Reklama

Nesplacení dluhu na výživném

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mráček1
Povídálka 24 příspěvků 06.10.18 06:07
Neplacení dluhu na výživném

Zdravim, chtěla jsem poradil jak postupovat, když mi bývalí měl v březnu tohoto roku uhradit dluh na výživném a zatím mi nedal nic.. poslední půl rok výživné platí, sice mi nadává a vždy to přitahuje na, co nejdýl..to jsem už zvyklá.. ale nevím, jak řešit ten dluh.Mohu porad trestní oznámení? 8o

Reklama

Reakce:

Beckyttine5
Kecalka 188 příspěvků 06.10.18 08:25

Řekla bych, že pokud teď platí, tak není naplněna podstata trestného činu… takže vymáhat soudně v civilním řízení, pokud nechce uhradit dobrovolně. Jedná se o vyzivne určené pro dítě, tak by Ti s tím mohl pomoct možná i OSPOD

hanča74
Ukecaná baba ;) 1671 příspěvků 06.10.18 09:29

Pokud je to dluh, který měl být už zaplacen podej k příslušnému soudu návrh na vydání platebního rozkazu. S trestním oznámením je to zbytečné zdlouhavé a k ničemu.

Mráček1
Povídálka 24 příspěvků 06.10.18 10:57

Aha, děkuji za radu, přiznám se, že ani nevím,co platební rozkaz je.A to jde rychleji, než normální soud?

Beckyttine5
Kecalka 188 příspěvků 06.10.18 11:19
@Mráček1 píše:
Aha, děkuji za radu, přiznám se, že ani nevím,co platební rozkaz je.A to jde rychleji, než normální soud?

De facto jo, soud o tom rozhodne bez jednani, a Tvuj ex přímo dostane lhůtu, kdy má dluznou částku uhradit.. a pokud proti platebnímu rozkazu nepoda včas rozklad, bude to do 15 dnu pravomocné a musí plnit.. a kdyby neplnil, můžeš dát navrh na exekuci.. ale pokud podá rozklad, tak soud nařídí běžné jednání a tam už to rychlejší nebude

Celeana
Stálice 81 příspěvků 06.10.18 11:51

Je to výživné na Vás, nebo na dítě? A pokud je stanovena rozsudkem, můžete to dát rovnou exekutorovi, nebo návrh na soudní výkon; platební rozkaz by zde byl úplně nesmyslný- podkladem pro exekuci je už ten rozsudek:nevim: Pokud máte jen dohodu, plat.rozkaz můžete zkusit, při nejhorším soud nařídí jednání
A pokud je to výživné na nezletilého, a otec několik měsíců neplatil, je to i na trestní oznámení.

martasesek
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 06.10.18 12:49
@hanča74 píše:
Pokud je to dluh, který měl být už zaplacen podej k příslušnému soudu návrh na vydání platebního rozkazu. S trestním oznámením je to zbytečné zdlouhavé a k ničemu.

Jestli odpůrce podá opravný prostředek, stačí na výši dlužné částky, platební rozkaz se ruší a musí dojít k žalobě tak či onak. Navíc je zpoplatněn. 8) :roll:

Celeana
Stálice 81 příspěvků 06.10.18 14:56

Pokud někdo nepochopil,co píšu výše:platební rozkaz soud nevydá, pokud je výživné stanoveno soudním rozsudkem. To se pak dává rovnou návrh na exekuci nebo soudní výkon.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >