Reklama

Neplánované těhotenství a úzkostná porucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 11:47
Neplánovane těhotenství a úzkostná porucha.

Ahoj holky. Je to rok co mám panicke strachy. Začalo to velkým stredem a pak už to jelo. Bála jsem se a bojím blbosti. Spis myšlenek na strach. Takže ti strach ze strachu. Antidepresiva neberu. Psycholog řekl ze na toto to nezabírá. Ze se musím naucit na to nemyslet. Zkoušela jsem od obvodní A. D a bylo to hrozné tak jsem to po půl roce postupně vyssdila. Nyní jsem si koupila cbd kapicky. Ale co se nestalo jsem těhotná. A nevím co delat aby ty mě strachy denidennl a úzkosti neublížili miminku. Chci sby bylo zdravé. Nemáte některá zkušenost.? Jinak jsem objednána na terapie.

Přečtěte si článek: Vše, co potřebujete vědět o těhotenství

Reklama

Reakce:

astoret
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 17.08.18 11:50
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Je to rok co mám panicke strachy. Začalo to velkým stredem a pak už to jelo. Bála jsem se a bojím blbosti. Spis myšlenek na strach. Takže ti strach ze strachu. Antidepresiva neberu. Psycholog řekl ze na toto to nezabírá. Ze se musím naucit na to nemyslet. Zkoušela jsem od obvodní A. D a bylo to hrozné tak jsem to po půl roce postupně vyssdila. Nyní jsem si koupila cbd kapicky. Ale co se nestalo jsem těhotná. A nevím co delat aby ty mě strachy denidennl a úzkosti neublížili miminku. Chci sby bylo zdravé. Nemáte některá zkušenost.? Jinak jsem objednána na terapie.

no a když ti řekl, že na to atidepresiva nezabírají, doporučil ti nějakou terapii? a zabírají, ale nnechala bych si je spát od obvodáka, ale psychiatra, uzkost se dá dobře rozdýchat, ale potřebuješ někoho, kdo tě tím provede a správně tě to naučí, když to na tebe jde, stejně tak zabírá kongnitivně behaviorální terapie, změn psychologa..

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 17.08.18 11:53
@Anonymní píše:

Já trpěla panickou atakou také a plánovali jsme miminko. Také jsem měla strach, jak to zvládnu, ale Mudr mi řekla, ze se tato nemoc většinou v tehotenstvi naopak zlepší. U mě tomu tak bylo. Během tehotenstvi ani jeden nával úzkosti :dance:. Teď má prcek rok a občas mě to popadne. Ale z 90% nemoc vymizela. Přeji, ať mas taky takové štěstí jako já. Vím, jak těžce se s tím žije :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 12:27

@katulka.k
Snad mas pravdu. Je to peklo denně v hlavě strach a bez odpočinku.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 17.08.18 12:52
@Anonymní píše:
@katulka.k
Snad mas pravdu. Je to peklo denně v hlavě strach a bez odpočinku.

Já se to naučila sama v hlavě ovládat i bez AD. Doktorka mi ještě před tehotenstvim dala neurol, dobrala jsem jedno balení a pro další se rozhodla nejit, ze to není o práškách, ale o mě. Když na mě tento stav jde, tak si pořad dokola opakuji, ze si to dělám sama. A za chvíli to přejde

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 17:26

@katulka.k
A za jak dlouho jsi se to naučila ?
Hlavně mne mrzi ze nejde myslet na jiné věci.

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 17.08.18 22:37

Najdi si nějakého příčetného psychoterapeuta a řeš onu úzkostnou poruchu. Idiot který ti řekl, že na to nemáš myslet by zasloužil pár facek. To ale neznamená, že všichni psychologové jsou stejní idioti.

Klidně i za pomoci vhodné medikace, jsou takové léky, co můžeš i v těhotenství.

Jen ti je nesmí předepisovat obvoďák, zejména pokud má tendenci psát neurol a podobná sedativa. Ale ošetřující psychiatr. Jsou i tací, co se přímo specializují na farmakoterapii v těhotenství a při kojení.

Praktické tipy třeba zde

https://www.kosmas.cz/…tehotenstvi/
https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama