Nepodívá se směrem, kterým ukazuji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rody86
Povídálka 22 příspěvků 07.01.18 20:53
Nepodívá se směrem kterým ukazuji

Ahoj holky, malému je 17 měsíců stále nechápe když ukazuji prstem na nějaký vzdálený předmět kam se má podívat. Buď nereaguje vůbec, nebo kouká na prst, ale ukázat mu venku na procházce pejska na kterého ukazuji nejde. Kdy by mělo toto dítě už zvládat? Vím, že je to otázka v dotazníku v 18ti měsících na autismus.

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 07.01.18 21:02

Těžko říct, je ještě malej. Náš bude mít 6, a taky občas kouká všude možně, jen ne tam, kam ukazuju, pomalu to začal chápat někdy okolo 4 myslíM? ale má dysfázii ještě to nemáme přesně diagnostikovaný, ale menší problémy má. AUtismus ale naštěstí ne. 3 letej ukazování chápe celkem od mala, nevím přesně, ale někdy mezi rokem-rokem a půl.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15531 příspěvků 07.01.18 21:05

@Rody86 Pokud je to v dotazniku pro 18m dite, tak by to melo dite zvladat driv, v tech tabulkach jsou dost velke casove rezervy. My mame mladsi dite a zvlada to jiz dost dlouho, neumim rict presne, ale tipla bych, ze od toho roka.

Tunrida
Hvězda diskuse 48017 příspěvků 07.01.18 21:25

Jestli je to ten stejný dotazník, co jsem dostala já pro kluka v 18 měsících, tak na ten mi doktorka řekla, že je úplně nesmyslný, že jsem ho vyplnila špatně, ale že kluk je evidentně v pořádku (a na ukázání v dálce ještě pořád úplně nereaguje, nemá moc zájem) a že si ho mám zopakovat, až s ním půjdu ve 2 na přeočkování :lol:

mau-mau
Závislačka 3216 příspěvků 07.01.18 21:25

Já mám jedno dítě s dysfázií a jedno zdravé a to „nemocné“ ukazování do dálky taky někdy moc nebere a to je výrazně starší než to mladší zdravé, které s tím ukazováním nemá problém :think: Takže by to mohl být problém, ale taky nemusí. Jinak je v pořádku?

kiki 24
Kecalka 445 příspěvků 07.01.18 21:32

Může z toho vyrůst a nemusí kluk měl a má problém s očním kontaktem nikdy moc neukazoval ani moc nechápal kam se má dívat když jsem mu něco ukazovala má taky dysfazii teď mu bude 6 a je to ohodne lepší ale hlídala bych to

nestarejtese
Kecalka 444 příspěvků 08.01.18 10:50

Jejda, mám 19mesicni ditě a taky se nepodiva přesně tam kam ukazuju… Myslíte že by se to zobrazilo na mag. resonanci? Tu podstoupila,(kvůli podezření na epilepsii)

mau-mau
Závislačka 3216 příspěvků 09.01.18 03:43

@nestarejtese na rezonanci se některé anomálie v mozku ukážou, ale děti s dysfázií mají většinou nálezy v pořádku, protože nemají poškozený mozek. My máme MRI také v pořádku, byť máme poškozený mozek, ale poškození je difuzní. Tak není vidět. Vidět jsou velká poškození a taky anomálie spojené s genetickými a vývojovými vadami mozku. Autisté také nemají na mozku nález. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >