Neplodnost a IVF září 2020

Anonymní
29.9.20 15:13

Neplodnost a IVF září 2020

Vsechny zdravim.
Jsem tu uplne nova a uz docela zoufala:( tak bych si potrebovala promluvit s nekym, kdo mi lepe porozumi:(
Je mi cerstvych 29 priteli bude 32. Snazime se uz dva roky o miminko. Prvni pokus se nam povedl hned po 2 mesicich a v 6tt nasledovalo zamlkle tehotenstvi a kyretáž a velke deprese.. nasledujici dva roky se nam
uz pocit nedari:( podstoupily jsme 3 Neuspesne IUI, vsemozne testy a dle lekaru jsme zdravi a nevi proc to nejde. Zitra zacinam stimulovat na prvni IVF. Mam strach, sem smutna a rada bych to s nekym sdilela. Omlouvam se za roman, uz to potrebovalo ze me ven. Kolem me vsichni rodi a tehotni jen kolem nich projde chlap.. pokud nekdo take zacina a chtel by se vzajeme podporit budu rada. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.9.20 16:17

Ahoj,
budu drzet palce, at to vyjde. :srdce:

Ja ma za sebou jedno neuspene IVF (letos v cervnu) a asi v rijnu ci listopadu se chystam na dalsi. U nas jsou problem spatne spermie.
Chapu, jak se citis, ja z toho taky mela dost nervy uz poprve. Taky me stvou holky, kterym je treba skoro 40 a otehotni na prvni dobrou. Ale holt zivot je takovy.
Muzu se zeptat, kam chodis do CARu? Jak si spokojena?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 18:21

Ahoj dekuji ti za reakci:) ja chodim do iscre v praze. A ty? Proc si mela takovou pauzu po IVF pred dalsim pokusem?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 19:56

Ahoj
Mám stejný problém, s manželem jsme oba dva taky úplně zdraví a za sebou máme 3 neúspěšně IUI.
Zvažujeme IVF ale je to složitější nemůžu si dovolit tolik chybět v práci a taky nechci aby to někdo věděl. Jak toto řešíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 20:42

Ahoj vitam te.
Ja pracuji na smeny a pri potratu jsem zrovna mela jit do prace a byla sem ze vseho tak vyrizena, ze sem rekla pravdu. Takze moje smenova komandujici to vi. U kolegu se to ale snazim udrzet v tajnosti, coz je dost tezke. Jsou zvedavi proc potrebuji porad tak prehazovat smeny.. takze kdyz to jde smenu si jen prohodim. Kdyz ne tak si vezmu klasickou propustku a razitko od doktora.
Zadavatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 22:02

Tomu rozumím. Já bohužel dělám jen ranní směnu a klinika má jen do 15h. A od nás je to ještě hodina cesty což bych si musela brát propustky. Teď mám novou práci cca půl roku. Z predesle jsem musela odejít právě kuli absenci ( 3pokusy IUI, dohromady 18 návštěv kliniky) a také mi končila smlouva na dobu určitou a zaměstnavatel si tam takovyho člověka co furt chybí nechtěl nechat..

Jinak jsem byla v Jihlavě v sanusu. Tam bylo vše super akorát ani jeden pokus nevyšel. Před sanusem jsem otěhotněla přirozeně ale v 9tt byl zamlkly potrat a následovala revize dělohy pak až jsme šli na pokusy IUI.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 22:26

A jak dlouho uz se snazite? Tak to je opravdu blbe s tim zamestnanim:( ale s IVF je tech navstev jeste vic. Byli jsme dnes jako 1DC. Pak jdu 9 DC a mezitim musim na dve navstevy k praktickemu lekari na krev a predoperacni vysetreni kvuli narokoze. Pak zase zrhuba 10-14 den na odebrani a pak znovu na zavedeni 5 dni po odberu. Jeste musime oba na krev na pohlavni choroby, ale to nastesti muzeme v den druhe kontroly. Dojezdovou vzdalenost mam take hodinu.
Zadavatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 22:35

4 roky dohromady :,(
Muzu tě poprosit Jestli bys napsala nějak trošku podrobne jak to pak probíhá? Všude jsem se jen dočetla obecný informace a z toho moc rozum nemám.
Jinak budu držet palce aby to vyšlo :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 22:45

Dekuji :srdce: Ja tobe take :srdce:
Co by te na tom konkretneji zajimalo? Momentalne vim jen ty navstevy a kroky ktere me cekaji a zitra 2 dc zacinam prvni injekci. Ty se pichaji 8 dni. Prvni dva dny je silnejsi pak slabejsi a posledni tri dny se pichaji dve. Ta druha je na to aby si predcasne neodovulovala. Vse se pise do stimulacniho protokolu, ktery dostanes. Co jsem se docetla ten je kratky nebo dlouhy a ja mam zrejme kratky. Ale o tom vim jen z jinych diskusi. A kazdy den se maji stridat strany vpichu. Pak jdu na kontrolu, kde zjisti jak se to vyvyji a jak reaguju na lecbu a pripadne urci, kdy si mam pichnout vyvolavaci injekci ovulace a kdy prijdu na odber. Snad to zatim trochu pomohlo.
Zadavatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 05:04

Jo takto je to super jak to píšeš. Já se hrozně bojím té narkozy. A ještě kdyby ti nevadilo, že se ptám ale už víte celkovou cenu za jeden pokus?
Nejhorší stejně bude pak čekání jestli přijde ms nebo ne vid :,( :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 06:23

Mezi 20-25 tisici. Zatim jsme platily 4000 zalohu na leky a pri pristi navsteve mame platit 18000 zalohu na zakrok. Kde si s vami sedne doktor/ka a projde jake kroky placene chcete. Nam bylo zatim doporuceno “zakladni”. A az to cele probehne tak se vam to vyuctuje a budto doplatite vy nebo oni vam vrati.
Pak zalezi jestli budete mit nejake jak se tu rika mrazacky. Jestli zbyde do zamrazit a kdyz ano, tak pristi pokus uz neni tak drahy a v ramci pojistovny je to porad prvni IVF (bylo mi to vysvetleno asi tak, ze pojistovna plati tu stimulaci a odber vajicek a zbytek si hradite sama ). Takze u dalsiho pokusu z mrazacka se hradi jen rozmrazeni a u nas to je asi 7 500.
Narkozu uz jsme si preci zazily u kyretaze.. me vic desi ta stimulace leky. Tolik hormonu a vseho mozneho do tela.. navic si ji neumim dat sama takze pritel bude muset zamnou jezdit na nocni aby mi ji dal.. cekani na MS je u me uz posledni rok horor. Mam to nepravidelne takze sem v pohode dokud se neblizi. Pak jsem jen cekatelka na MS. Nemuzu se od toho odpoutat a porad to chodim kontrolovat jestli uz.. :,(
Zadavatelka

• Citovat
  • Nahlásit
85
30.9.20 06:41

Ahoj holky já teď zrovna jedu na odběr vajíček a jestli proběhne vše jak má, tak v pondělí na vložení. Klidně se ptejte na co potřebujete. Hezky den :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 07:03

Ahoj tak to ti moc drzim palce :srdce: kolikaty je to pokus? Jak dlouho se snazite? Jak jsi zvladala stimulaci? Kolik by si mela mit vajicek? A jak to zvladas, protoze ja uz jsem uplne ko:( kazdy mesic znovu a znovu neuveritelne zklamana :(
Zadavatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 14:26
@Anonymní píše:
Ahoj dekuji ti za reakci:) ja chodim do iscre v praze. A ty? Proc si mela takovou pauzu po IVF pred dalsim pokusem?

Ahoj, ja mela delsi pauzu, protoze pritel zrovna nema vubec zadne spermie. Takze cekame zda se objevi, nebo zda vyuzijeme ty zamrazene (mame je zamrazene, ale pry jsou lepsi ‘cerstve’). Jeste mu nasli i spatnou funkci stitne zlazy, takze cekame na dalsi vysetreni.
Jak to snasis? Ja mam taky nervy ze stimulace, bojim se hlavne ohss.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 14:27

Jo a holky, taky jsem se bala narkozy, ale makonec to minule bylo naprosto v poradku. Tak hlavu vzhuru

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat