Neplnění pracovních povinností při OČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 17:16
Neplnění prac.povinností při OČR

Mám, prosím dotaz. Je mou povinností být na pracovním mailu a vykonávat úkoly, když jsem na OČR? Anonym, prosím, ponechat.

Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 22058 příspěvků 19.12.17 17:17
@Anonymní píše:
Mám, prosím dotaz. Je mou povinností být na pracovním mailu a vykonávat úkoly, když jsem na OČR? Anonym, prosím, ponechat.

Podle mě ne. :think:
Ale logicky, s ohledem na vážnost choroby dítěte, bys měla zaměstnavateli nějak vyjít vstříc, pokud je to nutné. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 17:20
@Bábrdl píše:
Podle mě ne. :think:
Ale logicky, s ohledem na vážnost choroby dítěte, bys měla zaměstnavateli nějak vyjít vstříc, pokud je to nutné. :think:

Jedná se o to, že jsem vyřešila spoustu věcí. Jeden e-mail jsem přehlédla. V úkolu je zainteresováno více lidí a všem nám přišel e-mail o tom, že se bude postupovat dle ZP ohledně neplnění prac. povinností. Ostatní jsou normálně v práci.

Fofrník
Závislačka 3588 příspěvků 19.12.17 17:39
@Anonymní píše:
Jedná se o to, že jsem vyřešila spoustu věcí. Jeden e-mail jsem přehlédla. V úkolu je zainteresováno více lidí a všem nám přišel e-mail o tom, že se bude postupovat dle ZP ohledně neplnění prac. povinností. Ostatní jsou normálně v práci.

Za dobrotu na žebrotu. Při OČR rozhodně není tvou povinností cokoliv pracovně vyřizovat. V průběhu OČR tě zaměstnavatel neplatí tak není důvod pracovat a zaměstnavatel to ani nemůže vyžadovat. Tedy může ale v tom případě postupuje protiprávně.

leisa
Kecalka 297 příspěvků 19.12.17 17:54
@Anonymní píše:

Tak postupuj taktéž podle ZP. Ty jsi byla na OČR, tedy jsi byla na tu dobu zproštěna jakékoliv povinnosti vůči zaměstnavateli. Že jsi něco dělala z domova, byla čistě tvoje dobrá vůle, která zřejmě nebude zaplacena. Pokud za zapomenutý email bude někdo zodpovědný, pak ostatní pracovníci, kteří v té době v práci byli a email přehlédli.
Nic víc, nic méně. Ty bys měla být čistá.

Netopirek
Echt Kelišová 8217 příspěvků 19.12.17 18:05

Když jsi na OČR, tak to není tvoje povinnost. Platí tě stát ne zaměstnavatel. Pokud si pracovala, tak si spíš homeofice než OČR

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořící muž z Václavského náměstí: Následovníka Palacha hasili bundami

Policie dnes odpoledne kolem třetí hodiny zasahovala v horní části... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >