Neplacené volno, PPM

Anonymní
9.6.21 15:17

Neplacené volno, PPM

Zdravím :)
V současné době jsem na rodičovské dovolené, která mi končí v říjnu. V plánu je druhé dítě, ale těhotná v současné době nejsem. V mém původním zaměstnání se z praktických důvodů příliš nehodí, abych nastoupila na plný úvazek a za pár měsíců zase odešla („hrozí“ mi případná neschopenka)… Takže jsem se v práci zatím domluvila na předběžném neplaceném volnu do 4 let dítěte s tím, že se nebráním případnému malému úvazku - což by byla pravděpodobně práce na dohodu o pracovní činnosti. Ovlivní prosím takový případný privydelek výši mé eventuální budoucí PPM? Děkuji. Prosím o anonym, citlivé údaje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19912
9.6.21 15:22

Pokud na ní nastoupis do čtyř let věku prvního dítěte, tak ne. Nemůže být nižší než ta předchozí. Pokud tedy budeš pořád u stejného zaměstnavatel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 15:47

Děkuji za odpověď! Ano, práce na dohodu by byla u původního zaměstnavatele.

• Citovat
  • Nahlásit
3830
9.6.21 19:54
@Anonymní píše:
Zdravím :)
V současné době jsem na rodičovské dovolené, která mi končí v říjnu. V plánu je druhé dítě, ale těhotná v současné době nejsem. V mém původním zaměstnání se z praktických důvodů příliš nehodí, abych nastoupila na plný úvazek a za pár měsíců zase odešla („hrozí“ mi případná neschopenka)… Takže jsem se v práci zatím domluvila na předběžném neplaceném volnu do 4 let dítěte s tím, že se nebráním případnému malému úvazku - což by byla pravděpodobně práce na dohodu o pracovní činnosti. Ovlivní prosím takový případný privydelek výši mé eventuální budoucí PPM? Děkuji. Prosím o anonym, citlivé údaje.

Buď neovlivní anebo ji může zvýšit. Jestli uzavřeš další pracovní poměr a původní poběží, tak se pak bude každý posuzovat pro nárok na ppm zvlášť - z původního budeš mít nárok a pokud bys splnila i z dohody 270 dní pojištění, měla bys nárok i z toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat