Nepohyblivé koleno, jak rozpohybovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 21.03.18 09:07
Nepohyblivé koleno, jak rozpohybovat?

Ahoj. Mám prosbu, měl zde někdo problémy s kolenem. Mám natažené vazy, 14 dní jsem musela být ležák, nohu v ortéze, ledovat. Nyní kontrola, rehabky nenapíšou, čeká se na ně 2-3 měsíce, ale já potřebuju max příští týden fungovat, jinak mi dr nechá ještě měsíc doma jen čistě na neschopence a to fakt nechci:( Takže cviky, aktivity, které by mohly pomoc rozpohybovat nefunkční koleno - mám ho ztuhlé, nejsem schopná normální chůze atd..
Díky za jakoukoliv radu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 21.03.18 09:17

Ty jo, s vazama žádná švanda, divím se, že rehabilitace nenapíšou (jsou tak dlouhé čekačky ve všech rehab. centrech ve městě?).
Jinak takovou nějakou samoléčbou bych asi využila bazén - perličkový koupele, procházet se v dětském bazénu (míň vody, nebudeš se motat plavcům v dráze), opřít se zády o okraj a pokopávat nohama a podobně…

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 21.03.18 09:23

@Mar__tanka1983 jj, bohužel.. je to tu děsný :zed: jinak vidíš, perličkový koupele mi nenapadly, to tu není problém :palec:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 21.03.18 09:26

Nechápu ty rehabilitace. Mám koleno v prčicích, na lyže už jenom s ortézou :roll: zažila jsem asi něco podobného jako ty a rozpohybovala jsem to právě na rehabilitacích, upřímně bych si sama netroufla, ale jsem srab. Já bych to asi akorát pomalu protahovala, možná třeba v bazénu, ale neplavala bych, ač si to kupodivu všichni myslí, tak na kolena a kotníky to fakt dobré není (konkrétně prsa).

mag
Extra třída :D 11012 příspěvků 21.03.18 09:27

Mám dceru po zlomenine loktu, operace, sadra mesic. Po sundani loket nepohyblivy. Mame rehabilitace kazdy den. Cvicime vojtovku, masazi uvolnujeme svaly okolo a mechanicky natahujeme. Má i dalsi komplikace. Takze doporucuju masaze vodou, rukama a mechanicke natahování nohy.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 21.03.18 09:27

Pokud není zakázaný rotoped, tak rotoped 15 min. + chůze na pásu. Ale asi jenom obden. To je normální postup i po plastice vazu. Nicméně nejlepší by bylo objednat se k fyzioterapeutovi a nechat si to rozhýbat od něj. :palec: plavání jen kraul, ne prsa.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 21.03.18 09:34

@martina.se jinak teda, nepočítala bych s tím, že za týden rozhýbeš ztuhlé koleno, notabene když nevíš co můžeš a nemůžeš dělat, tak aby sis spíš neublížila a ty vazy nedodělala… :think:

mag
Extra třída :D 11012 příspěvků 21.03.18 09:38

U nás třeba nejvíc pomáhá plavání. Dcera plave dvakrát týdně. Ale na vazy opravdu ne prsa. Pouze dobře zvládnutý kraul nebo znak. Ideálně to řešit s fyzioterapeutem. My jich máme několik :lol:

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 21.03.18 09:40

Pak je možné půjčit si motodlahu a nechat si to ohnout násilím. :mrgreen: Je to super. :palec:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 21.03.18 09:42
@mag píše:
U nás třeba nejvíc pomáhá plavání. Dcera plave dvakrát týdně. Ale na vazy opravdu ne prsa. Pouze dobře zvládnutý kraul nebo znak. Ideálně to řešit s fyzioterapeutem. My jich máme několik :lol:

Přesně tak :kytka: Já dlouho plavala prsa, technicky prý dobře, ale koleno jsem si oddělala ještě víc, k tomu se přidaly kotníky. Několik fyzioterapeutů mi řeklo, že to je nejhorší styl plavání, koukala jsem jako jelen. Úplně nejlepší je prý znak, já teda momentálně plavu kraul a je to o poznání lepší.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 21.03.18 09:57

@radkka njn, čekací doba je úžasná, neudělám nic :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 21.03.18 09:58
@mag píše:
U nás třeba nejvíc pomáhá plavání. Dcera plave dvakrát týdně. Ale na vazy opravdu ne prsa. Pouze dobře zvládnutý kraul nebo znak. Ideálně to řešit s fyzioterapeutem. My jich máme několik :lol:
šmajrá.. já snad ani tyhle styly neumim.. ale tohle mi taky nenapadlo ;)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 21.03.18 10:03

@martina.se já bych třeba, minimálně ze začátku vůbec neplavala, on ten tlak vody nebude nic příjemného). Fakt jen ty perličky, opatrná chůze, v té vodě zkusit s nohou pohýbat, pokrčit (třeba zapřením se nohou o schůdky).
Jo, prsa jsou na klouby pěkně naprd, ale kdo to nikdy neřešil, nechápe…Já za boha nemohla lidem vysvětlit, že plavání stylem prsa (kraul ještě šel, ale nic moc), mi na moje „vymlácený“ kotníky dělá fakt zle :nevim: všichni si mysleli (a myslí), že sem jenom líná…

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 21.03.18 10:12
@martina.se píše:
@radkka njn, čekací doba je úžasná, neudělám nic :think:

A zkoušela jsi obejít nějaké fyzioterapeuty? Nebo do jiného města?

rozand
Ukecaná baba ;) 1580 příspěvků 21.03.18 10:20

Doktor ti neřekl instrukce? Spíš tipuju, že chceš jít do práce i přesto, že bys měla ještě nechat koleno v klidu… :?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama