Neplacení výživného, jsem z toho na nervy...

Anonymní
2.9.20 10:54

Neplacení výživného, jsem z toho na nervy...

Po nedávném soudu bývalý partner přestal úplně platit alimenty. Kromě nich mu byla uložena povinnost zaplatit i výživné na mě. Celkem 3100. S tím, že mu bylo určeno, že pokud nezaplatí splátku 500 má doplatit zbytek.

Bydlím momentálně u rodičů. Beru jenom rodičák. Plus teda ty alimenty. Teď teda ani ty ne.

Rodiče mi vyčítají, že jsem ze svého bývalého na nervy. Nejen, že neplatí, ale doposud se nedokázal se synem sejít. Vždycky nakonec nemohl přijít na domluvenou schůzku. Naši mě kritizují za to, že chci na ex podávat žalobu k soudu kvůli té nezaplacené 500,–. Prý o co mi jde. Mám počkat. I když mi sociálka poradila napsat soudu. Vždyť beru přeci dost peněz. Mně ale ovšem na obou kontech zbývá jenom pár korun. Hradím všechny synovo náklady. Syn je tělesně postižený s nemocným srdcem. Do toho splácím dluhy po svém bývalém příteli.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
698
2.9.20 11:03

Alimenty vymoct přes soud plus exekutora je na dlouhá obdobi. Já čekala 9 let, ale šlo o částku desetitisicu. Jinak jak nezaplatí 4 měsíce je to trestný čin a můžeš s tím na policii, to ho možná vyděsí a něco zaplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7281
2.9.20 11:04

Prosim? Telesne postizeny syn alimenty 3100 i s matkou?
A proc splacis cizi dluhy?
Dost penez?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2681
2.9.20 11:25
@PaníBovaryová píše:
Prosim? Telesne postizeny syn alimenty 3100 i s matkou?
A proc splacis cizi dluhy?
Dost penez?

Třeba taková ta zaláskovaná slepota, kdy si vezme Provident, on to sbalí a zdrhne?? 8) Takových beznadějných a dokola se opakujících případů jsou stovky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2681
2.9.20 11:28

Hele, když ti sociálka poradila napsat, napiš, pokud o ty peníze stojíš a je nějaká reálná šance na to ty peníze pro syna získat… Každopádně nikdo krom tebe a tvýho ex neví, jak co bylo, takže litovat tě nebudu… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
2.9.20 11:47

Na alimenty pro sebe i dítě máš nárok, takže pokud sociálka radí, že máš napsat na soud, tak to udělej. Je to pro tvé dobro.
A dluhy po bývalém proč? V jaké výši?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
2.9.20 12:30

Kde je příspěvek na péči, trolle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 12:38
@Jana206 píše:
Kde je příspěvek na péči, trolle?

A to si jako myslíš, že se příspěvek na péči se rozdává automaticky? Nárok neznamená, že ti ho hned každý taky dá. Nejdříve musíš podat žádost a čekat, jestli ti ho někdo taky milostivě na úřadě schválí. A to celé může taky trvat několik měsíců.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 12:44

@FraDeu Jak bylo řečeno. Šlo o půjčku u nebankovní společnosti ve výše 80 000 a mladou naivní zaslepenou lásku. Kéžby se dalo proti tomu očkovat…

• Citovat
  • Nahlásit
31692
2.9.20 12:45
@Anonymní píše:
A to si jako myslíš, že se příspěvek na péči se rozdává automaticky? Nárok neznamená, že ti ho hned každý taky dá. Nejdříve musíš podat žádost a čekat, jestli ti ho někdo taky milostivě na úřadě schválí. A to celé může taky trvat několik měsíců.

Vím. Jsem z oboru. A je nepravděpodobné, aby ho tělesně postižené dítě nedostalo. A nemůže to trvat několik měsíců. Mají na to 30 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 12:51

@Jana206 v tom se musím zakladatelky zastat, vyřízení příspěvku na péči trvá opravdu několik měsíců - u nás konkrétně to byly 4 měsíce před 3 lety. Nyní jsem žádala znovu o kartu ZTP - a dnes mi došlo vyrozumnění - trvalo to 3 měsíce. Anonymně z toho důvodu, že nikdo nemusí vědět, že dítě pobírá nějaké příspěvky.

• Citovat
  • Nahlásit
16271
2.9.20 12:55
@Jana206 píše:
Vím. Jsem z oboru. A je nepravděpodobné, aby ho tělesně postižené dítě nedostalo. A nemůže to trvat několik měsíců. Mají na to 30 dní.

no většinou na sociálce operují s tím, že o tak malé dítě se musíš starat celodenně, i když je zdravé
a do 30 dnů? ehm, ehm, kuc, kuc :mrgreen:
přece se pošle ten elaborát, že se přerušuje řízení a může se to vesele protahovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
2.9.20 12:59
@stinga píše:
no většinou na sociálce operují s tím, že o tak malé dítě se musíš starat celodenně, i když je zdravé
a do 30 dnů? ehm, ehm, kuc, kuc :mrgreen:
přece se pošle ten elaborát, že se přerušuje řízení a může se to vesele protahovat

Ja tady těm pohádkovým anonymum, kteří postupně vytahují další okolnosti, nevěřím. Navíc dluhy po bývalém priteli. Pnp není určen pro děti do jednoho roku, ale jinak nevěřím tomu, že by ho tělesně postižené dítě se srdeční vadou nemělo priznany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16271
2.9.20 13:09

@Jana206 no tak jasně, že to může být troll, ale tady se mi to nezdá -no i když, člověk nikdy neví, moc tu není dotaz, jen postesknutí na rodiče :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51980
2.9.20 13:17
@Anonymní píše:

jaký milostivě :lol:. Ano trvá to měsíce ale pokud dodáš co nejčerstvější lékařské zprávy tak udělají posudek jaký stupeň. Bere seto vždy s ohledem ke zdravému dítěti. @Jana206 :mrgreen: :mrgreen: 30 dní? Ale na co? Rozhodně ne že do měsíce je jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama