Neplánované těhotenství - foto-dokumentace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yngvild
Nováček 7 příspěvků 26.12.16 12:50
Neplánované těhotenství a potrat - foto-dokumentace

Ahoj,

předně se omlouvám, že to píšu sem, ale nenapadá mě lepší způsob, jak to řešit.

Jsem studentka umělecké školy a pro svou foto-dokumentaci hledám dívku/ženu (klidně i pár), co neplánovaně otěhotněla a chce jít na potrat.

Tento projekt chystám pro jedno centrum ve Vídni, které se zabývá tématem potratu. Cílem dokumentu je zachytit realistickým způsobem kritickou situaci ženy (páru), kvůli kterému se pro to rozhodla/li a tímto destigmatizovat tohle téma, které určitým způsobem odsuzuje ženy v případech, kdy člověk nahlíží na věci jen z jedné strany mince.

Chtěla bych uchopit téma čistě dokumentárně bez jakéhokoliv ovlivňování nebo odsuzování a neutrálně podat takto složitý životní příběh.

Děkuji moc těm, co se mi ozvou na email: **@gmail.com

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 26.12.16 13:18

@Yngvild no tak to hodně štěstí…nevím, jak se to dá pomocí focení lidí destigmatizovat :think: možná by nebylo špatné začít studiem sociologie a psychologie, než něco podobného pustíš do světa… :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 13:22

@Yngvild nějak nechápu, co chceš fotit? Můj utrapeny vyraz, neštěstí v očích, v pohledu tvář bez úsměvu? Fakt nevim.

Otehotnela jsem přes HA neplánovaně, děti už mám. Zítra mám termín miniinterupce a nechápu, co by mě přimělo se u toho nechat fotit. Bohužel si miminko nechat z vícero důvodů nemůžeme, což neznamená, že bysme nechtěli a rozhodně s tím nejsem smirena.
Anonym - choulostivé

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 26.12.16 13:27
@Anonymní píše:
@Yngvild nějak nechápu, co chceš fotit? Můj utrapeny vyraz, neštěstí v očích, v pohledu tvář bez úsměvu? Fakt nevim.Otehotnela jsem přes HA neplánovaně, děti už mám. Zítra mám termín miniinterupce a nechápu, co by mě přimělo se u toho nechat fotit. Bohužel si miminko nechat z vícero důvodů nemůžeme, což neznamená, že bysme nechtěli a rozhodně s tím nejsem smirena.
Anonym - choulostivé
:hug:

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 26.12.16 13:29
@Anonymní píše:
@Yngvild nějak nechápu, co chceš fotit? Můj utrapeny vyraz, neštěstí v očích, v pohledu tvář bez úsměvu? Fakt nevim.Otehotnela jsem přes HA neplánovaně, děti už mám. Zítra mám termín miniinterupce a nechápu, co by mě přimělo se u toho nechat fotit. Bohužel si miminko nechat z vícero důvodů nemůžeme, což neznamená, že bysme nechtěli a rozhodně s tím nejsem smirena.
Anonym - choulostivé

autorka prostě děti ani rodinu nemá…nemá ani vzdělání a zkušenosti na to, aby jisté věci chápala…chce přinést něco originálního, ale toto je prostě šlápnutí vedle ;)

Za mě byl lepší ten počin, kdy jedna holčina z UMPRUMky udělala výstavu maleb, vytvořených svou menstruační krví :P

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 26.12.16 13:51
@Anonymní píše:
Anonym - choulostivé

hodně štěstí :hug:

Yngvild
Nováček 7 příspěvků 26.12.16 13:52

Tohle je přesně příklad jednostranné reakce, o které jsem se zmiňovala ve svém příspěvku. ;)

Nepleťte si dokumentační tvorbu a volné umění, co se týče maleb.

Přeji krásný den,

Y.

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 26.12.16 13:53

@Yngvild chceš si vyfotit jak na sebe ženská s chlapem řvou kdo z nich nedával pozor? Nebo to jak ženská počítá peníze a přemýšlí jestli vůbec na potrat má? Nebo si chceš vyfotit 17 letou holku co hledá kamarádku která je plnoletá aby jí doprovodila na potrat?
když to chceš fotit zkus otěhotnět a vyfot sama sebe

Yngvild
Nováček 7 příspěvků 26.12.16 13:53
@reinkarnace píše:
autorka prostě děti ani rodinu nemá…nemá ani vzdělání a zkušenosti na to, aby jisté věci chápala…chce přinést něco originálního, ale toto je prostě šlápnutí vedle ;)Za mě byl lepší ten počin, kdy jedna holčina z UMPRUMky udělala výstavu maleb, vytvořených svou menstruační krví :P

Tohle je přesně příklad jednostranné reakce, o které jsem se zmiňovala ve svém příspěvku. ;)

Nepleťte si dokumentační tvorbu a volné umění, co se týče maleb.

Přeji krásný den,

Y.

Yngvild
Nováček 7 příspěvků 26.12.16 14:07
@ka2ka píše:
@Yngvild chceš si vyfotit jak na sebe ženská s chlapem řvou kdo z nich nedával pozor? Nebo to jak ženská počítá peníze a přemýšlí jestli vůbec na potrat má? Nebo si chceš vyfotit 17 letou holku co hledá kamarádku která je plnoletá aby jí doprovodila na potrat?
když to chceš fotit zkus otěhotnět a vyfot sama sebe

Reagujete na mě agresivně a já to přijímám a rozumím, protože vidím (dle toho, co píšete), v jaké jste situaci.

Vím, že je tohle citlivé téma, proto jsem se rozhodla napsat „inzerát“ sem, kde se kdokoliv může anonymně rozhodnout, co napíše nebo zda se mi ozve. Původně jsem hledala někoho ve svém okolí, s kým si můžu o tom popovídat, protože písmenkami na internetu rozhodně nepoznáte, jak to ten člověk myslí a jak se u toho tváří. Nebudu již dále vysvětlovat.

Přeji Vám, ať se věci vyvinou jak nejlépe budou moct.

Y.

Yngvild
Nováček 7 příspěvků 26.12.16 14:28
@Anonymní píše:
Anonym - choulostivé

Některé lidi vidí potrat jako čin, pro který se žena rozhodla bezcitně. Smyslem mé dokumentace je právě ukázat jim, že tak to vždy není. Že ačkoli by si přála si dítě nechat, tak musí kvůli mnoha okolnostem potratit. Přesně tak, jak to je ve Vašem případě.

Přeji Vám hodně sil,

Y.

Nadavilero
Závislačka 4182 příspěvků 26.12.16 14:33

@Yngvild nenapadlo tě, že pro tu dotyčnou (nebo pár) je to dost osobní a intimní a nepříjemná věc? Že se musí rozhodnout o UKONČENÍ těhotenství?! Aspoň na chvíli se do toho snaž vžít a pak si uvědomíš, co žádáš a jaká je to nehorázná drzost a blbost!! Každá taková (normální) žena je z toho nešťastná a určitě nemá nejmenší zájem se nechat fotit a zveřejňovat někde svůj obličej spojený s potratem :,(
Je vidět, že jsi mladá a nemáš o tomhle ani šajn :nevim:

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 26.12.16 14:36
@Yngvild píše:
Některé lidi vidí potrat jako čin, pro který se žena rozhodla bezcitně. Smyslem mé dokumentace je právě ukázat jim, že tak to vždy není. Že ačkoli by si přála si dítě nechat, tak musí kvůli mnoha okolnostem potratit. Přesně tak, jak to je ve Vašem případě.

Přeji Vám hodně sil,

Y.

Promiň, ale za mne je to blbost. Pokud je někdo skálopevně přesvědčen, že je potrat špatný, tak ho pár srdcervoucich fotek o opaku nepřesvědčí. Stačí, když si projdes pár zdejších diskusí- někdo potrat v určité situaci schválí a někdo pro něj nemá pochopení za žádných okolností. A plánovaně potratit nikdo nemusí, jen je to pro někoho ta lepší že všech špatných možností. A za sebe pravím, že bych se na takový dokument podívat nechtěla a nepodívala.

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 26.12.16 14:42
@Yngvild píše:
Reagujete na mě agresivně a já to přijímám a rozumím, protože vidím (dle toho, co píšete), v jaké jste situaci.

Vím, že je tohle citlivé téma, proto jsem se rozhodla napsat „inzerát“ sem, kde se kdokoliv může anonymně rozhodnout, co napíše nebo zda se mi ozve. Původně jsem hledala někoho ve svém okolí, s kým si můžu o tom popovídat, protože písmenkami na internetu rozhodně nepoznáte, jak to ten člověk myslí a jak se u toho tváří. Nebudu již dále vysvětlovat.

Přeji Vám, ať se věci vyvinou jak nejlépe budou moct.

Y.

reagujeme agresivně? holka ty opravdu nevíš o čem vůbec mluvíš, pokud chceš fotit zoufalství jed do Afriky tam je ho dost.
Pokud by jsme reagovali agresivně tak ti na tvrdo napíšeme co si o tobě myslíme a nebudeme se ti to snažit vysvětlit

ivvet
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 26.12.16 14:46

@Yngvild není to vůbec nic originálního! Takových fotodokumentací i filmů je spousta. Některé se i promítaly dětem ve škole!

A pro žádnou ženu muset jít na potrat není ani potěšení ani radostné rozhodnutí! :(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >