Neplánované těhotenství s přítelem cizincem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Selgie
Povídálka 44 příspěvků 10.02.17 19:46
Neplánované těhotenství s přítelem cizincem

Po půl roce vztahu s přítelem jsem neplánovaně otěhotněla a teď řeším, co bude dál. Bydlíme spolu krátce a já si čím dál víc neumím představit společnou budoucnost. Přítel je cizinec, má tady zatím pouze krátkodobý pobyt a práci, která je z mého pohledu velmi nejistá, ačkoliv peníze vydělá. Když jsem mu „novinu“ oznámila, nejdříve se tvářil, že se ho to netýká, ale poté mi vyjádřil podporu a řekl, že se o nás postará. Jenže při té příležitosti z něj vypadlo i to, že už jedno dítě z předchozího vztahu má, což mě samozřejmě v této situaci ranilo o to víc. Já osobně se na dítě zatím necítím, v práci jsem teprve rok a chci ještě cestovat a našetřit si peníze do budoucna, což se mi zatím příliš nepodařilo. Na druhou stranu si říkám, že mm na dítě „věk“ a život není jen o věčném bavení se a cestování, z potratu mám strach. Ale mám i strach z budoucnosti, pokud si dítě nechám. Neumím si představit společné fungování, protože přítel nemá pevnou pracovní dobu, někdy maká od nevidím do nevidím i o víkendech, nebudu se na něj moct spolehnout v hlídání ani zařizování čehokoliv. Jeho rodina žije na jiném kontinentě a moje máma má sama časově náročnou práci. Vychází mi, že na všechno, krom fin. zajištění, budu nejspíš sama a takový život nechci. Navíc se obávám i toho, že by mu nemuseli jednoho dne pobyt prodloužit. Mám panickou hrůzu z toho, že bych zůstala s dítětem sama. Co byste v podobné situaci udělaly vy? PS. Poučení o antikoncepci prosím vynechte, běžně používáme kondom a jednou to přítel prostě „podělal“ a po prvním styku pokračoval bez něj, Postinor, který jsem si druhý den vzala, bohužel nezafungoval, jak měl. :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 10.02.17 19:50

Dítě s cizincem, ani bych nevěděla, jestli mu bude pobyt prodloužen? Pak nemáš nic naspořeno, chlap taky není 100% s penězi. Šla bych na potrat, ale je už pozdě, jako vždy. Čili nic. Do práce, zařídit bydlení, zázemí, a počítat jednou s tím, že s tím dítětem vážně zůstanu sama.

Ice79
Závislačka 2656 příspěvků 10.02.17 19:51

Jéžiš, snad to není nějaký Mohamed. 8o Mrzí mě tvá situace, ale dost dobře nechápu, co čekáš za rady. :nevim:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29692 příspěvků 10.02.17 19:52

Jako co myslíš, že tu někdo za Vás oba vymyslí. To si s ním hlavně vyříkej doma s ním, jakou míru pomoci očekáváš. Když jste si byli dobří na sex, tak se taky poperte s následky. Pokud zůstaneš sama, nebudeš první ani poslední, v prvé řadě je tu žádoucí se obrátit na svoji rodinu. I když maminka pracuje. Pokud odjede, tak smolík, riziko výběru. Dobrá zpráva je alespoň ta, že nebude patrně chtít střídavku. :lol:

Uživatel je onlinetruelly
Závislačka 3015 příspěvků 10.02.17 19:55

Mě by jen zajímalo proc s někým takovym vůbec spíš, když vis to, co si nám sem napsala…Proč jsi riskovala otěhotnění s člověkem o kterém toho evidentní moc nevis. Nechápu :think:

Selgie
Povídálka 44 příspěvků 10.02.17 19:56

@hudečice Zatím mu vždy prodloužen byl, u krátkodobého to funguje tak, že se obnovuje každý rok a až po určité době lze žádat o dlouhodobý. Do té doby mu zbývají ještě dva roky. Nemůžu spoléhat na to, že mu ho prodlouží automaticky. Znám případ, že po 3 letech ho už neprodloužili. Přítel je tu zatím 5. Na potrat pozdě není, jsem v 6. týdnu.

Příspěvek upraven 10.02.17 v 20:01

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 10.02.17 19:56
@truelly píše:
Mě by jen zajímalo proc s někým takovym vůbec spíš, když vis to, co si nám sem napsala…Proč jsi riskovala otěhotnění s člověkem o kterém toho evidentní moc nevis. Nechápu :think:

Bo :mrgreen:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29692 příspěvků 10.02.17 19:57
@truelly píše:
Mě by jen zajímalo proc s někým takovym vůbec spíš, když vis to, co si nám sem napsala…Proč jsi riskovala otěhotnění s člověkem o kterém toho evidentní moc nevis. Nechápu :think:

protože je…hloupá.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2305 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 19:58

Větší hrůzu, než z neprodloužení pobytu, bych měla z toho, že bude chtít dítě odvézt kamsi do tramtárie. Že na to budeš sama, to je bohužel celkem reálné a jediné, co se ti dá poradit, je začít se na to připravovat - finančně, psychicky, požádat mámu alespoň o minimální pomoc. Aspoň víš dopředu a uvědomuješ si, s kým sis dítě udělala a víš s čím můžeš počítat, než holky, jejichž partner se záhadně změní po narození mimča, případně po pozitivním testu.

Selgie
Povídálka 44 příspěvků 10.02.17 19:58

@truelly Jak jsi přišla na to, že o něm „evidentně moc nevím“? Spím s ním, protože ho miluju a mám s ním vztah, to je snad normální. Ty snad spíš vždycky až s někým, s kým jsi si na 100% jistá, že chceš dítě? Vážně nepotřebuju moralizování a rady typu, že jsem měla žít v celibátu, chci znát názory a případně zkušenosti těch, co dejme tomu řešily něco podobného.

Innocence
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 10.02.17 19:59

Šla bych na potrat a poohlédla se po perspektivnějším partnerovi do budoucna.

Uživatel je onlinetruelly
Závislačka 3015 příspěvků 10.02.17 19:59

@Burj Chalifa jako jiného vysvětlení nemam. Takový si Lena nezodpovědnost sama k sobe i k tomu dítěti :zed:

cecetka
Echt Kelišová 7855 příspěvků 10.02.17 20:02
@Ice79 píše:
Jéžiš, snad to není nějaký Mohamed. 8o

To by o to dite mohla za par let i prijit :(

axelina
Závislačka 2606 příspěvků 10.02.17 20:04

@Selgie Já osobně bych šla na potrat (šla jsem 2× není to nic hrozneho)…ne kvuli tomu že je to cizinec ale prostě z duvodu že si ráda tyhle životní kroky plánuji sama…stane se to za život spoustě ženských že nechtěně otěhotní tak si z toho nic nedělej…

Erwel
Nováček 7 příspěvků 10.02.17 20:05

Vím, že je to teď těžká situace. Já jsem bydlela měsíc s dcerou (po tom, co se narodila) u rodičů. Mají celkem malý byt, takže to bylo celkem obtížné, naštěstí se máme všichni rádi a zvládli jsme to v dobrém. Přítel začal pracovat chvilku před porodem a abych řekla pravdu, dopředu jsme neměli skoro nic připravené. Všechny mé peníze jsem utratila za věci pro dceru. Na potrat jsem nechtěla jít. Musím ale říct, že jsem strašně ráda, že ji máme. Život s ní dává najednou větší smysl. :) A být sama s dítětem? Zvládlo to už toolik lidí
a Vy to zvládnete určitě také. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >