Neplacení alimentů - otec má oficiální příjem nula

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ebebe
Kecalka 201 příspěvků 29.10.14 09:26
neplacení alimentů -otec oficiální příjem nula

Ahoj, všudese dočítám, podejte exekuci na plat…jak to ale je, když o svém bývaléém muži nemám informaci zda pracuje, naposledy u soudu před rokem vypovídal, že nemá žádný příjem ani dávky nic, že ho živí maminka v insolvenci…co mám tedy dělat? :mavam:

Reakce:
Coleta
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 29.10.14 09:38

@ebebe Pokud podáš návrh na exekuci, nemusíš vědět, kde pracuje. To by muselo být o návrhu na výkon rozhodnutí, který podáváš na konkrétní postižitelné právo (plat, movité věci, nemovité atd.) Na exekutorovi bude, aby nalezl nejaké peníze majezek či jiné hodnoty. Jinak samozřejmě může jít i na sociální dávky, tedy např. podporu v nezaměstnanosti. Nikoliv však na dávku hmotné nouze.

ebebe
Kecalka 201 příspěvků 29.10.14 09:40

@Coleta jenže on dělal na černo, majetek žádný, ani podpora v nezaměstnanosti ani žádné dávky…protože na stavbách si vydělal více než dost :D :roll:

Coleta
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 29.10.14 09:48

@ebebe Tak jedině mě napadá trestní oznámení a modlit se, že ti výživné zaplatí. Tím samozřejmě zaniká trestnost činu, ale „donutila“ by jsi ho to doplatit. Třeba by to na něj zabralo.

Příspěvek upraven 29.10.14 v 09:53

Coleta
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 29.10.14 09:53

Čistě teoreticky by šla přenést vyživovací povinnost na prarodiče, ale to za situace, kdy se dítě ocitně v hmotné nouzi. tedy, kdy ani ty nepracuješ. Návrh by jsi musela podat vůči všem prarodičům, nikoliv jen vůči matce a otci otce tvého dítěte. Ovšem to je velmi scifi v podání naší justice. A ještě, výše výživného prarodičů by neodpovídalo výši výživného určenému otci.

Zkusila bych i exekuci na řidičák, nevím, co na stavbách dělá.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64980 příspěvků 29.10.14 09:54

@Coleta Doplatit ne… stačí, když bude něco posílat = ukazuje snahu :?

Coleta
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 29.10.14 09:56

@j.a.n.i1 Na některé to funguje, že se leknou.

Coleta
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 29.10.14 10:01

Nicméně bych návrh na exekuci podala a čekala, ať se ti jednotlivá plnění vyživného nepromlčí.

ebebe
Kecalka 201 příspěvků 29.10.14 10:01

Jsem na materske a jeste minimalne rok musím být, a určenou má petistovku, takze nevim kam niz by to mohlo jeste jit s temi alimenty… :D @j.a.n.i1 @Coleta takze by to stejneplatili nasi protoze jedini jsou normalni a pracuji :D to je fakt bordel… zkusim asi ten ridicak…nic jineho lepsiho me asi stejne nezbyva :?

ebebe
Kecalka 201 příspěvků 29.10.14 10:04

Ještě me napada plaati se za ten navrh neco? protoze s temi smesnymi alimenty abych jeste neplatila vic, nez kdyby (nahodou) mala neco od tatinka dostala…

Coleta
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 29.10.14 10:04

@ebebe Jak jsem psala výše podat návrh na exekuci + trestní oznámení. Pokud víš, kde se zdržuje, na kterých stavbách, tak bych to uvedla.

Jaký uvedl u soudu důvod, že nepracuje?? To by mě zajímalo. Prorže pokud nepracuje (oficiálně) a soudu tvrdí, že se nechá živit, je otáka proč soud nepostupovala tak, že by zjistil, jaká jsou v místě jeho bydliště volná prac. místa dle jeho vzdělání a praxe a dle toho určil výši výživnéo.

ebebe
Kecalka 201 příspěvků 29.10.14 10:10
@Coleta píše:
@ebebe Jak jsem psala výše podat návrh na exekuci + trestní oznámení. Pokud víš, kde se zdržuje, na kterých stavbách, tak bych to uvedla.Jaký uvedl u soudu důvod, že nepracuje?? To by mě zajímalo. Prorže pokud nepracuje (oficiálně) a soudu tvrdí, že se nechá živit, je otáka proč soud nepostupovala tak, že by zjistil, jaká jsou v místě jeho bydliště volná prac. místa dle jeho vzdělání a praxe a dle toho určil výši výživnéo.

ja sem na to prisla, uplne nahodou, ze maka na cerno.. me taky rikal, ze nikde nepracuje…u soudu pak rekl ze si hleda praci, ale pry se mu neozyvaji, no jak decko..pritom vzdycky mel praci a dokazal si ji najit behem par dni…soud vubec nic neresil, kdyz jsem ja neco rekla tak jeste byli proti me, hlavne pani ze socialky, takze sem mohla vysvetlovat a dokazovat jak jsem chtela, dala jsem jmena adresy ale nikdo to neresil, ono taky neresili ze jsem chodila k soudum sama, ze o tech soudech vedel, neomluvil se, ale zadny postih na nej nebyl, fakt bordel na tech soudech…vim kde delal naposledy loni v zime vim i jmeno,,zames­tnavatele,,,a­le ted o nem nemam zadne info, :nevim:

Coleta
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 29.10.14 10:35

@ebebe To je opravdu hrozné, pokud víš, kde pracuje, a že nemá oficiální pracovněprávní vztah, tak bych naprášila konkrétní stavbu a konrétní firmu, která tam dělá na Inspektorát práce, ale to ti výživné nedá, to postihnou pouze toho „zaměstnavatele“. ( Že provádí nelegální zaměstnávání)

Je to ale hrozné, takový parchant, 500,– Kč a ještě neplatí. To není ani na plíny.

ebebe
Kecalka 201 příspěvků 29.10.14 11:24

@Coleta jj,je to k pláči, vydržel tři mesice platit :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >