Neposlali mi výplatu - jak jednat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 12:30
Neposlali mi výplatu-jak jednat?

Jsem od rána pěkně naštvaná :zed:. Dělám u jedné firmy kdy každý měsíc, pokud 16.týho nevychází na víkend tak už ráno kolem 8hod jsou na účtě peníze. 26. února sem si ´´dovolila´´ jít marodit, tudíž by mi měli poslat ještě peníze oni a dnes koukám na účet kolem 12 hod a peníze nikde :cert:.
Vím, že ve smlouvě mají ochranou lhůtu do 26.týho v daném měsíci. Ale proč by najednou byla změna? Mám menší podezření, že moje šéfová mi výplatu neodeslala!
Kamarádka co u této firmy dělala, mi říkala že to je jejich oblíbená metoda, když jde někdo marodit nebo chce skončit dělat tohle :zed:.
Jo taky chci skončit, bylo jí to oznámeno na začátku týdně, s tím že mi dá výpověď dohodou a mám si jí prý sepsat a přinést. Ale výplaty posílala minulý měsíc, poslední den v měsíci :think:. Můžete mi tedy poradit jak to mám řešit? S mojí šéfovou a oblastní není absolutní řeč, kamarádka mi říkala že ať si zavolám účetní, jestli vůbec mě tu výplatu poslala. Příští týden mám přinést lístek na peníze pro odeslání na sociálku a ponesu jí tam i tu výpověď, tak nevím zda nepočkat do toho dne aby pak neřekla že mi výpověď nepodepíše a nebo i přes to si začátkem týdne zavolat účetní? Co když mi ale bude tvrdit šéfova že výplatu poslala? 8o A nic mi nepřišlo? Jak to mám řešit? Postupovat? Zažila jsem tohle poprvé a doufám že i naposledy! Řeší se to pak podáním trestního oznámení nebo jak? Jsem už z toho vyřízená!

Reklama

Reakce:

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 16.03.18 12:38

To jakože máte ve smlouvě, že výplatu máš mít na účtě do 26. v daném měsíci??

Claire00
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 16.03.18 12:40

Pokud se jedná o výplatu za únor, tak ta je splatná posledním březnem a poté mají ještě 14 dní na výplatu. Tak zní zákon. Tobě holt nezbývá nic jiného než čekat do 15.4. Poté můžeš dát okamžitou výpověď, nárokovat odstupné plus úroky plus podat stížnost na inspektorát práce. Do té doby nic nezmůžeš. :,( Bohužel, někteří zaměstnavatelé jsou… :zed:

Claire00
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 16.03.18 12:41
@Zara.Ray píše:
To jakože máte ve smlouvě, že výplatu máš mít na účtě do 26. v daném měsíci??

To vůbec nehraje roli, co má ve smlouvě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 12:45

@Claire00 no já se právě domluvila že skončím ke konci měsíce, od dalšího měsíce jdu do jiné práce. Šéfová souhlasila že mi podepíše výpověď na dohodu, ale ať si jí napíšu. Jenže co teď když je takový problém? A ano, je to výplata za únor. Od 26. února jsem šla totiž marodit.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 16.03.18 12:48

Ale podle mě zaměstnavatel nemůže zvýhodňovat některé zaměstnance nad jiné. Takže výplatní termín by měli všichni zaměstnanci stejný. Pokud už ostatní zaměstnanci výplatu mají, tak bych se určitě po té svojí výplatě ptal. A řešil s inspektorátem, že ti zaměstnavatel naschvál neposílá včas mzdu. Protože pokud jí ostatní mají a on tu hotovost měl, tak to těžko nějak obhájí..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 12:50

@Havran007 no asi zavolám jejich účetní jestli jim tu výplatu mojí vůbec poslala, a pokud mi řekne že ne..tak to hold budu muset řešit..je to divný

Claire00
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 16.03.18 12:52
@Anonymní píše:
@Claire00 no já se právě domluvila že skončím ke konci měsíce, od dalšího měsíce jdu do jiné práce. Šéfová souhlasila že mi podepíše výpověď na dohodu, ale ať si jí napíšu. Jenže co teď když je takový problém? A ano, je to výplata za únor. Od 26. února jsem šla totiž marodit.

Z jejich strany to není problém, jen legální schválnost. :zed: Asi bude nejlepší to neprodlužovat, když máš novou práci a přinést ukončení PP dohodou. Šéfové nebo účetní se můžeš zeptat, za to nic nedáš. Jen počítej s odpovědí, že mzda zatím není po splatnosti

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 16.03.18 13:08

Tak 16. je dnes, tak ti klidně ještě peníze přijít můžou, ne?

barabrambora
Kecalka 341 příspěvků 16.03.18 13:11

Ahoj, to se mi stalo taky. Šla jsem na rizikovku a nepřišla mi výplata. Šéf mi do očí tvrdil, že tam nebyla účetní a výplaty nejsou hotové. Přitom jsem mluvila s kolegyní a všichni výplatu dostali. Čekala jsem další týden a pak se stavila na firmu. Zrovna tam byla účetní, tak jsem se jí ptala co se jako děje. No přede mnou zavolala šéfovi, co s tou mojí výplatou. Tak jí do telefonu řekl ať mi strhne 2000 za účetnictví, že tam nejezdím v nemocenské pracovat. A to jsem na tu nemocenskou nastupovala 2 dny před koncem měsíce a svoji práci udělala a přišla o 2000 ze 2500. Jako chtělo se mi zvracet, ale nic jsem neudělala. Nakonec jsem teda peníze dostala se zpožděním a ještě mi neposlali na sociálku podklady k nemocenské, takže jsem čekala na peníze přes 2 měsíce.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 16.03.18 13:14
@Havran007 píše:
Ale podle mě zaměstnavatel nemůže zvýhodňovat některé zaměstnance nad jiné. Takže výplatní termín by měli všichni zaměstnanci stejný. Pokud už ostatní zaměstnanci výplatu mají, tak bych se určitě po té svojí výplatě ptal. A řešil s inspektorátem, že ti zaměstnavatel naschvál neposílá včas mzdu. Protože pokud jí ostatní mají a on tu hotovost měl, tak to těžko nějak obhájí..

Zakladatelko, tak nějak. V každé firmě, kde jsem pracovala, byl výplatní den stejný pro všechny. Zeptej se kolegů, a pokud oni výplatu obdrželi, napsala bych email vaší účetní nebo HR v kopii s nadřízenou. Pokud to byla schválnost, mohli by se zaleknout, že nehodláš tiše čekat a trpět to. Jinak výplatu ti zadržet opravdu nemůžou, takže pokud ji v termínu nepošlou, mohla bys jim hodně zatopit, což předpokládám vědí.

alisekR
Závislačka 4895 příspěvků 16.03.18 13:19

No já bych řekla, že klidně může být i tím, že některé firmy už tento měsíc posílají daňovou vratku. Manžel pracuje ve velké firmě a vratky se tam posílají dle příjmení. TZn. půl firmy dostane vratku v březnu, druhá v dubnu. A mimo to je pravidelně v březnu a dubnu výplata cca od dny déle než obvykle. Manžel pracuje pro stejnou firmu 15 let, takže to máme vysledováno.

ritterca
Kecalka 107 příspěvků 16.03.18 13:41

Tak se zeptej té kamarádky, jestli dostala výplatu, ne?

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 17.03.18 14:57

Pokud bys našla ještě jednoho zaměstnance bez výplaty, tak můžete podat insolvenční návrh. Hned poté zažádat o výplatu pracovní úřad a on vám vyplatí až 3 poslední dlužné mzdy. :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Stropnický von Osečany udělal dojem: Starostovi se líbí, zámek už má architekta!

Že je péče o zchátralý zámek během na sakra dlouhou trať, si Matěj Stropnický... číst dále >

Děsivý příběh jezídky: Utekla islamistovi, který ji týral. Pak ho potkala v Německu

Sotva dosáhla dospělosti, už si kurdská jezídka Ashwaq Ta’lo prožila hrůzy, o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama