Neplodnost a následné otěhotnění

10.9.20 12:15

Neplodnost a následné otěhotnění

Také znáte někoho, kdo si prošel cestou: dlouhé snažení - obtíže vedoucí do ordinací lékařů - vysoká pravděpodobnost neplodnosti - doporučení jiných metod - bum, zázrak a povede se zcela přirozeně.

Už mi takhle otěhotněly dvě kamarádky a zajímá mě, jestli je vážně rozhodujícím faktorem psychika, nebo jsou to jen výjimečné případy. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
10.9.20 13:10
@marvinmango píše:
Také znáte někoho, kdo si prošel cestou: dlouhé snažení - obtíže vedoucí do ordinací lékařů - vysoká pravděpodobnost neplodnosti - doporučení jiných metod - bum, zázrak a povede se zcela přirozeně.Už mi takhle otěhotněly dvě kamarádky a zajímá mě, jestli je vážně rozhodujícím faktorem psychika, nebo jsou to jen výjimečné případy. :think:

V okolí mám taky dva takové případy. Jeden téměř beznadějný.

Nevím, jestli na to má vliv psychika, ale tu spermii a vajíčko myslí neovládneme a když se ve vhodný čas sejdou vedle sebe a vše je ideální, prostě se to povede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
10.9.20 13:17

Neplodnost není ve většině případů definitivní, je to jen snížená pravděpodobnost otěhotnění (tak je koneckonců definovaná i lékařsky – jako neotěhotnění po určité době pravidelného styku). Takže někomu se to statisticky podaří třeba jednou za pět let – a náhodou se to může trefit do doby, kdy se chystá na kliniku / kdy se chystá na IVF / když už má dítě z IVF a chce další atd. atd. Prostě se sejde to správné vajíčko se správnou spermií, je to v podstatě náhoda.

Psychika se přeceňuje: pokud není žena v tak extrémním stresu, aby zablokoval ovulaci, zas tak velký vliv to nemá, jak se traduje. To jen lidská mysl má sklon hledat souvislosti tam, kde nejsou. (Mně pomohlo to a to, tenhle šarlatán, tenhle přípravek.) Korelace není kauzalita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2271
10.9.20 13:18

Mám v okolí případ, kdy se první dítě povedlo až po 4 IVF a druhé dítě se povedlo naprosto neplánovaně a přirozeně :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
10.9.20 13:55

9 let jsme čekali na naší princeznu. A něco ti řeknu, když jsme se na vše vyprdli, že už to vzdávám, že už kašlu i na IVF, začali jsme řešit jiné věci tak bum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8293
10.9.20 13:55
@marvinmango píše:
Také znáte někoho, kdo si prošel cestou: dlouhé snažení - obtíže vedoucí do ordinací lékařů - vysoká pravděpodobnost neplodnosti - doporučení jiných metod - bum, zázrak a povede se zcela přirozeně.Už mi takhle otěhotněly dvě kamarádky a zajímá mě, jestli je vážně rozhodujícím faktorem psychika, nebo jsou to jen výjimečné případy. :think:

Ano, já :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat