Neplacené volno, školka, potvrzení

22.3.17 16:27

neplacené volno, školka, potvrzení

Dobrý den, vzala jsem si neplacené volno do 4 let dítěte. Od září chci dcerku přihlásit do školky. Jak jste řeší přihláška do školky, když od září chceme pouze na 4 hodiny denně a od února na celý den? Má se tam vyplnit půldenní nebo celodenní, nebo to mám raději rozepsat? Dále se chci zeptat, jestli se někam nosí třeba nějaké potvrzení, že dítě navštěvuje školku pouze 4 hodiny denně nebo si to třeba zařizuje školka sama? Děkuji mockrát za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69306
22.3.17 16:35

Musíš se přihlásit jako osoba celodenně pečující o dítě, takže třeba VZP chce potvrzení ze školky, že dítě navštěvuje školku jen 4 hodiny denně, u jiných pojišťoven nevím, zařizuješ si to ty, školka nic za tebe nedělá. K přihlášení se domluv ve školce, jedna naše školka vůbec tohle nerozlišovala, děti byly přihlášené k celodenní, oak se hlásilo, že jdou po obědě, odčítala se svačina, potvrzení pro pojišťovnu vydávali podle docházkových listů. Druhá školka to má rozdělené, takže pak se musí dítě nahlásit na polodenní docházku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22966
22.3.17 16:56

@mama.tata.mimi U nás dítě lze sice přihlásit jen na půldennní docházku, ale v reálu dávají za přihlášení k celodenní dost bodů k dobru.
Pokud přihlásíš k celodenní, tak můžeš normálně brát dítě po obedě domů, nebo ho nedávat v některé dn vůbec.
Ve tvém přípdě bych tedy nahlásila dítě k celodenní docházce a brala ho domů, jak potřebuješ. Školkovné samozřejmě zaplatíš celé, stravé jen v opravdu projezené výši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
24.8.17 10:29

Dobrý den, od září mi malá(3,5 let) nastupuje do školky na celodenni docházku. Ja jsem se se zamestnavatelem dohodla na neplacenem volnu do 4.let věku dítete. Ted jsem se nekde docetla, ze v tomto pripade nemuzu davat dite do skolky na cely den? Ve skolce se me na nic takoveho neptali a misto meli, tak nevim, jak to resit? Nebude z toho nejaky problem treba na zdravotni pojistovne? dekuji za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8709
24.8.17 10:39

@Viktorka2014 Pokud pobíráš rodičovský příspěvek (a bude ho pobírat do těch 4 let), tak to omezené není. Pokud ses na pojišťovně nahlásila jako osoba pečující o dítě do 7 let, tak tam je omezená docházka dítěte na 4 hodiny denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.17 10:52

Lendeš, děkuji za odpoved. Bohuzel rodicovsky prispevek uz nepobiram. Meli jsme v planu navazat na rodicak dalsim miminkem, ale to se nam uplne nepovedlo z duvodu neplanovane operace a tak jsem se se zamestnavatelem dohodla takto s tim, ze vedi, ze se ted o druhe budeme pokouset. Na pojistovnu jsem nic nehlasila, ucetni mi rikala, ze vsechno udelaji za me :nevim: a muzu se jeste zeptat, jestli nahodou nevis, jak je to s tim, kdyz bych nahodou teda otehotnela, jestli muzu volno ukoncit a prejit na neschopenku v pripade, ze to zamestnavatel schvali? a jak by to bylo potom s vyplacenim materske? musela bych na ni stihnout nastoupit do tech 4.let veku 1.ditete? pokud ano, nevim, jestli to uz stihame, mam to psane totiz do 28.4.2018. v pripade, ze bych to treba prekrocila, je tam nejaka ochranna lhuta pro tehotne? dekuju moc a omlouvam se za tolik otazek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8709
24.8.17 11:04

@Viktorka2014 Tak to se pobav s účetní jak to vyřešila se zdravotní pojišťovnou, že ti teď dítě nastoupuje do školky.

Pokud by zaměstnavatel souhlasil, můžete se dohodnout na ukončení neplaceného volna a pak můžeš na neschopenku. Nárok na PPM budeš mít normálně vždy, když ti trvá pracovní poměr. Pokud na další PPM nastoupíš do 4 let prvního dítěte, tak ti ji vypočítají ze stejného vyměřovacího základu (respektive porovnají ten předchozí vyměřovací základ s aktuálním a použijí ten vyšší). Pokud bys nastoupila později, tak z aktuálního vyměřovacího základu a pokud jsi teď neměla příjem, tak se bere nejbližší kalendářní rok, ve kterém započitatelný příjem byl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.17 11:30

Lendeš, jestli to tedy dobre chapu, tak kdyz bych behem neplaceneho volna stihla otehotnet, ale nestihla nastoupit na PPM do 28.4.2018 i presto mi bude vyplacena stejna materska jako u prvniho ditete? to by mi ale zamestnavatel musel prodlouzit prac. promer? ja totiz nevim, jestli treba zanikem neplaceneho volna nezanika i prac. pomer? coz nevim, jestli by si v pripade, ze bych byla tehotna mohli dovolit? mezitim jsem byla jen parkrat na brigade na dohodu u jineho zamestnavatele, coz nevim, jestli se do vymerovaciho zakladu zapocitava?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8709
24.8.17 11:40

Ne, pokud nestihneš nastoupit na další PPM do 4 let dítěte, tak není PPM automaticky minimálně ve stejné výši jako předchozí. Bere se tam ten nejbližší kalendářní rok, kdy jsi měla příjem a pak ten vyměřovací základ může vyjít jinak než ten u první PPM. A samozřejmě to platí, pokud ti zaměstnavatel prodlouží smlouvu. Pokud by neprodloužil, tak abys měla nárok na PPM, musela by ses vejít do ochranné lhůty 180 dnů.

Jak by mohl zánikem neplaceného volna zaniknout pracovní poměr? Pracovní poměr na dobu určitou končí uplynutím sjednané doby (bez ohledu na to, jestli bys byla třeba těhotná, zaměstnavatel nemá povinnost tu dobu prodloužit) - a ta doba musí být definována ve smlouvě.

Ne, takové brigády se do vyměřovacího základu nepočítají. Musela bys z brigád zvlášť splnit podmínky pro PPM, aby i z nich vznikl na PPM nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.17 11:59

Takze do vymerovaciho zakladu se pocita treba ten rodicovsky prispevek? Jde mi proste jen o to, abych mela alespon nejakou PPM.Se zamestnavatelem mam smlouvu na dobu neurcitou. Strasne moc dekuji za vsechny Tve rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8709
24.8.17 12:11

@Viktorka2014 Ne, z RP určitě ne. Počítá se tam jen příjem ze zaměstnání a ano na PPM budeš mít nárok každopádně, pokud ti bude trvat pracovní poměr a tu výši ti budou počítat z předchozího platu - záleží jen, jestli ze 12 měsíců před tím, než jsi odešla na první PPM nebo z teď nejbližší kalendářního roku, kdys v nějakém měsíci měla příjem ze zaměstnání. A to záleží právě na tom, jestli na ni nastoupíš do 4 let prvního dítěte nebo později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.17 12:22

Jasne, tak ted uz to chapu:-)jeste jednou moc dekuji, hodne mi to pomohlo:-)nastesti muj zamestnavatel je v pohode, takze si myslim, ze bych se s nim mohla na vsem v klidu dohodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8709
24.8.17 12:25

@Viktorka2014 tak to je dobře. Hlavně se domluv s tou účetní, co hlásila na pojišťovně, že teď ti malá nastupuje do školky. Když se někdo hlásí jako osoba pečující o dítě do 7 let, tak pojišťovna obvykle chce minimálně čestné prohlášení, že školku nebude navštěvovat víc než na 4 hodiny denně a někde chce i potvrzení ze školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.17 23:16

Děkuju!:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie