Neplatí alimenty, co určí soud?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 20:28

Neplatí alimenty, co určí soud?

Zdravím holky, zajímaly by mě zkušenosti těch, které to zažili nebo zrovna řeší. Mám s bývalým přítelem 4letou dceru, nejsme spolu už od porodu jelikož je to magor a psychopat. Už od prvního měsíce jsem musela dát alimenty přes soud, tudíž exekučně na plat, to funguje pokud má zrovna práci. Poslední čtyři měsíce však nepřišla ani koruna, z jeho strany žádná snaha a doslova cíleně alimenty neplatí. Byla jsem na něj podat trestní oznámení za neplacení alimentů. Jeho reakce byla taková, že jsem narušená a že mi dnes poslal 200kč jakož snahu o placení. A dluh podle jeho slov bude splácet po 200kc měsíčně s tím, že schválně nepracuje a dělá ze sebe sociální případ. Hodnotí to v dnešní době soud jinak než dřív? Bude se dívat na to, že z jeho strany je to vše schválně a to že zaplatí 200kc tím se chce jen vyhnout obvinění, že nemá snahu? Prosím co s tím? Děkuji za všechny odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2169
7.1.22 20:59

Nejlépe si to nechat psát ve zpravach jako důkaz.. To že cíleně neplatí atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7190
7.1.22 21:03

No, to je celkem složitá problematika… ano, bere se Snaha u lidí, co „nemají práci“, pak bude na tobě zjistit, že ji má.. soud ho sice vyslechne, ale v terénu fakt nepátrá, max. rozešle žádosti…
i u trestního stíhání se právě posuzuje ta „snaha“ a je to dost individuální, kdy se dá zahájit tr. stíhání.. obecně po 4 měsících neplacení.. ale jsou takoví, co schválně každý čtvrtý měsíc právě pošlou jen pár stovek, to se pak (ze strany policejního orgánu) řeší individuálně se státním zástupcem, jestli to vidí na žalobu nebo ne…
tr. oznámení podat můžeš, pokud to splňuje právě to neplacení 4 měsíců (nebo záměrné „zaplacení“ části jen ze zištných důvodů), na OOP mají povinnost ti tr. oznámení přijmout, vem rozsudek a doklady co platil, pak bude záležet na OSZ a soudu, jak se k tomu postaví.. zažila jsem většinou podmíněné tresty, ale při recidivě už i nepodmíněné a u případů jako je tvůj je to tak 50-50 záleží na koho natrefíš, tr. zákoník mluví jasně (mrkni na § 196), napiš mu, že jdeš v pondělí dát TO a uvidíš, zda ti pošle něco víc nebo ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 21:04

Jasně že to budou brát v potaz. Soudce není hlupák a ví že 200 není snaha. Plat mu vypočítají podle jeho vzdělání a nabízeních pozic v celé ČR, takže je jedno že nepracuje a z toho mu alimenty vypočítají. Pokud je nebude platit tak je pak postup jasný - další trestní oznámení - pravděpodobně dostane podmínku, nebude platit dál - tak půjde sedět. A ono mu to jednou dojde že platit musí. Ale ty musíš teda co 3 měsíce na policii pokud nezaplatí VŠE (ano, počítá se i to pokud platí méně než má určeno, stejně je to trestný čin).
Tohle je má zkušenost s neplatičem co pracoval na černo. Vypočítali mu to podle jeho vzdělání a toho že na jeho vzdělání je xx pozic za xx peněz a hotovo. Neplatil tak se chodilo co 3 měsíce na policii (i když zaplatil méně než měl) a potřetí šel sedět. Od té doby platí jak má do koruny.

• Citovat
  • Nahlásit
5361
7.1.22 21:58
@Lucy75 píše:
No, to je celkem složitá problematika… ano, bere se Snaha u lidí, co „nemají práci“, pak bude na tobě zjistit, že ji má.. soud ho sice vyslechne, ale v terénu fakt nepátrá, max. rozešle žádosti…
i u trestního stíhání se právě posuzuje ta „snaha“ a je to dost individuální, kdy se dá zahájit tr. stíhání.. obecně po 4 měsících neplacení.. ale jsou takoví, co schválně každý čtvrtý měsíc právě pošlou jen pár stovek, to se pak (ze strany policejního orgánu) řeší individuálně se státním zástupcem, jestli to vidí na žalobu nebo ne…
tr. oznámení podat můžeš, pokud to splňuje právě to neplacení 4 měsíců (nebo záměrné „zaplacení“ části jen ze zištných důvodů), na OOP mají povinnost ti tr. oznámení přijmout, vem rozsudek a doklady co platil, pak bude záležet na OSZ a soudu, jak se k tomu postaví.. zažila jsem většinou podmíněné tresty, ale při recidivě už i nepodmíněné a u případů jako je tvůj je to tak 50-50 záleží na koho natrefíš, tr. zákoník mluví jasně (mrkni na § 196), napiš mu, že jdeš v pondělí dát TO a uvidíš, zda ti pošle něco vícnebo ne…

Tohle nesmíš, to lze kvalifikovat jako vydírání. Pošli spíše písemnou výzvu se lhůtou na splnění na doručenku s tím, že v případě neplnění budeš vymáhat právní cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6712
7.1.22 22:37
@Anonymní píše:
Zdravím holky, zajímaly by mě zkušenosti těch, které to zažili nebo zrovna řeší. Mám s bývalým přítelem 4letou dceru, nejsme spolu už od porodu jelikož je to magor a psychopat. Už od prvního měsíce jsem musela dát alimenty přes soud, tudíž exekučně na plat, to funguje pokud má zrovna práci. Poslední čtyři měsíce však nepřišla ani koruna, z jeho strany žádná snaha a doslova cíleně alimenty neplatí. Byla jsem na něj podat trestní oznámení za neplacení alimentů. Jeho reakce byla taková, že jsem narušená a že mi dnes poslal 200kč jakož snahu o placení. A dluh podle jeho slov bude splácet po 200kc měsíčně s tím, že schválně nepracuje a dělá ze sebe sociální případ. Hodnotí to v dnešní době soud jinak než dřív? Bude se dívat na to, že z jeho strany je to vše schválně a to že zaplatí 200kc tím se chce jen vyhnout obvinění, že nemá snahu? Prosím co s tím? Děkuji za všechny odpovědi.

Na tohle by byla nejlepší kastrace a nucené práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66458
8.1.22 09:04

Ty můžeš zažádat o náhradní alimenty od státu.. vymáhat je budou po něm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu