Reklama

Neplodnost - Vaše zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 16:30
NEPLODNOST...? Vaše zkušenosti?

Ahoj všem…je tady některá z vás, která má zkušenost s neplodností? (Zní to hrozně tvrdě, ale myslím, že toto se nedá napsat nijak jemně…bohužel)

Zajímá mě, kdy jste na top vy a váš přítel přišli. Jak? Měli jste nějaké podezření? Po jak dlouhé době? Nebo vám to nějak oznámil lékař?
Byli jste na vyšetření?…posláni nebo na vlastní popud?

A pokud ano…jak dlouho to víte? Co se dá dělat dál…?

Moc otázek, ale jinak to nejde.. :(

Omlouvám se za anonym, ale jsou zde mí známí, kteří nemusí zatím nic vědět…

Reklama

Reakce:

AnastazieB
Echt Kelišová 8298 příspěvků 04.08.18 17:24

Ano, mám. Zjistila jsem to sama, když se nám 1,5 roku nedařilo. Žádná vyšetření ale problém neukázala. Druhé dítě se nám nezadařilo, i když jsme se snažili s přestávkami asi tři roky.

Ale každý problém je jiný, záleží, co jsi podstoupila za vyšetření, jestli máš nějaké problémy atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 17:30

Mám to stejne jako anastazieb.prvni dite hned,druhe se nepodarilo.ne­plodnost nezjistena ani u me,ani u partnera.

Markéta80
Hvězda diskuse 39263 příspěvků 04.08.18 17:35

já to tušila od mládí, věděla jsme že otěhotnět nepůjde jednoduše. No a potvrdilo se to, my se začali snažit hodně mladí takže byl relativně čas. Pak stačilo udělat hormonální profil a bylo to jasné ;) Já byla ráda že se ví v čem je problém a říkala jsem to hned že to bude v hormonech ;)

1mila2
Kecalka 255 příspěvků 04.08.18 17:57

Zkusenost mam, problem byl u partnera. Spatna morfologie, pry by to byl zazrak, kdyby se nam zadarilo. Takze jsme sli do IVF a vysel prvni KET. No a 4mesice po porodu se stal ten zazrak :lol: :lol: :lol:

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 04.08.18 18:03

Doktori mi sdelili ze jeden vajecnik je zakrnelej a druhej je jedna velka cysta. Ze prirozene neotehotnim. Po asi 3 letech opravdu intenzivniho snazeni a predtim jsme si jen davali x let pozor a takztez zadna antikoncepce. Tak jsem za 2 mesice po tom co mi to rekli a prestala se snazit otehotnela.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 04.08.18 18:14

Po 6 letech snazeni,jedno tehotenstvi ktere zkoncilo ZT,potom jsme podstoupili vysetreni problem u me i u partnera, nicmene IVF to zachranilo a po 1.KETu se nam pred 15dny narodila krasna a zdrava dcerka :srdce: .Myslim si,ze se da hodne pricin v dnesni dobe dobre lecit a korat je protreba tu pricinu najit a verit doktorum. Ja mam ve zprave sekundarni sterilita kvuli PCO,a pritel hodne mizernej spermiogram. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 18:46

V papírech mám termín idiopatická neplodnost - 4× jsem otěhotněla na první dobrou, ale potratila jsem. Pak se to vyřešilo pomocí IVF s PGS. Jestli bude sourozenec zatím nevím :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 42142 příspěvků 04.08.18 19:08

Jako neplodnost nazývají doktoři stav, kdy se páru nepodaří otěhotnět po více jak roce nechráněného pohlavního styku. Na druhou stranu bez vyšetření člověk nemůže vědět, jestli je to jen blbá souhra náhod, drobný a snadno řešitelný zádrhel nebo něco závažného. A stejně je to pak s řešením - někomu to prostě jen přirozeně trvá hodně dlouho, někdo potřebuje drobnou pomoc, někdo umělé oplodnění a velmi výjimečně se to nepodaří vyřešit nikdy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.18 19:14

Ja to taky tusila, 12 let HA, doktori na nic neprisli, udelali vsechna mozna vysetreni, spermiogram lehce nadprumer. Po prvnim IVF dvojcata, pri cisari - 2 mesice pred vypoctenym terminem - se lekari nemohli pres srusty (endometrioza) dostat k miminum. Konec dobry, vsechno dobry. Jsou jim 4, zdravi. Deti, ne doktori! O dalsi sourozence netreba se snazit, mame parecek ;) Drzim palce!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama