Neplacené volno po RD a jiná práce

Anonymní
18.6.21 13:03

Neplacené volno po RD a jiná práce

Ahoj, potřebovala bych radu ohledně neplaceneho volna a jiné práce. V mem zestnani, že kterého jsem šla na MD/RD, smlouva na neurčito, mi místo po RD nedrží. Nabízejí mi možnost neplaceneho volna nebo si mám sama v rámci firmy najít jinou práci. Ale jednáme nemám přístup do interního systému a druhak nemám znalosti na pozice, které se nabízejí, třetí možnost mi nabízejí odstupné 5 platů. Přemýšlím o tom, ze bych požádala o neplacené volno, protože možná budeme zkoušet druhé dítě. Dostala jsem teď nabídku, ze bych mohla učit v jedné místní ZŠ na zkrácený úvazek. Tuto nabídku zvazuji. Chci se zeptat, jak by to bylo v případě odstupného, když by mi schválili neplacené volno, dostala bych odstupné i po ukončení NV, předpokládám, že se za rok místo v práci nenajde. A z čeho by se počítala případná mateřská, když bych byla na NV v současné práci, ale měla nějaký úvazek ve škole? Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77411
18.6.21 13:42

Ano, na odstupné bys nárok měla i po NV.
Pokud bys měla v tom druhém zaměstnání odpracováno více než 270 dnů, tak bys měla mateřskou počítanou ze součtu platů v obou pracech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 13:48
@j.a.n.i1 píše:
Ano, na odstupné bys nárok měla i po NV.
Pokud bys měla v tom druhém zaměstnání odpracováno více než 270 dnů, tak bys měla mateřskou počítanou ze součtu platů v obou pracech.

Moc děkuji. V tom novém zaměstnání bych musela mít těch 270 dní odpracováno do konce neplaceneho volna z toho původního zaměstnání, aby se počítal průměr z obou? Myslím, že v původním zaměstnání se domluvíme na NV do 4 let věku dítěte víc asi ne. A v tom novém zaměstnání nevím, jak to bude, zda se osvědčim ci nikoliv. Do kdy se počítá průměr z toho původního zaměstnání? (Je to asi jen do konce platnosti smlouvy… Nebo je tam nějaká ochranná lhůta?).

• Citovat
  • Nahlásit
77411
18.6.21 14:32

No, normálně je tam ochranná lhůta, ale vůbec si nejsem jistá, jestli když máš další zaměstnání jde kombinovat ochranná lhůta z jednoho a druhé zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 14:35
@j.a.n.i1 píše:
No, normálně je tam ochranná lhůta, ale vůbec si nejsem jistá, jestli když máš další zaměstnání jde kombinovat ochranná lhůta z jednoho a druhé zaměstnání.

Jak dlouhá je ta ochranná lhůta z toho neplaceneho volna? Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
9225
18.6.21 15:26
@Anonymní píše:
Jak dlouhá je ta ochranná lhůta z toho neplaceneho volna? Moc děkuji

Tam máš pořád platnou pracovní smlouvu. Žádná ochrana lhůta tam není. Leda při ukončení PP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77411
18.6.21 15:31

180 dnu od ukončení pracovniho pomeru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 15:36
@Cenarius píše:
Tam máš pořád platnou pracovní smlouvu. Žádná ochrana lhůta tam není. Leda při ukončení PP.

Jasně děkuji. Ale jak by to bylo v případě neplaceneho volna a měla bych v tom čase jinou (výrazně méně placenou) práci a otěhotněla např. 3 měsíce před koncem neplaceneho volna? (předpokládám, že po ukončení NV pro mě stejně práci mít nebudou).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 15:37
@j.a.n.i1 píše:
180 dnu od ukončení pracovniho pomeru

Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu