Neplánované těhotenství ve 22 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 16:18
neplánované těhotenství ve 22 letech

Ahoj, spíše se potřebuju jen vypovídat. Je mi 22, s přítelem jsme spolu rok a půl. Já jsem ve třeťáku na VŠ, přítel pracuje. Měli jsme v plánu si od prázdnin najít podnájem, já chtěla chodit na brigádu a u toho dodělat školu ( vím, že půjdu ke státnicím nejdřív v lednu). O rodině a dětech jsme se bavili prakticky od začátku vztahu, vpodstatě jsme měli v plánu, že ja půjdu po škole na rok až dva do práce a pak, že bychom už děti chtěli. Prostě jsme rodinu plánovali relativně brzy. Nicméně jsem ted zjistila, že jsem těhotná. Děti jsem od jakživa chtěla a vlastně mám na jednu stranu velkou radost a moc se těším. Přítel je taky moc rád…jenže na druhou, což je asi v mojí situaci přirozené se taky strašně bojím, jestli zvladnu dodělat školu, jestli to zvládneme finančně atd. Navíc bych teď potřebovala zvládnout do června normálně chodit do školy, na praxi a pak zkouškové a dodělat bakalářku, aby mi zbyly pak „jen“ státnice, ale vůbec nevím, co budu dělat, jestli mi bude zle a tak a ja budu muset přerušit…Vím, že je to můj problém a vpodstatě se na nic neptam :roll:. Jen jsem se z toho potřebovala vypsat a asi jen slyšet, že ne vždy se to všecko povede podle plánu a že se to dá zvládnout :srdce: Děkuji za přečtení :kytka:

Reakce:
xjuklickova
Kelišová 5270 příspěvků 05.03.19 16:24

To zvládnete. Mnoho štěstí

Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 05.03.19 16:26

Myslím, že zvládnou se dá téměř všechno, jen se musí opravdu chtít ;) Máš můj obdiv, že si miminko necháš, ne každá by to udělala a myslím, že nebudeš litovat, ač to někdy bude těžký, hlavně ze začátku. Nebudeš první ani poslední těhulka na VŠ a spoustě holek je v těhotenství dobře a dělají vše jako dřív. Tak držím palce :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 16:27

Ahoj :mavam: neboj se, to zvladnes 8) mě je 19,za 2mesice maturuju a jsem neplánovaně v 9tt..taky jsme byli v šoku, ale s přítelem jsem přes 2 roky.. Rok a půl spolu bydlíme, je mu 25 vydělává takže to určitě vše zvládneme. A vy taky :P kdyby si chtěla se vypovídat do zpráv ozvi se já ti napíšu :dance:

hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 05.03.19 17:02

Já to měla takhle loni. Otěhotněla jsem během února a státnicovala na podzim. V mém případě to bylo těžší, protože jsem dojížděla do školy dvě hodiny tam i zpět. Naštěstí jsem měla jen dvě hodiny týdně. Tělo si zvyklo a nevolnosti přicházeli až s příchodem domů :palec: . Důležité je snažit se být co nejvíce v klidu, ale ne vždy to jde. Ale zvládnout se to dá :mavam:

Adula99
Kecalka 130 příspěvků 05.03.19 17:05

Ahoj:) me je 19 a jsem ve 32tt:) vsechno se da zvladnout a neboj, na tehotenske nevolnosti se da vyzrat:) taky jsem studovala VS. Ja nakonec prerusila, ale v zari nastupuju na dalkove studium:) kdyby sis chtela popovidat, napis:) budu rada:) :srdce:

hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 05.03.19 17:06

Ještě mě napadl jeden bonus. Učitelé se tak u státnic nebo zkoušek bojí, že porodíš/potratíš, že jsou hodně tolerantní a víc toho odpustí. :lol:

Ginella
Kecalka 249 příspěvků 05.03.19 17:26

Neboj se, školu určitě zvládneš. Gratuluju a držím palce. :kytka:

modravlocka
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 05.03.19 17:42

No tak rozhodně to není žádná tragédie. Máš výrazně lepší pozici než sedmnactka bez maturity. ;) Být Tebou, zkusím pořádně zabrat a státnice sfouknout v řádném termínu. Tak zle, abys kvůli tumu musela přerušit školu, Ti s největší pravděpodobností nebude. Kdybys měla doma druhé dítě, musela bys i jako těhotná s nevolnostmi normalne fungovat.

Kristynka22
Kecalka 454 příspěvků 05.03.19 17:46

Mně je taky 22, mimčo bylo překvapení, chodím na výšku (mám to ale dálkově, škola cca. 4× do měsíce) a termín mám za 3 týdny a v pohodě zvládám, ani se nemusím snažit :D Jen teda porodím a budu muset zvládnout zkouškové s měsíčním, dvouměsíčním miminkem, což bude asi masakr, v šestinedělí řešit učení, ale uvidíme. Jinak když si dojdeš na studijní s těhu průkazkou, můžeš si dát individuál. U mě ve škole si pak oběháš profesory a domluvíš se zvlášť co a jak, např. já kolikrát nemohla na výuku, protože v půlce těhu jsem měla komplikace, všichni mi díky individuálu vyhověli a nepožadovali např. 80% účast na přednáškách/seminářích, a pokud by byly nějaké zápočty v době, co budu v porodnici nebo čerstvě doma, tak mi dají jiný termín než třídě atd., takže doporučuji se jít poptat na studijní :kytka:

Lonika86
Nováček 2 příspěvky 05.03.19 18:20

Ahoj, když budeš chtít, tak to určitě půjde :) Já jsem jako těhotná pracovala jako učitelka na plný úvazek a do toho zvládala dálkové studium angličtiny, domácnost i soukromý život. V prvním trimestru se mi nevyhla velká únava ani nevolnosti. Rodila jsem na konci října, takže uprostřed semestru a ještě v šestinedělí (dítě mělo každý den koliky a i hodiny proplakalo) šla psát písemku ze syntaxu, abych se přinutila a aspoň něco učila. Bylo to náročné vše dohnat, ale zkouškové jsem nakonec zvládla a doufám, že tento semestr bude lepší. Důležité je činnosti neodkládat a studovat průběžně a nenechat si ujet vlak… Držím place :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 20:42

Já ti k tomu asi napíšu jen to, že jsem ve 22 letech porodila druhé dítě :lol: První se narodilo o rok dříve a také bylo velké překvapení. Zvládneš to :hug: Miminko je dar a je úžasné být maminkou :srdce: Teď je mi 25 a moc si to užívám. :) Držím palce, ať dotáhneš do konce i tu školu, já to bohužel vzdala a dodnes toho lituji.

Váš příspěvek
Reklama