Nepochopitelna zmena chovani- syn 2,5 roku

173
26.8.21 20:27

Nepochopitelna zmena chovani- syn 2,5 roku

Zdravim vas, zeny (omlouvam se za absenci hacku a carek, pisu z mobilu a zdrzuje me to)
Muj dvouapullety syn-dosud uzasne a bezproblemove dite, se ze dne na den zmenil. Asi dvacetkrat za den ma litostive zachvaty a krici „ja tu nechci byt, ja nemuzu, ja chci pryc, au bebi, ja uz nemuzu, ja tu nechci byt, neee, auuu, ja uz nemuzu!“
Jsem z toho ve smrti, co se mu jako stalo? Dosud vysmate a happy dite (fakt ho vymazlujem a nezazil nic traumatuzijiciho) se ze dne na den zmenilo v uplakany uzlicek nervu a ja uz nemuzu. Ve dne v noci, porad to samy „ja tu nechci byt, ja chci pryc, ja nemuzu“ :,(
Zazil tohle nekdo z vas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.8.21 20:52

Nemůže treba vidět neco, co běžný člověk nevidí? Vim, zni to jako scifi.. Ale po příhodě ve starem dome, v kterem kamaradka bydli s rodinou a upozorňuji, ze neni blazen, naprosto normalni a žádným paranormalem se nezabyva.. Jsem tomu trochu vice „nakloněna“

• Citovat
  • Nahlásit
25947
26.8.21 20:53

Jedna z podob uvědomění si sama sebe a batoleciho vzdoru?

Co ho k těm záchvatům vede? Jaké situace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5993
26.8.21 21:00

@Tinaaaaaa tak jako období vzdoru. Uvědomuje si své vlastní já. Nám to první dcera taky začala dělat že dne na den v cca 2,5 letech - trvalo to asi do tří intenzivně, zhruba do pěti let se to tlumilo. Mladší dcera je jinak liga. Ta jede ve vzteku a vzdoru od cca 9 měsíců, před tím velmi plactiva a stále neuhovena. Má cca 4 roky a už je s ní jakž takž řeč. Ale vzdorna a vzteklá je stále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
26.8.21 21:03
@Anonymní píše:
Nemůže treba vidět neco, co běžný člověk nevidí? Vim, zni to jako scifi.. Ale po příhodě ve starem dome, v kterem kamaradka bydli s rodinou a upozorňuji, ze neni blazen, naprosto normalni a žádným paranormalem se nezabyva.. Jsem tomu trochu vice „nakloněna“

S tim domem je to zajimava myslenka…taky tu nechci rozvadet nejaķa scifi, ale docela byto davalo smysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2288
26.8.21 21:07

Vzdor? Má na to přesně věk. Nenadelas nic, mozek se vyvíjí a takto prostě někdy reaguje. Máme to teď doma taky. Akorát mladší. Dcera byla sluníčko, věčně usměvavé dítě s permanentně dobrou náladou. Kolem roku a půl najednou buch a je to uřvaná a uvztekana příšera. Denně mlátí hlavou o zem pokaždé, když jí něco nedovolim. Když se jí cokoliv nelíbí, padne k zemi a kope, bouchne rukama, hlavou a jeci. Prostě zlatíčko. :mrgreen: Ale přežila jsem to jednou, přežila jsem to podruhé, tak to asi preziju i potřetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5993
26.8.21 21:07
@Tinaaaaaa píše:
S tim domem je to zajimava myslenka…taky tu nechci rozvadet nejaķa scifi, ale docela byto davalo smysl

Klidně to rozveď. To mě zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
26.8.21 21:09

Jinak obdobi vzdoru jsem si predstavovala jinak (pravda- je to prvni a posledni dite), myslela jsem, ze dite v obdobi vzdoru byva vztekle a dela naschvaly. On je ale vylozene litostivy a smutny a nestastny…jak to jen popsat..? Je mi ho vzdycky hrozne lito, protoze v tom spis nez vzdor vidim nejake trapeni nebo nezpracovane trauma. Ale dam ruku do ohne za to, ze nezazil nic, co by ho melo takto rozbit. Happy dite, co ze dne na den takhle „blazni“- vse je fajn, hrajeme si a najednou jako kdyz utne..a to same v noci, usiname temer v objeti a po nekolika hodinach se vzbudi a zas ten samy scenar. Nekolikrat za noc(dosud spal jak spalek celou noc) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5993
26.8.21 21:12

@Tinaaaaaa dítě v období vzdoru nedělá naschvály. To jsi kde vzala? To jsi špatně pochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25947
26.8.21 21:14

@Tinaaaaaa Pokud to je v nici, tak to dost pravděpodobně budou noční besy. Něco si o tom přečti.
A děti zpracovávají zážitky různe. Záleží na povaze, temperamentu. Některé se vzteka, mlatí hlavou o zem, jiné je lítostivé a plactive.
A období vzdoru není o dělání naschválu. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 21:24

@Tinaaaaaa
No, pozvala si tam pak uz nejakou pani a od te doby klid.. A syn prestal dělat věci, které dělal nebo uz napr. Neměl škrábance na tele, s kterymi se rano probouzel.. No, jen myslenka.. Mam uplne husi kuzi, kdyz si vzpomenu na jeji vypraveni.

Ale asi to bude ten vzdor, jak píši holky, ten nas teprve čeká :)

• Citovat
  • Nahlásit
5176
26.8.21 21:37
@Anonymní píše:

To mne hned také napadlo, ale sama žádné zkušenosti nemám.
Co se dělo Tvé kamarádce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9844
26.8.21 21:57
@Tinaaaaaa píše:
Jinak obdobi vzdoru jsem si predstavovala jinak (pravda- je to prvni a posledni dite), myslela jsem, ze dite v obdobi vzdoru byva vztekle a dela naschvaly. On je ale vylozene litostivy a smutny a nestastny…jak to jen popsat..? Je mi ho vzdycky hrozne lito, protoze v tom spis nez vzdor vidim nejake trapeni nebo nezpracovane trauma. Ale dam ruku do ohne za to, ze nezazil nic, co by ho melo takto rozbit. Happy dite, co ze dne na den takhle „blazni“- vse je fajn, hrajeme si a najednou jako kdyz utne..a to same v noci, usiname temer v objeti a po nekolika hodinach se vzbudi a zas ten samy scenar. Nekolikrat za noc(dosud spal jak spalek celou noc) :nevim:

Tak v noci to ty noční děsy můžou být, nebo nemohl vidět, slyšet něco v TV, když jste se s mužem koukali na nějaký psycho a mysleli, že spí? Mě tam zaráží ty výkřiky auu, bebí apod…

Nekouká třeba přitom určitým směrem? Děti můžou vidět věci, co my ne, viz Šestý smysl… Tyhle schopnosti se můžou projevit už v tom batolecím věku, mizí tak kolem 6 let, co jsem četla. Zkoušela ses ho zeptat, co je au, co ho bolí? Reaguje přitom na tebe nebo musíš jen čekat až to přejde, třese se třeba? Kdyby se to horšilo, zeptala bych se dětské dr. na nějaký neurologický vyšetření, EEG nebo tak něco a hlavně i když chápu že to jde těžko, to chce ho natočit a ukázat jí to…zní to fakt děsivě teda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
26.8.21 22:10

Byl předtím očkovaný nebo nemocny? Nebo kouká hodně do mobilu, na televizi…? Změnil se mu biorytmus, přestěhovali jste se…? Může být pretazeny? Prostě nějaká zátěž?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
951
26.8.21 22:19

No.. Dcera jednu dobu taky tvrdila, že ji bolí pipka, už jsem ji objednala na dětskou gyndu a než jsme měly jít, tak konec, přestala a začala „mít bebí“ jinde. Zmínila jsem se dr.,prej to děti dělají. Jo a viděla jsem to taky u jedné holčičky v jeslich, učitelka to řešila s maminkou při předávání dětí, tak jsem to náhodou zaslechla.

Myslím, že má období vzdoru a žádá o pozornost. Někdo se vzteka, jinej je smutnej. Paranormalno bych za tom nehledala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat