Nesplacení dluhu na výživném

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mráček1
Povídálka 24 příspěvků 06.10.18 06:07
Neplacení dluhu na výživném

Zdravim, chtěla jsem poradil jak postupovat, když mi bývalí měl v březnu tohoto roku uhradit dluh na výživném a zatím mi nedal nic.. poslední půl rok výživné platí, sice mi nadává a vždy to přitahuje na, co nejdýl..to jsem už zvyklá.. ale nevím, jak řešit ten dluh.Mohu porad trestní oznámení? 8o

Reakce:
Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 06.10.18 08:25

Řekla bych, že pokud teď platí, tak není naplněna podstata trestného činu… takže vymáhat soudně v civilním řízení, pokud nechce uhradit dobrovolně. Jedná se o vyzivne určené pro dítě, tak by Ti s tím mohl pomoct možná i OSPOD

hanča74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 06.10.18 09:29

Pokud je to dluh, který měl být už zaplacen podej k příslušnému soudu návrh na vydání platebního rozkazu. S trestním oznámením je to zbytečné zdlouhavé a k ničemu.

Mráček1
Povídálka 24 příspěvků 06.10.18 10:57

Aha, děkuji za radu, přiznám se, že ani nevím,co platební rozkaz je.A to jde rychleji, než normální soud?

Beckyttine5
Kecalka 316 příspěvků 06.10.18 11:19
@Mráček1 píše:
Aha, děkuji za radu, přiznám se, že ani nevím,co platební rozkaz je.A to jde rychleji, než normální soud?

De facto jo, soud o tom rozhodne bez jednani, a Tvuj ex přímo dostane lhůtu, kdy má dluznou částku uhradit.. a pokud proti platebnímu rozkazu nepoda včas rozklad, bude to do 15 dnu pravomocné a musí plnit.. a kdyby neplnil, můžeš dát navrh na exekuci.. ale pokud podá rozklad, tak soud nařídí běžné jednání a tam už to rychlejší nebude

Celeana
Stálice 90 příspěvků 06.10.18 11:51

Je to výživné na Vás, nebo na dítě? A pokud je stanovena rozsudkem, můžete to dát rovnou exekutorovi, nebo návrh na soudní výkon; platební rozkaz by zde byl úplně nesmyslný- podkladem pro exekuci je už ten rozsudek:nevim: Pokud máte jen dohodu, plat.rozkaz můžete zkusit, při nejhorším soud nařídí jednání
A pokud je to výživné na nezletilého, a otec několik měsíců neplatil, je to i na trestní oznámení.

martasesek
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 06.10.18 12:49
@hanča74 píše:
Pokud je to dluh, který měl být už zaplacen podej k příslušnému soudu návrh na vydání platebního rozkazu. S trestním oznámením je to zbytečné zdlouhavé a k ničemu.

Jestli odpůrce podá opravný prostředek, stačí na výši dlužné částky, platební rozkaz se ruší a musí dojít k žalobě tak či onak. Navíc je zpoplatněn. 8) :roll:

Celeana
Stálice 90 příspěvků 06.10.18 14:56

Pokud někdo nepochopil,co píšu výše:platební rozkaz soud nevydá, pokud je výživné stanoveno soudním rozsudkem. To se pak dává rovnou návrh na exekuci nebo soudní výkon.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >