Je možné za neplacení nájmu podat trestní oznámení za podvod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 17:34
Neplacení nájemného trestní oznámení

Zdravím všechny, mám dotaz.. Je možné na nájemníka který nezaplatil nájem podat trestní oznámení za podvod? Někde jsem o tom slyšela, že se to takto řeší, nejsme totiž jediní kterým paní neplatila, navíc je nezaměstnaná a má asi půl milionové dluhy takže by se to mohlo možná brát jako že nás paní uvedla v omyl, nemáte s tím někdo zkušenosti?

Reakce:
Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 14358 příspěvků 25.04.19 17:39

Trestní oznámení můžeš, je pak na policii jak to posoudí. Otázka je, k čemu ti to bude :nevim:

pikola
Generální žvanilka 21113 příspěvků 25.04.19 17:44

Tak zkusit to můžeš, ale bude ti to k ničemu.

Keyllah
Extra třída :D 12387 příspěvků 25.04.19 19:00
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, mám dotaz.. Je možné na nájemníka který nezaplatil nájem podat trestní oznámení za podvod? Někde jsem o tom slyšela, že se to takto řeší, nejsme totiž jediní kterým paní neplatila, navíc je nezaměstnaná a má asi půl milionové dluhy takže by se to mohlo možná brát jako že nás paní uvedla v omyl, nemáte s tím někdo zkušenosti?

a v jaký omyl tě uvedla? :think: jinak je to zbytečné, od tohoto jsou zde civilní soudy a ne policii.

Janli
Echt Kelišová 8916 příspěvků 25.04.19 20:49

Ne, nemůžeš. Od toho je občanskoprávní spor. Po třech nezaplacených nájmech jí můžeš dát výpověď s dvouměsíční lhůtou. Pokud byt neopustí, potom žalobu na vyklizení bytu. O dlužné nájemné ji pak můžeš žalovat, ale pokud dluží tolik, k ničemu ti to nebude. Příště nájemníky prověřuj i přes exekuce a insolvence. Sice to něco stojí, ale rozhodně míň než dluh na nájmu.

Váš příspěvek
Reklama