Nepořádek a nespokojenost sama se sebou

Anonymní
22.10.20 16:25

Nepořádek a nespokojenost sama se sebou

Ahojky. :dance:

Mám problém. A ten zní..Že nemám vůbec chuť k úklidu, ani tak celkově k ničemu. Někdy mě to popadne a uklízím třeba celý den, když malá je ve školce, nebo třeba o víkendu, když mám čas, ale vydrží to tady uklizené tak 2-3 dny, pak je tady zase hroznej nepořádek. Už mě to unavuje a připadám si úplně neschopná. Věčně kuchyň ta je nejhorší neumyté nádobí, prádlo v kumbale, atd atd..přitom času mám dost. Už nemám ani motivaci tady něco lepsit. Nebo spíš ani náladu. Nemáte nějakej svůj tip? Jak se dokopat, jak si to konečně udržet? :roll: :roll: Dřív jsem taková nebyla, měla jsem vše uspořádané své koníčky, ale teď mě nebaví absolutně nic. A já mám z toho akorát čím dál větší depky jak jsem nemožná. Dcera vyžaduje dost pozornosti, takže věčně někde litame nebo něco podnikáme. Ale chtěla bych se fakt víc věnovat zase domácnosti a být prostě v pohodě. V partnerství to taky není nic moc, další co mě dohání k depkam a nechutí.
Budu ráda za vaše názory, vážně závidím těm co mají doma každý den vše tip top uklizené. :oops: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.10.20 16:35

Jsme na tom stejně. Doma nepořádek, kolikrát zapomenu nakoupit, vyprat… Jsem naprosto demotivovana, unavená, bez nálady.
Do toho HO a distanční výuka.
Mně už nebaví ani koníčky, které jsem mívala. Pořád mám stažený žaludek.
Takze neporadím, ale nejsi v tom sama.

• Citovat
  • Nahlásit
103
22.10.20 16:39

No já to mám stejně… Nejhorší je, že mám nemocenskou, celý den sedím doma a jediné k čemu se donutim je umýt nádobí a poklidit to tu tak, aby se neřeklo… Poradny uklid mám nachystaný na zítra, tak snad mě to nepřejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 16:48

No, tak aspoň, že v tom nejsem sama, holky.
Já právě teď jsem doma po 3 letech, protože v práci jsem to už nedávala, takže si budu hledat jinou. Zezacatku jsem si to užívala, fungovala, ale už jsem měsíc doma a jsem zas tam, kde jsem byla jak jsem chodila do prace. A to jsem si říkala, že když budu doma, bude vše tip top, ale je to jinak.
No Zuziku, ja začla teď malá kouká na pohádky přítel spi, tak snad mě to chytne a dám to tu pořádně do kupy. :roll: :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 16:51

Asi se musíme nějak nakopnout, projížděla jsem si diskuze, tak jsem si chtěla aspoň postěžovat anonyme. S tou naladou tomam stejně úplně demotivovana na cokoliv a to mě úplně užírá protože jsem byla velká aktivní člověk a teď..bez cíle, nevím co se děje a to mi je 25..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 17:00

Mám to stejně, jsem na rodičaku s 2. Dítětem, za rok se mám vracet do práce… Doma nepořádek, nechuť dělat cokoli jiného než hrát si s dětma nebo jít ven, vařit, mobil a večer tv :( jinak fakt nic, já jsem ale na úklid nikdy nebyla :( chjo, až budu chodit do práce tak to vůbec nevím jak to budu stíhat :(

• Citovat
  • Nahlásit
1935
22.10.20 17:01

Nechte se nakopnout energií :) DEN SE TŘEMI DĚTMI | úklidová služba | Mimi&já https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 17:05

Sem tam mi pomůžou tyhle věci.

• sepsat si večer před spaním co chci zítra udělat a pak se tím řídit, bezmyšlenkovitě. Ne vždy to funguje ale sem tam ano.
  • Říct si, tak teď budu lenošit až do 12, a pak si nastavím budík na 10 minut a těch 10 minut budu něco zlepšovat doma, cokoliv. Tak se mi podaří třeba se překonat a za 10 min se dá obstojně uklidit třeba ložnice. A už těch prvních 10 minut prostě nakopne i kdalším aktivitám.
  • Horší je že ne vždy máš takhle chuť si to vůbec naplánovat nebo něco vymýšlet ale myslím že když už jsi napsala sem tak je to první krok k tomu dostat se k nějakému řešení.
  • Někomu možná muže fungovat něco jako odměny. Například, máš ráda Colu, ale víš že je nezdravá a nepiješ jí. No jednu si kup ale nalij si sklenici jen pokud uděláš za celý den to co sis přála. U mě ale tohle nikdy nefungovalo.
  • Další varianta co pomáhá mě. Najdu si nějaké motivační video. Příklad -něco co ti ukáže jak nechceš dopadnout takže třeba Po krk v odpadcích na youtobe. To mě skoro až nakopne a nadchne pro úklid. No a nebo naopak něco kde vidíš jak bys to chtěla, to taky může nakopnout.

Vždy u toho vím jednu věc. Nejhorší je ten „vlak“ rozjet. Ale rozjetej vlak už jede :D takže nejhorší je začít a pak už většinou pokračuješ a nemyslíš na to.

• Citovat
  • Nahlásit
103
22.10.20 17:07
@Anonymní píše:
Mám to stejně, jsem na rodičaku s 2. Dítětem, za rok se mám vracet do práce… Doma nepořádek, nechuť dělat cokoli jiného než hrát si s dětma nebo jít ven, vařit, mobil a večer tv :( jinak fakt nic, já jsem ale na úklid nikdy nebyla :( chjo, až budu chodit do práce tak to vůbec nevím jak to budu stíhat :(

No pro mě je právě lepší, když chodím do práce. To přijdu domů a jsem ještě nějak tak trochu ‚nakopnuta‘ energii, kdezto když jsem doma celý den, nedejbože více dní jako teď, tak to prostě nejde, neumím se donutit… Jsem prostě lenoch a vždy jsem byla :nevim: Já si spíš říkám, jak to budu zvládat až budu mít děti :think: :mrgreen: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 17:09

Jinak cítíš se špatně protože nemáš tu disciplinu. A je strášně těžké do toho najet a strašně jednoduché o to přijít. Ale je třeba si uvědomit že neděláš to co víš že bys měla nebo bys chtěla mít pořádek a PRÁVĚ KVŮLI TOMU SE CÍTÍŠ ZLE. Není to tak že se cítíš zle a proto to nechceš dělat. To pořadí je strašně důležité a je třeba si to uvědomit pro to abys to rozpohybovala.

• Citovat
  • Nahlásit
242
22.10.20 17:10

Hlavne, ze podnikate neco s dcerou a nekde litate. To je mnohem dulezitejsi nez mit uklizeno. Ja uklizim vzdy pred vikendem v patek nebo ve cvrtek. A pak nedelame nic o vikendu. A v pondeli je tu bordel, ktery uklidim a zase to neresim az do toho patku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
22.10.20 17:14

@miasek tak pro někoho jsou chvíle strávené s dítětem důležitější, než úklid doma. Děti zatím nemám, ale toto chápu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 17:18

Děkuji moc za rady vyzkouším a jsem ráda i když ti zní asi sobecký, že v tom nejsem sama. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 17:20

@Zuzik94 To ano, ale zas nechci, aby malá si ze mě brala třeba příklad :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
3439
22.10.20 17:26

Hlavně Klíííd ;) Neboj, fakt v tom nejsi sama :*
já jsem takový jako stylista a miluju na fcb speciální skupiny o bydlení a to bys teprve chytla depku, že nemáš květinu a deku naaranžovanou jak je potřeba :mrgreen: :mrgreen:
takže to chce fakt nadhled.. priorita je dítě, rodina, uvařit.. ten nákup, no.. večer si urči třeba 20 minut před zprávama, kdy to polítáš, krátce vysaješ, vytřeš a dáš věci zpět na své místo.. netrap se.. až děti odrostou, bude to jinak, m neboj :* (bude bordel hlavně v pokojíčku a kdykoliv k pubošům vejdeš, tak budeš hluboce dýchat předtím, než bys vytočila 155 regulérně by tě jeblo :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama