Nepochopení okolí mých pocitů po revizi

Anonymní
20.2.21 00:23

Nepochopení okolí mých pocitu po revizi

Ahoj holky, potřebuji se vypovídat… Před dvěma dny jsem byla na revizi dělohy, kvůli neprospivajicimu těhotenství. Na miminko jsme se moc těšili, tak mě to logicky velmi zasáhlo. Problém je, ale s mojí mamkou, které když jsem to volala, také mi div nevysmala, že si to takhle vůbec něm brát, protože se to stává velmi často. V den revize, když jsem se vrátila domů a svěřila jsem se jí, že momentálně nevím, zda po téhle zkušenosti se příštího tehu nebudu bát, abych nedopadla úplně stejně a ona se mi vysmala, s tím, že jsem srab… :,(. Upozorňuji, že ona nic podobného nikdy nezažila, tak nechápu, proč takhle blbě soudí. Každopádně, jsem v ní ztratila celou důvěru a odmítám se jí s čímkoliv sverovat. :,(. A oním dávám, z toho důvodu, že na emiminu mám další rodinné příslušníky, kteří o všem taky vědět nemusí :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
468
20.2.21 05:00

Má pravdu, že se to stává. Ale měla by pochopit, jak velká je to po prvotní radosti rána. Hoď za hlavu své maminky názory, truchli doma s budoucím tatínkem a brzy se můžete začít znova snažit a už přijde zdravé miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
715
20.2.21 05:58

Je to smutne, ale oporu v ni nenajdes a ani pochopeni. Musis najit nekoho jineho, s kym to proberes. Lide co to neprozili nebo berou dite do urcite doby jen jako plod a maji nizsi schopnost empatie, tak ti jsou hodne necitlivi v techto pripadech. Ja si taky vyslechla veci pri zamlklem tehotenstvi. Bylo mi to lito, ale pak jssm si rekla, ze nebudu se trapit nad neci reakci, i kdyz jsou to nejblizsi. Jasne, ceka clovek podporu, ale malokdo umi podporit cloveka jak potrebuje on, okoli ma porad potrebu tlacit jejich nazory a postoje…a vesmes se tak blbe chovaji, protoze sami nevo co delat a neumi se treba zeptat…drz se :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7885
20.2.21 06:28

Maminka má pravdu. Že se to stává často, je prostě fakt. Tyto věci bych řešila s manželem a ne s rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
715
20.2.21 06:45

@kacz tak nevim, stava se to, ale kdyz prece za mnou dojde dcera, ze ma z neceho obavy a neco ji trapi nebudu snad jeji pocity zlehcovat a rikat ze nadela..nechapu co je pro ostatni takovy problem uznat pocity jinych lidi a aspon je vyslechnout. To je zaklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42419
20.2.21 07:04

Je mi to líto a mámě teda chybí empatie a popravdě trápí se jí dcera, tak by měla být oporou. Většinou se zamlklé těhotenství neopakuje, tak zkus věřit, že příště se to povede a sice to bude znít jako fráze, ale lepší potratit takhle brzy, než aby ti miminko zemřelo před porodem. Drž se a až se budeš cítit, zkuste se snažit znova, to hodně otupi bolest. Sama jsem potratila 5×, problém byl v imunitě, tak vím jak se v tom člověk motá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42419
20.2.21 07:06
@kacz píše:
Maminka má pravdu. Že se to stává často, je prostě fakt. Tyto věci bych řešila s manželem a ne s rodiči.

Tak já potraty taky řešila s maminou a ona se mi snažila pomoc. Máma je přece ten nejbližší člověk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2980
20.2.21 07:10

Mama by asi mohla byt milejsi, ale jinak je pravda, ze se to proste stava a je potreba to tk brat. Jako v prvni tydnech silet ze straty miminka neni uplne OK. Ja jsem po zamlklem i normalnim potratu a beru to tak, ze se s tim musi pocitat. Proto taky nikomu o tehotenstvi nerikame do 12 tt (jen tady na emiminu teda jo).
Ten zamkly jsme resili v lednu potratovou pilulkou, po mesici jeste docisteni, takze jeste dost cerstva vec. Beru to opravdu jen zdravotne-technicky a jedine co resim je, kdy budu moct otehotnet a pojedeme ten boj znovu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12375
20.2.21 07:12

Kdo nezazil, nepochopí, jak velká je to ztráta. Je to obrovská ztráta a pomůže jedině vytoužené dítě. A stejně pořád počítám, kolik by mu bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12375
20.2.21 07:14

@Petra Star ne každý to tak má. Brát to takto čistě pragmaticky, to chce naturu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2980
20.2.21 07:24

@g.sandova Ono je hrzone dulezite, kdy k potratu dojde. Jestli v prvnim trimestru, tak neni potreba prehanet. K zamlklym dochazi nejcasteji v prvnik trimestru, kdy jsou ta embrya z velke casti defektni, proto se prestanou vyvyjet (vyvjimkou je pak problem na strane matky, ktery zpusobi potraty opakovane) Takze „kolik by mu bylo“ je fakt tezke resit. Ja nerikam, ze me ty potraty nemrzi a nepobrecela jsem si. Ale max ten den. Uz jsem si pocitala, kdy bude mit synek sourozence a tesila se, to nepopiram, tesila jsem se hodne. Ale clovek se v tom nemuze utapet, musi myslet dopredu. Nejdulezitejsi je, aby se pak povedlo az do konce.

Zakladatelko: Jak vidis, nejde jen o empatii tve maminky. Proste kazdy na to ma jiny pohled a nezalezi, jestli to clovek osobne prozil. Potrat v prvnim trimestru (omlouvam se, jestli to bylo pozdeji, to by se mnou uz taky zamavalo), neni vubec nic neobvykleho. Nejcasteji se to stava 6-7tt, objevi se to 8-9tt dle cetnosti utz, vyjimecne jeste pozdeji. I u mladych je riziko 20%, takze kazda pata zena. U starsich to roste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16520
20.2.21 07:26

Stava se to opravdu často, i můj případ, ale to není omluva pro chování tvojí mamky. Kdyz uz ted vis jaka je, hledej možnost vypovidani se někde jinde. U manžela nebo v nějaké skupině žen, které to zažily taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
20.2.21 07:29

Maminka s tebou mohla trošku víc soucítit, ale ty zase nemusíš být taková hysterka. To se prostě stává. Také jsem byla na revizi, byla z toho smutná, ale nikde jsem to neventilovala. Prostě se stalo, život jde dál. A abys kvůli takové kravině odstřihla vlastní mámu…? To nemyslíš vážně? Ono také záleží, jak to mami podala. Tys to mohla pochopit jako výsměch a ona to prostě vzala jako věc, která se v životě stává. Hoď se do klidu, smutek sdílej s manželem. Ono to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12375
20.2.21 07:38

@Petra Star promiň, ale tohle všechno jaksi víme. Jde 9 něco jiného. A proč bych si nemohla říct, kolik by mu bylo? Ano, říkám.
Tohle tvoje zlehcovani z pocitů druhých je přesně to, o co zakladatelka ani nikdo jiný nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 07:43

Blizka znama take obcas vzpomina kolik by bylo jejim 5 detem, ktere nedonosila. Ale umiraly ji ve 2 a 3. trimestru, musela je porodit. Nikdy se neprislo na to proc. Nakonec se stal zazrak a to seste se narodilo zive. Jen v mem okoli vim o minimalne 10 zenach, ktere si potratem prosly. Vcetne me maminky a sestry. Ackoliv je to bolestna vec, je dost bezna.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat