Reklama

Neplacení pujčky typu provident a pokuta Národní banky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 30.12.16 14:55
Neplacení pujčky typu provident a pokuta Národní banky?

Prosím chci se zeptat. Řešila jsem s klientkou jednu věc a vypadlo z ní, že má pujčku u společnosti jako je Provident (ale provident to není, myslím, že to je budto Door financial nebo Express Cash a nebo Help Financial) s tím, že tam má dluh cca 3 měsíce. Žádná písemná upomínka prý nepřišla a ani OZ se neozval. Psal jí prý minulý týden na štědrý den manažer s tím, že pokud do asi 5.1. neuhradí celý zbývající dluh, že jí předají České národní bance pod kterou prý všichni od 1.12. spadají a že ta jí může klidně naučtovat dluh až 4000kč za každý nespalcený týden. A že prý když dluží 3 měsíce, že to bude splatné okamžitě.

Já s klientkou se blíže neznám a pro žádnou z těch společností přímo nepracuji a oničem takovém nevím a přijde mi to jako blbost. Vím, že je v platnosti nový zákon, ale toto mi přijde jako blbost.

Víte o něčem takovém někdo něco? Mě to přijde pouze jako nátlak a i pokuta 4000kč za týden je dle mě nesmysl. Zvlášt, když tyto pujčky bývají max na 20 000 a chyběli jen psolední 3 splátky k celému doplacení. I z toho duvodu, že jí psali na štědrý den atd…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Klopotkova
Kelišová 7249 příspěvků 30.12.16 15:07
@Zahradnice Roku píše:
Prosím chci se zeptat. Řešila jsem s klientkou jednu věc a vypadlo z ní, že má pujčku u společnosti jako je Provident (ale provident to není, myslím, že to je budto Door financial nebo Express Cash a nebo Help Financial) s tím, že tam má dluh cca 3 měsíce. Žádná písemná upomínka prý nepřišla a ani OZ se neozval. Psal jí prý minulý týden na štědrý den manažer s tím, že pokud do asi 5.1. neuhradí celý zbývající dluh, že jí předají České národní bance pod kterou prý všichni od 1.12. spadají a že ta jí může klidně naučtovat dluh až 4000kč za každý nespalcený týden. A že prý když dluží 3 měsíce, že to bude splatné okamžitě.

Já s klientkou se blíže neznám a pro žádnou z těch společností přímo nepracuji a oničem takovém nevím a přijde mi to jako blbost. Vím, že je v platnosti nový zákon, ale toto mi přijde jako blbost.

Víte o něčem takovém někdo něco? Mě to přijde pouze jako nátlak a i pokuta 4000kč za týden je dle mě nesmysl. Zvlášt, když tyto pujčky bývají max na 20 000 a chyběli jen psolední 3 splátky k celému doplacení. I z toho duvodu, že jí psali na štědrý den atd…

Trochu ot, takže už pracuješ pro Provident? Co je tam vlastně nového teď? Děkuji a ještě jednou se omlouvám za ot příspěvek.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 30.12.16 15:11
@Klopotkova píše:
Trochu ot, takže už pracuješ pro Provident? Co je tam vlastně nového teď? Děkuji a ještě jednou se omlouvám za ot příspěvek.

ne ještě nepracuji ani nevím zda budu…kdybych pracovala tak se asi neptám an tohle :* Jsem tam furt stejně a přišla jsem do styku právě s klientkou. Dělám vedlejšák právě v oblasti s tím související, ale ten provident pořád zvažuji, protože tohle mě strašně zmáhá…

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 15:23

Dobra blbost :mrgreen: Zmenilo se jen to, ze tyto spolecnosti musi splnit prisnejsi podminky, aby jim byla poskytnuta licence od CNB. To je vse. Ale nebyt financne negramotnych, tak manazeri Providentu aj. nemaji co zrat :nevim:

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 30.12.16 15:30
@Myssicka píše:
Dobra blbost :mrgreen: Zmenilo se jen to, ze tyto spolecnosti musi splnit prisnejsi podminky, aby jim byla poskytnuta licence od CNB. To je vse. Ale nebyt financne negramotnych, tak manazeri Providentu aj. nemaji co zrat :nevim:

provident to určitě není to vím…myslela jsem že bud door nebo help nebo express cash…nevím. S klientkou se uvidím až příští týden. Proto jsem chtěla vysondovat nějaké info tady…

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 30.12.16 15:36

Jakože ČNB se bude zabývat dluhem klienta a dokonce snad něco vymáhat? Splatné to bude dle podmínek, které má s tou společností klientka uzavřeny. Někdo něco pomotal. Buď ten „manažer“ úmyslně a pak by to ČNB zajímat mohlo, nebo ta klientka spojila několik informací dohromady.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 30.12.16 15:40
@Ivan PPZ píše:
Jakože ČNB se bude zabývat dluhem klienta a dokonce snad něco vymáhat? Splatné to bude dle podmínek, které má s tou společností klientka uzavřeny. Někdo něco pomotal. Buď ten „manažer“ úmyslně a pak by to ČNB zajímat mohlo, nebo ta klientka spojila několik informací dohromady.

prý na štědrý den!!! (takže si myslím, že to napsal ten manažer schválně aby to vypadalo důvěryhodně) ji došla sms tohohle znění…

zkusím napsat té klientce, že co jí přišlo přesně apak přepsat tu sms doslova bez udajů atd…pokud tedy odepíše.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 30.12.16 15:55

Tak za mě, co vím (pracuji v inkasní společnosti). Od 1.12.2016 se změnilo akorát to, že na pohledávky po splatnosti může davit úrok pouze ta společnost, která má právě certifikát od ČNB. Takže např. inkasní společnost, která do certifikátu neinvestovala (proškolení zaměstnanců apod.), tak dale působí beze změny, ale nesmí si účtovat úroky za splátkové dohody ani úroy z prodlení. Platí ale pouze pro dohody vystavené po 1.12.2016.

Jolynka
Extra třída :D 13617 příspěvků 30.12.16 15:57

Tak pokud nedodržela smlouvu, což neplacením splátek nedodržela, tak ji celý dluh mohou sesplatnit, tedy chtít hned naráz zaplatit. Pokutu za každou nezaplacenou splátku mohou chtít také a výše pokuty by měla být ve smlouvě. Klienti musí počítat s tím, že teď už se s nima nikdo patlat nebude a budou to tvrdě vymáhat. Právě kvůli tomu novému zákonu, firmy mají tvrdší podmínky a už se budou bát půjčit kde komu, ale oproti tomu zase budou tvrdší na ty, kteří nesplácejí.

eumedon
Extra třída :D 13272 příspěvků 30.12.16 16:09
@Zahradnice Roku píše: že jí předají České národní bance pod kterou prý všichni od 1.12. spadají a že ta jí může klidně naučtovat dluh až 4000kč za každý nespalcený týden.

Koukám, že ČNB asi přibírala zaměstnance. ;) Teď bude fungovat nejen jako tiskárna nekrytých bankovek, ale taky jako inkasní agentura?

mag
Extra třída :D 11018 příspěvků 30.12.16 16:15
@eumedon píše:
Koukám, že ČNB asi přibírala zaměstnance. ;) Teď bude fungovat nejen jako tiskárna nekrytých bankovek, ale taky jako inkasní agentura?

Spotřebitelský úvěr už není živností, ale spadá pod povolení ČNB. Ve vztahu ke spotřebitelům se nic nemění.

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 30.12.16 16:22

@Jolynka My ale vůbec neřešíme, jestli platí/ neplatí, jestli je to zesplatněné. To má dle smlouvy. Nás tady jen baví ta zmínka o ČNB. Osobně tipuji, že někdo (klientka?) dostal nějaké informace, které si nějak přebral a pak svými slovy dále interpretoval možná své chybné závěry. Jestli by takovéto informace měla „písemně“ od pracovníka/ managera té firmy, tak by ji to mohlo dostat do lepší pozice.

Příspěvek upraven 30.12.16 v 16:23

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28531 příspěvků 30.12.16 16:23
@Myssicka píše:
Dobra blbost :mrgreen: Zmenilo se jen to, ze tyto spolecnosti musi splnit prisnejsi podminky, aby jim byla poskytnuta licence od CNB. To je vse. Ale nebyt financne negramotnych, tak manazeri Providentu aj. nemaji co zrat :nevim:

Dobře tak hlupákům, co si půjčují na blbosti.

Herminator
Stálice 59 příspěvků 30.12.16 16:35

No… chtělo by to se podívat na smlouvu k té pujcce. Pak kouknout na net jak to je s novými výsemi pokud od ČNB a úplně nejlépe se spojit s tou bankou/neb. společnosti co půjčku vydala spojit, ideálně přes nekoho jiného než pres dotyčného co volal (vetsinovace to nebývá žádný manažer, ale chlapec z call centra) a zkusit se domluvit na mimo soudním vyrovnání, protože už mají právo to posunout na exukucku. Tak bych to řešila jako finanční poradce já.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.16 16:48

ČNB nebude po klientce nic vymáhat :roll:, ale mohlo by je zajímat, pokud jimi dotyčný manažer vyhrožuje, min. z pohledu uvádění zavádějících informací - např. ochrana spotřebitele. Díky za respektování anonymity, jsem bývalý zaměstnanec :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Reklama