Neplatící nájemníci a zadržení věcí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  11.04.18 16:49
Neplatící nájemníci a zadržení věcí

Zdravím, máme v bytě nájemníky, kteří nám nezaplatili již druhý nájem, běží jim 3 měsíční výpovědní lhůta. Na internetu jsem se dočetla, že je možné zadržet nájemcům movité věci do doby než uhradí dlužnou částku, máte s tím někdo zkušenosti? Moc si to nedokážu totiž představit, to mám jako jít do toho bytu a vzít jim postel, televizi atd.?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18537 příspěvků 11.04.18 16:55

Do toho bytu jim vstoupit nesmíš, jedině by tě tam pustili :nevim: A takoví lidé si většinou z toho, že bys jim vzala televizi nic nedělají, stejně už dluží všude. Komunikují s tebou?

Šarlota4
Echt Kelišová 9443 příspěvků 11.04.18 17:06

Vyprdla bych se na ne. At si to dobydli a reste to soudne. Naridi exekuci.

pikola
Neúnavná pisatelka 18537 příspěvků 11.04.18 17:08
@Šarlota4 píše:
Vyprdla bych se na ne. At si to dobydli a reste to soudne. Naridi exekuci.

No to nařídí, ale třeba za rok a co když neodejdou ani když jim vyprší smlouva? Řešila jsem to před pár lety, vůbec to není tak jednoduché.. I exekuce se může táhnout roky a nic z nich nedostaneš.

Anonymní  11.04.18 17:11

@pikola Já spíše ani nevím zda ty věci mohu zadržet jen tak, nebo až když jim uplyne ta výpovědní doba a už nebudou nájemci toho bytu

xacxa
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 11.04.18 17:27

A měli jste na začátku nějakou kauci ve výši jednoho či více nájmů? Pokud ano, tak nic nedluží, jelikož tyto kauce slouží právě na výpovědní lhůtu.

Anonymní  11.04.18 17:29

@xacxa Ano byla kauce ve výši jednoho nájmu

Šarlota4
Echt Kelišová 9443 příspěvků 11.04.18 17:38
@pikola píše:
No to nařídí, ale třeba za rok a co když neodejdou ani když jim vyprší smlouva? Řešila jsem to před pár lety, vůbec to není tak jednoduché.. I exekuce se může táhnout roky a nic z nich nedostaneš.

To mas pravdu, ale treba predzalobni vyzva od advokata by je mohla popostrcit.

Šarlota4
Echt Kelišová 9443 příspěvků 11.04.18 17:40
@xacxa píše:
A měli jste na začátku nějakou kauci ve výši jednoho či více nájmů? Pokud ano, tak nic nedluží, jelikož tyto kauce slouží právě na výpovědní lhůtu.

to neni pravda. Vratna kauce slouzi jako zastava pro pripadne poskozeni bytu a vybaveni. Po domluve lze kauci umorit najem. Ale pokud se nedohodli, tak by meli standardne platit najem. Kauce se povetsinou vraci pri predani bytu a vyuctovani vsech poplatku v hotovosti.

xacxa
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 11.04.18 18:05
@Šarlota4 píše:
to neni pravda. Vratna kauce slouzi jako zastava pro pripadne poskozeni bytu a vybaveni. Po domluve lze kauci umorit najem. Ale pokud se nedohodli, tak by meli standardne platit najem. Kauce se povetsinou vraci pri predani bytu a vyuctovani vsech poplatku v hotovosti.

Kauce ve výši nájmu slouží k umoření nájmu, nastuduj si to. A neříkej že něco není pravda a zeptej se realitního makléře. Za případné škody se skládá jistina, ale kauce ve výši nájmu je na nájem. Je trošku blbost dávat kauci třeba 24 tisíc na přemalování zašpiněné stěny, nebo praskliny v linoleu. A pokud jste se seboun echali někdy takto vy*ebat, tak je to vaše blbost. A můžete mi psát jaká je to blbost, ale já vím kde je pravda, já v podnájmu bydlela a poslední měsíc jsem nemusela platit nájem ani energie, jelikož se to vzalo právě z kauce, a byla mi vrácena i částka na opravy a ještě přeplatek za energie ;)

xacxa
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 11.04.18 18:10
@Anonymní píše:
@xacxa Ano byla kauce ve výši jednoho nájmu

V tom případě jestli nezaplatili 2×, tak dluží nájem jeden. A pokud nezaplatili tak ty jako majitel a pronajímatel je můžeš nechat vystěhovat a nemusíš jim ani dávat výpovědní lhůtu, jelikož porušili nájemní smlouvu.
 https://www.dtest.cz/…ni-najemneho?…

Šarlota4
Echt Kelišová 9443 příspěvků 11.04.18 18:16

@xacxa prvni odkaz, ktery jsem vygooglila https://www.remaxpro.cz/…jimani-bytu/ ty mluvis o najemnem dopred, ze si pronajimatel pozaduje napr 2 najmy predem, pak mas pravdu, ale kauce (jistota) slouzi pro uhradu skod na majetku ci nedoplatky. Alespon tak to chapu ja. A mela jsem to tak v najmech. Napr 1 najemne predem a vratna kauce 20.000

Šarlota4
Echt Kelišová 9443 příspěvků 11.04.18 18:17

NatyKli
Kecalka 156 příspěvků 11.04.18 18:20

@xacxa Právě že jim výpovědní lhůtu dát musím, jen když by byly pozadu se třemi nájmy tak jim můžu dát výpověď okamžitě, to tak bohužel je

Janli
Závislačka 4651 příspěvků 11.04.18 19:28
@xacxa píše:
Kauce ve výši nájmu slouží k umoření nájmu, nastuduj si to. A neříkej že něco není pravda a zeptej se realitního makléře. Za případné škody se skládá jistina, ale kauce ve výši nájmu je na nájem. Je trošku blbost dávat kauci třeba 24 tisíc na přemalování zašpiněné stěny, nebo praskliny v linoleu. A pokud jste se seboun echali někdy takto vy*ebat, tak je to vaše blbost. A můžete mi psát jaká je to blbost, ale já vím kde je pravda, já v podnájmu bydlela a poslední měsíc jsem nemusela platit nájem ani energie, jelikož se to vzalo právě z kauce, a byla mi vrácena i částka na opravy a ještě přeplatek za energie ;)

Nesmysl. Neraď tam, kde o tom nemáš ani páru. To byla hloupost majitele, že ti toto umožnil.
Zakladatelko, skutečně můžeš zadržet movitou věc až do úplné úhrady dluhu. V tvém případě ovšem doporučuju konzultaci s právníkem. Je to trochu tanec mezi vejci a pokud nemáš nastudované zákony, mohla by jsi si naběhnout. Já to úspěšně praktikuju.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Dítě přejel vláček na rodinném festivalu. Přes snahy záchranářů nehodu nepřežilo

Pětiletého chlapce přejel vláček, který vozí děti. Ačkoliv se ho záchranáři... číst dále >

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama