Neplodné dny otěhotnení?

Anonymní
22.11.20 12:04

Neplodné dny otěhotnení?

Ahoj holky, vcera mi skoncila menstruace a podle kalendare mam mit dnes neplodny den. S pritelem jsme meli chraneny pohlavni styk, ale protrhl se nam kondom, nejak uprostred, nevim jestli pri sexu, nebo az kdyz si ho pritel sundaval. Bohuzel miminko si ted dovolit nemuzeme, ikdyz bych moc chtela. Pritel me premlouva at si vezmu pilulku po-postinor, ale ja to brat nechci, vsak je to dryl pro telo, hrozne se bojim tech nezadoucich ucinku. Myslite ze v neplodnych dnech muzu otehotnet, nebo si mam radsi vzit tu pilulku? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6139
22.11.20 12:08

V neplodných dnech neotehotnis, ale každopádně nevíš kdy je máš, řídit se podle kalendáře je nesmysl. Takže pokud by byl dítě problém tak bych si ho vzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8286
22.11.20 12:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky, vcera mi skoncila menstruace a podle kalendare mam mit dnes neplodny den. S pritelem jsme meli chraneny pohlavni styk, ale protrhl se nam kondom, nejak uprostred, nevim jestli pri sexu, nebo az kdyz si ho pritel sundaval. Bohuzel miminko si ted dovolit nemuzeme, ikdyz bych moc chtela. Pritel me premlouva at si vezmu pilulku po-postinor, ale ja to brat nechci, vsak je to dryl pro telo, hrozne se bojim tech nezadoucich ucinku. Myslite ze v neplodnych dnech muzu otehotnet, nebo si mam radsi vzit tu pilulku? :nevim:

Dle učebnice máš neplodné dny takže nelze otěhotnět.. nicméně malé a mizivé procento že ovulace proběhla po menstrauci tu je..tělo není stroj a jede si podle svého..ale myslím, že na postinor to není..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 12:09

Můžeš, já tak poprvé otěhotněla… Pilulka nic neudělá, jen rozchází trošku cyklus ale po měsíci se to vrátí zpátky. Žádné nežádoucí účinky jsem neměla, radši si ji vezmi… lepší než pak platit 5000 za potrat, protože si nemůžeš dovolit dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
349
22.11.20 12:11

Behem neplodneho dne otehotnet nemuzes, ale muzes otehotnet ze sexu pred plodnymi dny, protoze spermie pockaji i pet, sest dni na vajicko. Samozrejme ta pravděpodobnost je tu potom mensi, ale neni miziva. Druha vec je, jestli na sobe ovulaci poznas nebo se řídís jen kalendarem, protože telo neni stroj a muzes klidne odovulovat drive, nez si myslis. Pokud je dite pro vas problem, pak bych sla radsi pro pilulku, nez pak muset na potrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32872
22.11.20 12:17

Otěhotnět těsně po MS, pokud nemáš dlouhé krvácení v kombinaci s krátkými cykly je vysoce nepravděpodobné.
Některé zdroje uvádí, že spermie může počkat na vajíčko až 72 hodin, ale průměrně je to 24 až 48 hodin, to už je krajní mez.
Taky bych vzala v úvahu věk vás obou, čím mladší pár, tím větší riziko, že se to povede hned a nestandartne. Šance otěhotnět je mizivá v tomto případě, postinor si vem pouze pokud jste oba zatím nezajistení studenti a dítě by byl obrovský problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
22.11.20 12:33
@Pears206 píše:
Otěhotnět těsně po MS, pokud nemáš dlouhé krvácení v kombinaci s krátkými cykly je vysoce nepravděpodobné.
Některé zdroje uvádí, že spermie může počkat na vajíčko až 72 hodin, ale průměrně je to 24 až 48 hodin, to už je krajní mez.
Taky bych vzala v úvahu věk vás obou, čím mladší pár, tím větší riziko, že se to povede hned a nestandartne. Šance otěhotnět je mizivá v tomto případě, postinor si vem pouze pokud jste oba zatím nezajistení studenti a dítě by byl obrovský problém.

Az pet dni spermie prezije schopna otehotneni uvnitr zeny, nikoliv tri. Samozrejme to zalezi na plodnosti obou partneru, stavu vejcovodu apod., ale riskovat potrat, když si dite dovolit nemuzou mi prijde nezodpovedne a pro psychiku. mnohem horsi, nez blbej postinor. Kdyby mela tesne pred MS, at si to riskne, pred ovulaci je to ruska ruleta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
22.11.20 12:33

Plodne a neplodne dny podle ucebnice, kalendare nebo aplikace? Jasne… abys nebyla prekvapena… ja kdybych na tohle spolehala, tak bych asi dite nemela, ovulaci jsem mela az kolem 23dc, coz mi rikal i dr, ze pokud do 20dc neprijde ovulace, tak pak uz neprijde… no, prisla, mela jsem krasne pozitivni ovulacni testy a mimcu bude za par dni 6m :mrgreen:… pokud si nejsi jista, ze TY konkretne mas neplodne dny, tak bych si ten postinor vzala, muzes zkusit i o neco setrnejsi Ella one… pocitej tedy ale pak s tim, ze budes mit rozhazeny cyklus, kazdopadne lepsi, nez mit nechtene dite, ktere si podle tvych slov nemuzete dovolit :kytka:
Edit… a jak pise nekdo nade mnou, tak spermie prezivaji nekolik dni, no nespolehala bych na to :pankac:

Příspěvek upraven 22.11.20 v 12:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18265
22.11.20 12:35

Kalendář řekl, tak má kalendář pravdu… :mrgreen: :roll: Nějaká apka ví kulový o tom, kdy máš a nemáš ovulaci. Já otěhotněla ze sexu čtvrtý den cyklu při 28denním cyklu. Podle apky bych měla milt stopro neplodný dny a milsto toho mám tříletou cácorku. Jestli nechceš dítě, tak si vezmi postinor, bez ohledu na den cyklu, protože nikdy nevíš, zda zda se ovulace nemohla posunout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 12:41

Otehotnela jsem stejnym zpusobem, akorat ze my provozovali prerusovanou souloz a jednou jedinkrat do pritel nestihl. Byl to posledni den menestruace, ten den jsem jeste spinila. A opravdu jsem otehotnela. Taky jsem si nebrala postinor, protoze jsem si rikala, ze je hodne mala pravdepodobnost..

• Citovat
  • Nahlásit
8286
22.11.20 14:36
@Anonymní píše:
Můžeš, já tak poprvé otěhotněla… Pilulka nic neudělá, jen rozchází trošku cyklus ale po měsíci se to vrátí zpátky. Žádné nežádoucí účinky jsem neměla, radši si ji vezmi… lepší než pak platit 5000 za potrat, protože si nemůžeš dovolit dítě.

Každé tělo je jiné..já měla takové potíže že už ho víckrát do huby nevezme..rozhasilo mi to 3-4 cykly, šílené bolesti a o akné ani nemluvím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat