Reklama

Neplacení pojistky - zrušení - vinkulace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:27
Neplacení pojistky - zrušení - vinkulace

Chtěla jsem se zeptat. Platíme každý rok pojištění baráku, je tam jen pojištění budov není tam pojištění domácnosti. Pojistka se vyšplhala ze 3900,– na 4870,– což na Vánoce zrovna únosná částka není, kord když platíme v ten měsíc i 3800,– za povinné ručení :zed: já jsem na rodičovské za 7200,– platíme hypotéku a půjčku, takže nám pomalu nic nezbude :? žádali jsme, o to aby nám posunuli splátku na jiný měsíc nebo na čtvrtletní splácení ale napsali nám 19.12.,že nám nemohou vyhovět, jen to čtvrtletní splácení, že by šlo ale máme si podat žádost písemně do 19.12. :zed: takže nic :roll: nakonec nám napsali, že jedině to udělat tak, že pokud nezaplatíme do 20 dnů, přijde upozornění za 190,– a po dalších 20 dnech přijde dopis o zrušení pojištění pro neplacení s tím, že doplatíme ty dny do kdy se pojistka ruší. Chtěla jsem se zeptat, už jsme koukali na jinou pojišťovnu, kde bude jak pojištění budov / úplně stejné plnění jako teď /, tak pojištění domácnosti a pojištění,,na blbost'' za 3800,– ročně- takže super ale na původní pojistku máme vinkulaci - jak tedy postupovat - máte někdo zkušenosti??? děkuji :mavam:


Reklama

Reakce:
 
JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 19:31
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se zeptat. Platíme každý rok pojištění baráku, je tam jen pojištění budov není tam pojištění domácnosti. Pojistka se vyšplhala ze 3900,– na 4870,– což na Vánoce zrovna únosná částka není, kord když platíme v ten měsíc i 3800,– za povinné ručení :zed: já jsem na rodičovské za 7200,– platíme hypotéku a půjčku, takže nám pomalu nic nezbude :? žádali jsme, o to aby nám posunuli splátku na jiný měsíc nebo na čtvrtletní splácení ale napsali nám 19.12.,že nám nemohou vyhovět, jen to čtvrtletní splácení, že by šlo ale máme si podat žádost písemně do 19.12. :zed: takže nic :roll: nakonec nám napsali, že jedině to udělat tak, že pokud nezaplatíme do 20 dnů, přijde upozornění za 190,– a po dalších 20 dnech přijde dopis o zrušení pojištění pro neplacení s tím, že doplatíme ty dny do kdy se pojistka ruší. Chtěla jsem se zeptat, už jsme koukali na jinou pojišťovnu, kde bude jak pojištění budov / úplně stejné plnění jako teď /, tak pojištění domácnosti a pojištění,,na blbost'' za 3800,– ročně- takže super ale na původní pojistku máme vinkulaci - jak tedy postupovat - máte někdo zkušenosti??? děkuji :mavam:

tak ono cena pojistky se odviji od hodnoty nemovitosti baraku ;) zalezi jaky tam mas plneni ve smlouve a co si tam vsechno nastavis aby v pripade kdyz se neco stane, tak aby se a jak plnilo ale dle me i kdyz prejdes jinam tam tak cena bude + - stejna zas takovej rozdil nebude a zaplatit to opravdu musis ;)

 
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33071 příspěvků 1 inzerát 20.12.16 19:36

Pojištění je vinkulováno ve prospěch banky, že. neplacením pojistného porušíte i smlouvu o hypotečním úvěru. je třeba komunikovat nejen s pojištovnou, ale i s bankou

 
Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 20.12.16 22:49

Normálně dáš v nově vybrané pojišťovně tiskopis ze své banky, kde ti potvrdí vinkulaci nové pojistky. Ale dřív, než uděláš nějaký nevratný krok, tak si oběhej všechny tři instituce - banku, novou i starou pojišťovnu a zjisti si, jaké jsou kde lhůty a postupy, abys bezhlavě nezrušila starou pojistku bez toho, abys měla v ruce aspoň předjednanou tu novou. Stará pojišťovna pošle hned po zrušení vinkulované pojistky avízo do banky.

 
Janli
Kelišová 5400 příspěvků 9 inzerátů 21.12.16 15:15

Hlavně si zjisti, jestli banka bude akceptovat jinou pojišťovnu. Banky to dělají tak, že pokud máš pojistnou smlouvu u „jejich“ pojišťovny, dají ti slevu na úrocích z úvěru. Aby tě pak nezaskočilo, že se ti podstatně navýší splátka hypotéky nebo se ti celá pro nesplnění podmínek zesplatní!


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >


Reklama