavou, jak ji ulevit, co kdyz se ji z toho muze rozjet zanet apod :nevim: diky za kazdy postreh

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23662
28.1.20 12:12

Šla bych pod narkózu než to bude bolet fakt hodně, tohle už je dost pozdě když už to bolí, kaz je hluboký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
28.1.20 12:12

Mám šestiletého s hysterickým chováním všude tem, kde jsou bílé pláště. U zubaře dostal rajský plyn a šlo to, ale stejně to byla hrůza hrůz. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
28.1.20 12:15

@pikola citim to stejne prave. Ti dva zubari se na tom shodli, ale mi se ten vysledek moc nezda…jako ano, odbourat strach jasne, ale to jde se zdravymi zuby, ne s kazem co boli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15083
28.1.20 12:18

A co rajský plyn? Ne vyloženě narkozu ale jenom ji oblbnout, aby byla taková trochu vláčnější? :think: ale řešila bych co nejdřív, když kaz bolí už je hluboký, bude bolet víc a víc a bála bych se že se rozšíří jak na okolní zuby, tak na druhý zub pod ním :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12209
28.1.20 12:19

Šla bych někam kde dávají narkózu. Je to sice dražší, ale víc v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 12:22

Taky chodíme s plynem a uplne v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
28.1.20 12:27

Volala jsem k nam na fakultku (Ostrava) a prvni mozny termin je v kvetnu az a jedine narkoza a vytrzeni. Ze nevrtaji pod narkozou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15663
28.1.20 12:31

A to jsi s ní dřív nechodila jen na kontroly, že si na ně musí zvykat v 5 letech? Šla bych na soukromou kliniku, může dostat jen oblbovák, neni nutná úplná narkoza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2732
28.1.20 12:34

Narkozu kvuli vrtání to snad ne… nechapu my chodime poctivě co pul roku se synem od jeho prvniho zubu a tesi se tam a vi, ze vrtani neboli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.20 12:34

Ahoj, skus sa s doktorom dohodnúť na analgosedaci. Par krát som sa nadýchla a ani neviem kedy mi stihol vytrhnúť 8cky.bol to ten najlepši spánok aký som kedy zažila :pankac:
Ako mala som sa hodne bála zubárov az to došlo do štádia, že som asi 8 rokov u žiadneho nebola, tak cez bolesť by som svoje dieťa ošetrovat nenechala…

• Nahlásit
  • Citovat
631
28.1.20 12:43

@terien ano, chodila jsem s ni pravidelne od cca roku a pul, nikdy nebyl problem, spolupracovala, nechala se vyvrtat a zaplombovat. Pred pul rokem na kontrole ji vrtala, zabolelo ji to a od te doby sprajc. Zuby ji docistuju pokazde, starame se a preslo se ji behem pul roku kaz udelal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
28.1.20 12:44

@Kaileee proto hledam nejake jine reseni nez narkozu. Do toho se mi taky nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14381
28.1.20 12:49

My byli na ošetření se synem s práškem. Poprvé to šlo, podruhé odmítl spolknout, tak nás zubař objednal až v březnu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
28.1.20 12:50
@Anonymní píše:
Ahoj, skus sa s doktorom dohodnúť na analgosedaci. Par krát som sa nadýchla a ani neviem kedy mi stihol vytrhnúť 8cky.bol to ten najlepši spánok aký som kedy zažila :pankac:
Ako mala som sa hodne bála zubárov az to došlo do štádia, že som asi 8 rokov u žiadneho nebola, tak cez bolesť by som svoje dieťa ošetrovat nenechala…

Ani jeden z tech, co jsme byli, to nedela prave. Tak sedim na netu a hledam, kde by to slo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama