Neplodnost a tajné otěhotnění

Anonymní
24.6.20 09:58

Neplodnost a tajné otěhotnění

Ženy dobrý den…
Mám problém, se kterým se potřebují svěřit, jak jinak, než anonymně a tady…
S přítelem se snažíme o miminko…celkem dlouhou dobu…A nic…
Byli jsme na vyšetření a zjistili, že moje tělo nepřijímá přítelovy spermie…Tím pádem možnost otěhotnění skoro nulová…
Je mi 30,příteli přes 30…Já s problémy s čípkem, kdy už doktoři vahaji, nad odebráním části spodku…
A teď má otázka - Miminko já i přítel moc chceme, přítel pořád doufá, doufá, doufá, že to vyjde…po mé konzultaci s mým doktorem a po vyšetření šance na miminko s přítelem nulová…
Přemýšlím, o umělém oplodnění…jenže s tím, že…budu tajit…On už je z toho vyčerpaný, a boji se, že nemůže mít děti…A já…i když mě asi odsoudite, přemýšlím právě nad touto možností…Je tu někdo, kdo to třeba podstoupil, neřekl o tom…Nebo si dítě udělal jinde a tajil? Klidně napište zprávu, chci znát názory…Rejpalky nepište vůbec, spíš vy, které jste prošly stejným problémem… Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1854
24.6.20 09:59

Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
24.6.20 10:05

Jak si představuješ umělé oplodnění bez toho, aby to věděl přítel? 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
653
24.6.20 10:05

Cokoli tajneho, zatajeneho, lziveho ve vztahu jednou drive nebo pozdeji praskne a bude z toho jenom vetsi problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2516
24.6.20 10:06
@Anonymní píše: Ženy dobrý den…
Mám problém, se kterým se potřebují svěřit, jak jinak, než anonymně a tady…
S přítelem se snažíme o miminko…celkem dlouhou dobu…A nic…
Byli jsme na vyšetření a zjistili, že moje tělo nepřijímá přítelovy spermie…Tím pádem možnost otěhotnění skoro nulová…
Je mi 30,příteli přes 30…Já s problémy s čípkem, kdy už doktoři vahaji, nad odebráním části spodku…
A teď má otázka - Miminko já i přítel moc chceme, přítel pořád doufá, doufá, doufá, že to vyjde…po mé konzultaci s mým doktorem a po vyšetření šance na miminko s přítelem nulová…
Přemýšlím, o umělém oplodnění…jenže s tím, že…budu tajit…On už je z toho vyčerpaný, a boji se, že nemůže mít děti…A já…i když mě asi odsoudite, přemýšlím právě nad touto možností…Je tu někdo, kdo to třeba podstoupil, neřekl o tom…Nebo si dítě udělal jinde a tajil? Klidně napište zprávu, chci znát názory…Rejpalky nepište vůbec, spíš vy, které jste prošly stejným problémem… Děkuji

a to je problém jít do umělého oplodnění spolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50397
24.6.20 10:07

Jako umělé oplodnění s někým jiným? Řešila bych konkrétní problém ve specializovaném centru. Buď to nějak půjde obejít (ono i při IVF ICSI se spermie vpraví přímo do vajíčka) nebo spermie dárce. Tak jako tak, IVF to bez partnera neudělají, takže buď na rovinu promluvíš se svým chlapem - chceme dítě, tak pro to budeme něco dělat - nebo si najdeš nějakého hodně naivního kamaráda, co tam s tebou zajde a k otcovství se upíše. Což mi ve stálým a fungujícím partnerství, kde ti dva vychovávají dítě spolu, přijde hooodně ujetý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20819
24.6.20 10:07

Chapu, ale blby je, ze on to musi podepsat :nevim: ty myslis darce? A nezkouseli jste umele oplodneni s potlacenim tve imunity. Drz se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3479
24.6.20 10:11

Kdo normalni by si prosel stejnym problemem? Respektive chtel ho stejne dementne vyresit? Ani nejste svoji, nedivila bych se, kdyby te kopl do zadku a nasel si jinou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4988

Umělé oplodnění chceš tajit před přítelem? A pak budeš vydávat to dítě za jeho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Po konizaci čípku lze jak otěhotnět, tak dítě donosit. Jenom bude těhotenství více sledované (moje sestřenka podstoupila konizaci v 19 a teď v 35 porodila druhé dítě). Jinak na umělé oplodnění potřebujete souhlas partnera, který podepíše že bude otcem dítěte. Samotné ženě Česká legislativa umělé oplodnění neumožňuje. Myslím že jediná fér možnost, je abyste společně navštívili pracoviště, co se zabývá neplodností, ta vám mohou nabídnout řešení. Třeba se jim i podaří aby dítě bylo vás obou. U manžela v práci měl podobný problém jeho kolega, první dítě OK, druhé se jim nedařilo, jeho žena měla na jeho sperma špatnou imunologickou odezvu. Po třetím kole IVF mají krásnou holčičku.

Anonym info o jiných.

• Nahlásit
  • Citovat
367
24.6.20 10:12

Více svého přítele raníš nějakým tajením, i když je to bolestivé téma pro vás oba, vše spolu musíte řešit, posílí to váš vztah.. držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
24.6.20 10:12

Na tajňačku tohle fakt nedělej. Dřív nebo později se to stejně provalí a váš vztah to zničí. Proč si nepromluvite spolu o možném umělém oplodnění?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
24.6.20 10:14

Recept na neštěstí. Jediná rozumná cesta aktuálně je udělat si na chvíli pauzu se sexem (na citlivost na spermie to může pomoct). A mezitím rozjet kolečko IVF s ICSI. Stavět budoucnost svého dítěte i svojí rodiny na lži (respektive spíš lžích) není dobrý nápad.. Co když bude mít dítě nějakou nemoc a přítel bude chtít darovat ledvinu a nebudou kompatibilní? Já vím, pravděpodobnost malá, ale vážně bych nezvládla celý život lhát. V nějaké vyhrocené chvíli bys na něj nakonec vykřikla, že beztak to dítě není jeho. A to fakt nechceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15271
24.6.20 10:15

Já to nějak nepobírám… Úplně stejný problém má tisíce párů a ty tisíce párů mají po IVF děti. Nic, co by nebylo během pár měsíců řešitelné. Před kým chceš ivf tajit? Před okolím? To taky není nic vyjímečného. Před partnerem? Jako proč? 8o Jednak to nejde, ivf bez otce se nedělá, a druhak on si přeje dítě, tak snad chce, aby bylo jeho a ty mu chceš podstrčit kukačku po ivf s cizím mužem? Tak to si mimo gybekologa najdi i psychologa, protože tohle uvažování není normální…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1854
24.6.20 10:16
@PaníKadrnožková píše:
blby je, ze on to musi podepsat :nevim:

Jako že by míň blbý bylo, kdyby nemusel? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek