Neplacení zvýšených alimentů

Anonymní
9.12.19 21:54

Neplacení zvýšených alimentů

Chtěla bych se zeptat-kamarádka má od září zvýšené alimenty na jedno dítě z 1500 na 3000,ovšem její bývalý jí posílá pořád tu menší částku. Dítě viděl pouze jednou, kamarádka nechtěla, aby se stýkali z důvodu, že se přítel vrátil k původní rodině. U soudu prej řekl, že když nemůže dítě 9let vídat, nebude víc platit. Dá se s tím něco dêlat, platí pravidelně, ale méně než má? Raději anonym, chodí sem jeho známí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19088
9.12.19 21:56

Ano. Může si vytáhnout hlavu z pozadí a přestat kvůli vlastní uražené ješitnosti bránit otci ve styku s dítětem ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
9.12.19 21:58

Zvýšené alimenty by samozřejmě platit měl. Ale nechápu, že se nesoudí o styk s dítětem. Kamarádka je sobec. Co jí je do toho s kým její bývalý žije. Vybrala ho jako otce pro své dítě. To dítě je i jeho na půl. Když mu vadí, že matka brání ke styku, zadala bych soud o právo vídat dítě :nevim: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 22:00
@Janli píše:
Ano. Může si vytáhnout hlavu z pozadí a přestat kvůli vlastní uražené ješitnosti bránit otci ve styku s dítětem ;).

No, to jsem jí taky říkala, je to normální chlap, spíš mě zajímalo, jak se má bránit kamarádka, aby dostala tu zvýšenou částku.

• Citovat
  • Nahlásit
1796
9.12.19 22:06
@Anonymní píše:
No, to jsem jí taky říkala, je to normální chlap, spíš mě zajímalo, jak se má bránit kamarádka, aby dostala tu zvýšenou částku.

Má se bránit tak, že má konečně povolit dítě vídat. Ale to měla udělat už dávno. Ono se není čemu divit, že chlap nechce platit. Je to sice hrozne a není to omluva, ale když si dítě nárokuje jen matka… Co ho živit jen matka??? Neříkám, kdyby to byl nějaký bůhví co, ale jestli je to normální chlap… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 22:07
@mamina89 píše:
Zvýšené alimenty by samozřejmě platit měl. Ale nechápu, že se nesoudí o styk s dítětem. Kamarádka je sobec. Co jí je do toho s kým její bývalý žije. Vybrala ho jako otce pro své dítě. To dítě je i jeho na půl. Když mu vadí, že matka brání ke styku, zadala bych soud o právo vídat dítě :nevim: :think:

Dělá mu to spíš natruc a on s ní nechce mít nic společného, o dítě by zájem měl. Nechci se do nich míchat, před kamarádkou raději svůj názor neříkám, jelikož jsou to moji kamarádi oba dva, tudíž jsem jako mezi mlýnskými kameny. A souhlas-právo mají oba rodiče.

• Citovat
  • Nahlásit
1796
9.12.19 22:09
@Anonymní píše:
Dělá mu to spíš natruc a on s ní nechce mít nic společného, o dítě by zájem měl. Nechci se do nich míchat, před kamarádkou raději svůj názor neříkám, jelikož jsou to moji kamarádi oba dva, tudíž jsem jako mezi mlýnskými kameny. A souhlas-právo mají oba rodiče.

Bohužel na to ale doplatí pouze to dítě, jako vždy. Chápu tvůj postoj. Matka by se nad sebou měla ale zamyslet. Každopádně může ho dát k soudu, že neplati, kolik by měl. A on by měl soudně zadat styk s ditetem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8538
9.12.19 22:12
@mamina89 píše:
Bohužel na to ale doplatí pouze to dítě, jako vždy. Chápu tvůj postoj.

Nebude se vídat s biologickým otcem a nebude mít tolik financí, kolik by potřebovalo a mohlo mít. :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
9.12.19 22:19
@jege píše:
Nebude se vídat s biologickým otcem a nebude mít tolik financí, kolik by potřebovalo a mohlo mít. :zed: :zed:

Asi takhle. Napsala jsem, že to není omluva. Samozřejmě by platit měl. Na druhou stranu chápu i toho otce. Dělá to na truc taky. Jako matka jemu. Chce vídat dítě a ona si usmyslela, že neee. Měl by to řešit soudně a ne přes finance na dítě, to je jasný. Jen jsem tím chtěla říct, že se dokáží vzít i do té druhé strany. Ne jen do matky. Asi tak… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8538
9.12.19 22:29
@mamina89 píše:
Měl by to řešit soudně a ne přes finance na dítě, to je jasný.

Jenže takhle je to pro něj jednodušší a musí se soudit ona. On to vždy může dorovnat a nic se mu nestane. Na hrubý pytel hrubý záplata.

Jednou jsem to také použil, když jsem chtěl donutit ex, aby se konečně zvedla a začala ověřovat, jestli syn ještě studuje nebo se na to vykašlal. Jednoduše jsem ji oznámil, že dokud neuvidím pádný důkaz o tom, že studuje, tak nedostane ani korunu a ať se klidně soudí. A nešlo mi o peníze, ale o princip, že se flákal a matka s otcem jej sponzorovali. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
9.12.19 22:33
@jege píše:
Jenže takhle je to pro něj jednodušší a musí se soudit ona. On to vždy může dorovnat a nic se mu nestane. Na hrubý pytel hrubý záplata.Jednou jsem to také použil, když jsem chtěl donutit ex, aby se konečně zvedla a začala ověřovat, jestli syn ještě studuje nebo se na to vykašlal. Jednoduše jsem ji oznámil, že dokud neuvidím pádný důkaz o tom, že studuje, tak nedostane ani korunu a ať se klidně soudí. A nešlo mi o peníze, ale o princip, že se flákal a matka s otcem jej sponzorovali. :cert:

No vidíš to, sám si nechtěl platit na nestudujici dítě. :nevim: ano, samozřejmě to z jeho strany může být jen vycuranost a výmluva. Netvrdím, ze ne. Ale matka je také vycurana, když brání ve styku s dítětem. Nejdřív je to láska, udělají si dítě a pak jeden řekne a to je moje dítě a ty se třeba postav na hlavu, nemáš na něj nárok. :zed: měli by se chovat jako dospělí lidé a ne takhle. Doplatí na to pouze jen a jen dítě. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 22:39
@mamina89 píše:
No vidíš to, sám si nechtěl platit na nestudujici dítě. :nevim: ano, samozřejmě to z jeho strany může být jen vycuranost a výmluva. Netvrdím, ze ne. Ale matka je také vycurana, když brání ve styku s dítětem. Nejdřív je to láska, udělají si dítě a pak jeden řekne a to je moje dítě a ty se třeba postav na hlavu, nemáš na něj nárok. :zed: měli by se chovat jako dospělí lidé a ne takhle. Doplatí na to pouze jen a jen dítě. :zed:

No jo, ale 9leté dítě seznamovat s otcem, kterého nezná je tak na nic, akorát to odnese zas to dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
1796
9.12.19 22:41
@Anonymní píše:
No jo, ale 9leté dítě seznamovat s otcem, kterého nezná je tak na nic, akorát to odnese zas to dítě.

Tězko soudit. Já sama poznala otce až v nějakých 12 letech… Taky matka dělala naschvály a otce jsem dloooouuuho nevidala. A dneska v pohodě :kytka: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
9.12.19 22:42

Zajit na exekucni urad a hosanek bude platit i exekucni vylohy. Zazadat o strhavani z platu. Samozrejme musi mit sebou rozsudek o nabiti pravni moci. neplatit alimenty se nevyplaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8538
9.12.19 23:12
@migmina píše:
Zajit na exekucni urad a hosanek bude platit i exekucni vylohy. Zazadat o strhavani z platu. Samozrejme musi mit sebou rozsudek o nabiti pravni moci. neplatit alimenty se nevyplaci

A jaký exekuční úřad má v gesci matky, co neumožňují otci styk s dítětem? Já bych to řešil šmahem - nechceš aby se otec stýkal s dítětem a nemáš proto žádný relevantní důvod? V tom případě nemusí platit žádné alimenty a nemáš národ ani na žádné sociální dávky! :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat