Reklama

Nepojištěné auto a jeho odhlášení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SKR
Nováček 5 příspěvků 23.07.18 12:46
Nepojištěné auto a jeho odhlášení

Ahoj, měla bych dotaz, minulý rok jsem koupila ojeté vozidlo, s vozidlem jsem ovšem nakonec nejezdila, jen stálo a nezařídíla jsem tak na něj pojistku. Nedávno jsem se však dověděla, že od ledna je nutné pojistku zřídit, i když s autem nikdo nejezdí, pokud není zřízena, platí se za každý den cca 30 Kč. Auto jsem tedy odhlásila a na úřadě se zeptala, jak je to s tím pojištěním, tam mi ale řekli, že to si musím vyřešit s pojišťovnou. Chci se zeptat s jakou pojišťovnou to mám řešit - s tou co měl předchozí majitel nebo s mojí pojišťovnou, kde mám přihlášené vozidlo stávající vozidlo? A co mi hrozí, pokud to pojišťovně neohlásim popř. když na tu pojišťovnu zajdu, neudam se tak zbytečně? Děkuji ;)

Reklama

Reakce:

Hroznej puberťák
Závislačka 4035 příspěvků 23.07.18 13:11

Jak odhlásila? Vozidlo bylo na úřadě trvale vyřazeno z evidence na základě potvrzení o ekologické likvidaci? V tom případě bych pojistku zpětně neřešil.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 23.07.18 13:13

@SKR Řeší to Česká kancelář pojistitelů a nehrozí ti vlastně nic, buď se ozvou a budeš to muset zaplatit (jo a může to být i víc jak 30,– denně, je to podle obsahu motoru) a když se neozvou, tak máš kliku, ale spíš se ozvou, nicméně to může nějakou dobu trvat, mě se teď ozvali kvůli pár dnům pauzy v lednu, nenavazovaly mi pojistky.

Ivan PPZ
Kelišová 5603 příspěvků 23.07.18 20:26

Poměrně důležitou informací je, KDE to vozidlo stálo. Pokud na dvoře, v garáži… tak povinné ručení prakticky potřeba není. Pokud stálo na veřejné komunikaci, tak povinné ručení mít musí. Ta povinnost platí prakticky neustále, jen se v předchozí době neplatila zpětně ta „pokutička“ za nepojištění. Aktuálně se to už zase sleduje a je to záležitost ČKP, jak správně psala @j.a.n.i1 . A i @Hroznej puberťák má pravdu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 23.07.18 21:21

@Ivan PPZ Hele, já si nejsem jistá, jestli náhodou ten zákon lehce nezměnili, vím, že dřív tam byla formulace o provozování vozidla, ale mám takový pocit, že to změnili na „je registrované“ tak se trochu bojím, zda by s tím stáním mimo komunikaci člověk uspěl.

Ivan PPZ
Kelišová 5603 příspěvků 23.07.18 21:28

Ale POV se platí i u nejezdícího vozu proto, že reálně stále může způsobit škodu. Škoda způsobená mimo veřejnou komunikaci se z POV neřeší. Různé srazy na letištích, některá parkoviště u nákupáku … Nicméně by asi byl problém s prokazováním, proto se doporučuje dát v takovém případě RZ/ SPZ do depozitu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama