Reklama

Neovládám odloučení od miminka na JIP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 6 inzerátů 20.12.17 06:23
Neovládám odloučení od miminka na JIP

Zakladám tohle téma, abych přišla na jiné myšlenky. Momentálně ležím na JIP po plánované sekci. Bohužel moje miminko má zhoršenou poporodní adaptaci a musí být v inkubatoru, takže jsem ho od porodu neviděla. Mým dvěma spolupacientkám nosí miminka na přiložení a mě to totálně ničí. Už u druhého syna jsem to na JIP snášela špatně a to ho přivezli aspoň večer a následně ráno, prý z nedostatku personálu, jinak byl v pořádku. I po čtyřech letech se mi stále chce brečet, když si vzpomenu na tu bezmoc. No a teď bulim jak želva, na vedlejších postelích ňuňají miminka a já nic. :,( :,( :,(
Je mi jasné, že na tom jsou jiní mnohem hůř. Jak jste to zvládaly? Já to prostě nedávám.
Navíc se nemůžu ani pořádně vyřvat ani vysmrkat, bolí to jak čert. :cert:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Enmamma
Závislačka 2900 příspěvků 20.12.17 06:39

To je mi líto. Drž se. :hug: :*

LindaPraha
Extra třída :D 13076 příspěvků 20.12.17 06:43

@Elenloth a jak dlouho musis lezet? Ja musela 24h, pak uz bys hnali, tak bys tam uz mohla chodit sama?
Bolesti jsou sfina, ja se zakuckala jeste lezici a to bylo hrozne. Smrkani taky. Drz se, snad s miminkem budete co nejdrive spolu

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 6 inzerátů 20.12.17 06:54

@LindaPraha Dneska nás už taky poženou pryč. Ale pry az kolem poledne, az propusti maminky z šestinedělí. Ale jeste jednou asi dovezou mimina. Jen jak je vidím, tak mi vyhrknou slzy. A pak ještě poslouchat ty sladké řeči maminek a sestřiček. A já ležím uprostřed toho všeho a přitom jako bych tam vůbec nebyla. :zed:
A nemůžu o tom ani mluvit, protože bych se rozbrečela a to bych asi chcipla bolestí. Aspoň k něčemu jsou ty bolesti dobré :mrgreen:

Agrion
Závislačka 2780 příspěvků 20.12.17 06:58

@Elenloth Drzim palce at te brzo prelozi na pokoj a muzes za malym aspon chodit. Je to strasnej pocit :hug: Ja jsem po sekci sice nemusela na JIP ale mimino mi taky kvuli spatny adaptaci na neinvazivni plicni ventilaci prelozili do detske nemocnice v jinem meste… cely jsem to v te porodnici probrecela :,( Chlap byl s malym a ja byla celou dobu sama… ani se me nikdo ze sestee nijak nepokousel utisit. Upnula jsem se na to, ze musim na nohy i kdyz to bolelo jako cert a ze se musim rozkojit pres odsavacku abych mohla za malym. Porodila jsem ve stredu v poledne a v patek rano podepsala revers, nadopovala se praskama proti bolesti a jela za malym ;) Drzim palce at uz je to za tebou a muzes si taky ponunat svoje mimco :hug: :pocitac:

LindaPraha
Extra třída :D 13076 příspěvků 20.12.17 06:59

@Elenloth to chapu, ze se citis prehlizena. Me to bolelo taky silene, tak chapu, ze davani emoci najevo moc nejde kvuli bolesti. Drz se, v poledne vstanes a budes chodit za miminkem ty. A jak dlouho bude v inkubatoru? My tu prvni noc po vstani jeste mimca nemely naporad, tak jestli tam bude jen chvili?

tkub
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.12.17 07:06

Vem to z jiné strany, abys byla miminku co k čemu musíš se dát dohromady nejdřív ty! Takže se soustřeď na to, abys ty byla v pohodě, protože to malé tě bude potřebovat, teď se o něj starají jak nejlépe dovedou než budeš schopná ty. Je o něj dobře postaráno a ty toho musíš využít k vlastnímu uzdravování

mau-mau
Závislačka 3171 příspěvků 20.12.17 07:08

@Elenloth vydrž, to bude dobrý.. já své první dítě viděla po týdnu od narození… VVV, jiná nemocnice.. nemožnost propuštění po sekci. Je to hrůza, znám. Zvlášť pokud už děti máš, tak chápu, jak tě to trápí. Dočkáš se brzy, neboj. :hug: :hug: Pak i hojení půjde jak po másle :hug:

axlpol
Závislačka 2654 příspěvků 87 inzerátů 20.12.17 07:10
@Elenloth píše:
@LindaPraha Dneska nás už taky poženou pryč. Ale pry az kolem poledne, az propusti maminky z šestinedělí. Ale jeste jednou asi dovezou mimina. Jen jak je vidím, tak mi vyhrknou slzy. A pak ještě poslouchat ty sladké řeči maminek a sestřiček. A já ležím uprostřed toho všeho a přitom jako bych tam vůbec nebyla. :zed:
A nemůžu o tom ani mluvit, protože bych se rozbrečela a to bych asi chcipla bolestí. Aspoň k něčemu jsou ty bolesti dobré :mrgreen:

ptáš se jak to zvládali druzí…já právě naopak, byla jsem spokojená. Věděla jsem, že děti se tam mamjí fajn a mají dohled. Já bych jim neposkyla lepší péči(přece jenom jim v inkubátorech prošly rukama stovky dětí)Já si připadala divně na šestinedělí. Připadala jsem si navíc, ostatní maminky s miminkama, nervozní, nevyspalé a já v klidu s noťasem, koukala jsem na filmy, posílala rodině fotky…lékařské prohlídky-dětské, laktační… mě míjeli, takže pocit to byl divný, jako že jim zabírám místo.
Asi je to tím, že bolest zvládám dobře, nevadí mi, takže mě to nijak nerozhodilo. Blbě snáším zvracení, takže kdybych třeba zvracela, tak bulím jako želva a vlastně ani nevím proč a vždycky chci nejlépe umřít jak je mi zle fyzicky i psychicky.
Každý snáší špatně něco jiného, přejde to :hug: :kytka:

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 6 inzerátů 20.12.17 07:25

@Agrion No jiné město si nedovedu představit, to by mi hráblo. Já hned jak mě pustí, tak se jdu belhat za malým. Minule mě dovezli na rizikové, že na šestined. nebylo místo, tak jsem švihla taškama a šla přes půl budovy na novorozenecké. Tam na mě koukali, co že jako chci. :roll: Jenže to tehdy nevozili mimina nikomu. Teď je to děsný v tom, že jsem jediná, kdo ho nemá a jak na potvoru je vozí celkem často.

Šarlota4
Echt Kelišová 9733 příspěvků 20.12.17 07:43

Gratuluju k mimcu :) neboj at ti manzel udela foto. Dockas se :kytka:

Markéta80
Hvězda diskuse 39669 příspěvků 20.12.17 07:43

@Elenloth :hug: :hug: jo není to dobrý pocit, já tam pak za nimi chodila. U prvního syna to byla hrůza, byl v jiné nemocnici takže jsme tam jela poprvé 3. den po sekci a jak mě propustili tak už jsem tam s ním byla. Ale je to na nic, po druhém císaři jsme měla dreny takže jsem tam šla taky až 3. den a u Vali hned druhý den, cítila jsem se fajn, ale stejně to je na nic. Víš že tvé dítě je blízko a přitom s ním být nemůžeš :? A po prvnim porodu to bylo psycho, rodila jsem v 8 ráno a nikdo mě nic neřekl, vůbec jsme nic nevěděla až milostivě po 20h večer že je malej snad ok ale převezen do jiné nemocnice na nedonošence :? Po dalších porodech za mnou vždy někdo přišel z neonatologie aby mě řekl jak na tom dítě je :palec:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 20.12.17 07:47

To zvládneš :hug: první mrne jsem viděla az dlouho po porodu, nedokázala jsem několik dni ani vstát, abych za nim sama dolezla. Aspoň jsem tedy byla na pokoji sama, ale ty hodiny klidu a ticha byly nakonec hrozne. Ale - nakonec jsem se dočkala a od te doby jsme spolu porad uz přes tři roky. Vím, ze te to moc trápí, ale je to jen zlomek společného času.

Zabatko
Závislačka 4209 příspěvků 20.12.17 07:51

Jojo, taky jsem si tím prošla, neboj, ještě si miminka užiješ, ale ty poporodní hormony dělají hodně. :hug: Já jsem byla kdysi na nervy, když mi hospitalizovali třítýdenní dceru a mě tam s ní nenechali, jela jsem domů a bulela celou noc jak želva, druhý den jsem tam asertivně nakráčela, že tam zůstanu, i kdybych měla spát na zemi. To jsem byla mladá a blbá, teď by mě odtud nikdo nedostal ani za nic.

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 6 inzerátů 20.12.17 07:56

Díky za povzbuzující příspěvky. Já jsem právě sama překvapená intenzitou své reakce. Vlastně o nic zas tak moc nejde, nemám z ničeho strach a vím, že je o něj postaráno. Já taky nemám komplikace. Jen mi to prostě přijde strašně líto a vůbec to nejsem schopná ovládat. Prostě chodící pytlík hormonů.
Teď se děsím toho, že nebude volný jednoluzak, o který jsem žádala už na příjmu, a budu na pokoji s jinou maminkou a jejím miminkem, s omezenými návštěvami. :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >