Reklama

Neplatí alimenty - co mám dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 10:37
Neplatí alimenty-co mám dělat?

Ahoj, potřebovala bych radu.Ex mi už delší dobu fláká alimnety ne, že mi je vůbec nedává, ale dá mi třeba dvě stovky abych zavřela pusu. Dělá to už takhle přes rok. Někdy se stane, že mi dá celou částku, ale zřídka. Nechci ho hned udávat, ale peníze mi fakt chybí. Dva tisíce, co má stanovené opravdu nestačí ani z půlky, toho co mě stojí dcera. U soudu mi bylo řečeno, že mám nárok na víc než jsem si řekla a já blbec to nechtěla. Dohodli jsme se jen na tich dvou tisícovkách :zed: a od té doby to dělá takhle.Jak by jste to řešili vy?

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 10:40

Udat na soud a chtít i zvýšení částky.

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 24.01.17 10:41

Tak si podej žádost o zvýšení alimentů, píšeš že ani ty dva tisíce co ti má dávat nestačí, platí jak když neplatí tak bych do toho šla, spočítej mu kolik ti dluží a dolož to taky. Nevím jestli jde podat TO když ti dává asponˇněco :nevim:

Maja Z
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 24.01.17 10:42

Pokud jsi s těma 2000 spokojená (pokud by platil jak má), tak mu řekni, že začne buď okamžitě platit jak má, nebo ho udáš a zároveň si ještě požádáš o navýšení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 10:45

Tady je problém i tom, že si žádné doklady o tom, že platí nevedem.Bude to slovo proti slovu…Už jsem mu s tím vyhrožovala několikrát a bez reakce.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47704 příspěvků 24.01.17 10:56
@Anonymní píše:
Tady je problém i tom, že si žádné doklady o tom, že platí nevedem.Bude to slovo proti slovu…Už jsem mu s tím vyhrožovala několikrát a bez reakce.

on musí prokázat, že ti to zaplatil

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 24.01.17 10:59

Jdi k soudu a požaduj placení alimentů s důkazy a ještě si je nech zvýšit. To znamená na účet nebo složenkou.
Navíc pokud on nemá důkazy, že to zaplatil, tak spíš jsi ve výhodě ty.
Pokud tedy pracuje, můžeš jít s rozsudkem za exekutorem, ať mu to strhávají přímo z výplaty.

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 24.01.17 10:59
@Anonymní píše:

Buď v klidu, on musí prokázat že zaplatil, pokud v ruce nic nemá tak ti bude muset doplatit vše i když ti třeba něco dal, to ti to dával jen z ruky do ruky? Tak to je pro něj blbý, to ho můžeš v klidu udat a nezmůže nic.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 11:20
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu.Ex mi už delší dobu fláká alimnety ne, že mi je vůbec nedává, ale dá mi třeba dvě stovky abych zavřela pusu. Dělá to už takhle přes rok. Někdy se stane, že mi dá celou částku, ale zřídka. Nechci ho hned udávat, ale peníze mi fakt chybí. Dva tisíce, co má stanovené opravdu nestačí ani z půlky, toho co mě stojí dcera. U soudu mi bylo řečeno, že mám nárok na víc než jsem si řekla a já blbec to nechtěla. Dohodli jsme se jen na tich dvou tisícovkách :zed: a od té doby to dělá takhle.Jak by jste to řešili vy?

Má plat od zaměstnavatele?

Konnny
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 24.01.17 12:01

To nejsou peníze tvoje, ale dítěte, proto bych vůbec nepoužívala výraz udávat ho, ale zajistit dítěti výživné, na které má nárok. Šetříš chlapa, ale poškozuješ dítě.
Výživně bych si nechala vyměřit soudně - má to i jinou váhu. Podat žádost k soudu o stanovení výživného, je to bezplatné, sepíšou to s tebou i na OSPOD, když je požádáš.
Potom kdyby neplatil, normálně se obrátit na policii s tím že dluží na výživném, případně se ještě předtím opět poradit na OSPOD.
Bez peněz se žije těžko a takhle se ti akorát směje do očí.

canaglia
Závislačka 3615 příspěvků 24.01.17 12:05

Vymáhat tu část alimentů, které zaplatil, je podvod, takže do toho se nepouštěj, mohlo by se ti to šeredně vymstít.
Jinak podávat exekuci je blbost v této fázi, jen budete krmit další příživníky.
Pošli mu dopis s doručenkou, kde rekapituluješ platby, vyčíslíš dluh a vyzveš ho ke splacení dlužné částky spolu s řádným výživným do určité doby s tím, že pokud nesplní, pak se obrátíš na exekutora.
Další možnost je přenést na něj nějaké náklady tím, že bude mít dítě u sebe více a zjistí, co dítě stojí. Ty tím něco ušetříš.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama